Dlaczego Internet Skysatplus się nie rozwija

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Boguszek
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2007-06-04, 13:57
Lokalizacja: Mońki

Dlaczego Internet Skysatplus się nie rozwija

Post autor: Boguszek »

nurtuje mnie jedno pytanie dlaczego dostawcy Internetu satelitarnego nie dbają o jakość usługi i nie proponują dla swoich klientów bardziej przystępnych cen sprzęt jest wciąż drogi a usługa działa gorzej z niż EDGE komórkowy więc za co tak naprawdę tyle kasy te 120zł ? a dodatkowo nie jest to internet mobilny.
Iplus
Merlin XU870
HP-Pavilion dv6000
2007.r
-----------------------
Orange free
Huawei E1752
Asus K55A
2013.r
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego Internet Skysatplus się nie rozwija

Post autor: zDaleKi »

Internet satelitarny to kosztowna technologia i w wielu miejscach wypiera ją tradycyjny internet....
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Boguszek
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2007-06-04, 13:57
Lokalizacja: Mońki

Re: Dlaczego Internet Skysatplus się nie rozwija

Post autor: Boguszek »

Zgadzam się ze jest kosztowny ale na przykład ktoś kto w swojej miejscowości ma tylko GPRS Tpsa nie chce mu podciągnać kabla bo infrastruktura ich sieci na to nie pozwala ma kasa ten 1 tys złotych na sprzęt i msc jest w stanie płacic 130zł za abonamęt to dalej nie wiem czemu firma nie oferuje mu czegoś jako sama od siebie problemów z tym troche też jest choćby z samą jakością usługi ta usługa umiera dlatego że Skysatplus chce mieć jak najwięcej userów korzystających z tej usługi nie zwiekszająć pasma na Astrze przez co z każdymi nowymi osobami prędkość dla wszystkich jest zmniejsza i to w nie pokojącym stopniu i ludzie uciekają od tej firmy i od tego internetu wolą <font color="#FF00FF"><b>»»komórk-a««</b></font> GPRS/EDE sama usługa netu satelitarnego jest fajna ale przez niedbałość firmy świadczącej ten internet umiera koszt abonamętu jest zbyt zdrogi do tego co oferują . :cry:
Iplus
Merlin XU870
HP-Pavilion dv6000
2007.r
-----------------------
Orange free
Huawei E1752
Asus K55A
2013.r
kuba
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2005-12-23, 03:26

Re: Dlaczego Internet Skysatplus się nie rozwija

Post autor: kuba »

Interet SAT z czasem umrze, droga technologia i wypierają inne rozwiązania o wiele tańsze, przykładem może być włoski Alicesat który już nie istnieje.
W Polsce jak myślę będzie tak samo Skysatowi nie wróże dalekiej przyszłości.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Dlaczego Internet Skysatplus się nie rozwija

Post autor: sardo nunspa »

Macie rację ten Internet jest skazany na wymarcie jak dinozaury. Ma silną konkurencję w postaci Wi-Fi. Sprzęt do radiówki jest dużo tańszy a technologia bardziej wydajna. Dla przykładu: w mojej wiosce 2 lata temu, to ani widu ani słychu, a teraz jest dwóch operatorów poważnych i jeden taki sobie :D .
Latka lecą...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego Internet Skysatplus się nie rozwija

Post autor: zDaleKi »

sardo nunspa pisze:Ma silną konkurencję w postaci Wi-Fi.
Ja bym powiedział, że konkurencją będzie np. WiMAX a nie WiFi. ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Dlaczego Internet Skysatplus się nie rozwija

Post autor: sardo nunspa »

Akurat :!: z takimi cenami, jakie oferuje sferanet (za 512Mb/s 96zł/mies instalacja 608zł) to są następni do wymarcia. Jeszcze niedawno chwalili się, że postawią 7 nadajników ( do końca 2007r) m. in. w Oświęcimiu, Wadowicach, Andrychowie, Kętach, Skoczowie. Tymczasem postawili tylko 1 w Żywcu. Gdy osprzęt do radiówki 5GHz stanieje, a Wimax nie pójdzie do przodu, ich los będzie przesądzony
Sferanet
Latka lecą...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego Internet Skysatplus się nie rozwija

Post autor: zDaleKi »

sardo nunspa pisze:Akurat :!: z takimi cenami, jakie oferuje sferanet (za 512Mb/s 96zł/mies instalacja 608zł) to są następni do wymarcia.
Niestety każda nowa technologi jest droga. :(
Ale 96zł to jeszcze nie tak dużo, bo ja płace nie wiele mniej za wolniejsze łącze. :(
Ale z tego co wiem, to są prace nad miniaturyzacją urządzeń a co za tym idzie zmniejszeniem ich ceny oraz popularyzacją.
Jeżeli sprzęt będzie zminiaturyzowany a ceny spadną, to i providerów wykorzystujących ten standard będzie więcej.
sardo nunspa pisze:Gdy osprzęt do radiówki 5GHz stanieje, a Wimax nie pójdzie do przodu, ich los będzie przesądzony
Śmiem twierdzić, że WiFi nie umywa się do WiMAXa.
WiMAX ma zasięg od 30 do 50 km nawet a WiFi przy dobrych wiatrach to nawet 1/10 tej odległości nie ma.
Ale oczywiście, że jeżeli sprzęt nie potanieje, to tak jak pisałeś nic z tych zalet nie będzie.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Dlaczego Internet Skysatplus się nie rozwija

Post autor: sardo nunspa »

Te ceny w Sfera Net od co najmniej roku są takie same. A wi-fi 5GHz ciągnie w czystym terenie do 60km( info od mojego ISP) ISP pytał mnie czy nie chcę 5GHz z nadajnika w Bujakowie ( co najmniej 15km przez trudny teren). Na razie mam dobry net, a za instalację 5Ghz 800zł więc podziękowałem.
Latka lecą...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego Internet Skysatplus się nie rozwija

Post autor: zDaleKi »

sardo nunspa pisze:A wi-fi 5GHz ciągnie w czystym terenie do 60km( info od mojego ISP)
To ciekawe co za technologię ma Twój ISP, że WiFi 5GHz mu tak daleko sięga :lol: Może chodziło o WiMAXa na 5GHz? Propagacja fal sygnału WiFi na 5GHz jest o wiele gorsza niż dla 2,4GHz.
Jeżeli sygnał WiFi 2,4GHz na dystansie 1km traci około 100dB, to 5GHz traci około 106dB (czyli strata dla 5GHz jest większa) I niestety przy tej technologii i przedewszystkim przy obowiązującym prawie, które nakłada określone normy na moc sygnału te 60km to bardzo wątpliwe.
Oczywiście można zbudować specjalną radiolinię. Ale takie rozwiązanie to przeważnie punkt punkt, a nie punkt - wielopunkt. I tracimy cały sens tego rozwiązania jako ISP.
sardo nunspa pisze: ISP pytał mnie czy nie chcę 5GHz z nadajnika w Bujakowie ( co najmniej 15km przez trudny teren).
15km jeszcze by doleciało przy dobrym sprzęcie.
sardo nunspa pisze:Na razie mam dobry net, a za instalację 5Ghz 800zł więc podziękowałem.

Patrząc na ta cenę i odległości, to wydaje mi się jednak, że Twój ISP ma WiMAXa i dlatego takie ceny i takie odległości.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Borg
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 200
Rejestracja: 2007-05-15, 13:43
Lokalizacja: Stolica sadownictwa

Re: Dlaczego Internet Skysatplus się nie rozwija

Post autor: Borg »

sardo nunspa pisze:A wi-fi 5GHz ciągnie w czystym terenie do 60km( info od mojego ISP).
wg. mnie taki link można uzyskać tylko za pomocą anten kierunkowych a nie na dookólnych. Wimax tu ma przewagę bo został stworzony właśnie do nadawania na dookólnych w promieniu 20-30 km, do tego na jego stację bazową można podłączyć więcej urządzeń niż do AP Wifi.

Słyszałem nie wiem na ile to prawda iż standard Wimax nie dopuszcza (przynajmniej w teorii ) do opóźnień większych niż 70 ms co ma duże znaczenie w voipie czy mediach strumieniowych - w Wifi już jest różnie.

Wg. mnie stanadard 2,4 i 5 Ghz będzie koegzystował z Wimax'em jesszcze długo - np. na wsiach gdzie co 200-300 metrów dom jest Wimax będzie lepszym rozwiązaniem, przy większym zagęszczeniu Wifi+Wimax.
Wifi zacznie znikać z rynku kiedy wzrośnie apetyt klientów na szybsze łącza - już dzisiaj 1 Mb zaczyna robić się standardem a powyżej tej prędkości robi się już mało ciekawie w Wifi.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Dlaczego Internet Skysatplus się nie rozwija

Post autor: mar_kow »

Borg pisze:...Słyszałem nie wiem na ile to prawda iż standard Wimax nie dopuszcza (przynajmniej w teorii ) do opóźnień większych niż 70 ms co ma duże znaczenie w voipie czy mediach strumieniowych - w Wifi już jest różnie...
Niestety jak na razie w wielkiej teorii, przynajmniej tam gdzie infrastruktura Wimax'a jest uboga. Kilku na forum narzekało nie tylko na opóźnienia ale też na serwis, nie mówiąc o nieuczciwości sprzedawców którzy nieświadomym klientom wciskają sprzęt na USB bez dodatkowego wejścia na antenę zewnętrzną... :?
Idea jest słuszna, na zachodzie zwłaszcza w Stanach prawie wszystko opiera się na Wimax. Musimy po prostu jeszcze trochę poczekać na doskonałość.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego Internet Skysatplus się nie rozwija

Post autor: zDaleKi »

mar_kow pisze:Kilku na forum narzekało nie tylko na opóźnienia ale też na serwis, nie mówiąc o nieuczciwości sprzedawców którzy nieświadomym klientom wciskają sprzęt na USB bez dodatkowego wejścia na antenę zewnętrzną... :?
Ale to już nie wina technologii tylko ludzi w szerokim pojęciu.
mar_kow pisze:Idea jest słuszna [...] Musimy po prostu jeszcze trochę poczekać na doskonałość.
Z tym oczywiście w 100% się zgadzam :D
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Dlaczego Internet Skysatplus się nie rozwija

Post autor: sardo nunspa »

Mój brat pracuje w firmie finansowej na Manhattanie jako informatyk. Mają Wimaxa jako drugie łącze zabezpieczające, na wypadek gdyby kabel siadł. Mówi, że Wimax to straszna kicha, sypie się w gęstej mgle( nie wiem, czemu) Ma duże obawy, o to czy Wimax podoła na wypadek awarii kabla.
Wysokie ceny, sceptycyzm brata, nieuczciwośc sprzedawców, ( o czym pisał @mar_kow) nastraja ją mnie negatywnie do tego projektu.

Ale radujmy się, że mamy takie problemy z nadmiarem technologii przesyłania danych, ja jeszcze 2,5 roku temu miałem monopol na „niemanie” Internetu z TPsy i znikąd widoków na cokolwiek. Rok temu miałem 56kb/s z GPRS za 60 zł co było bardzo dołujące. A teraz raduję się łączem radiowym 0,5Mb/s za 30zł
:)
Latka lecą...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego Internet Skysatplus się nie rozwija

Post autor: zDaleKi »

sardo nunspa pisze:Ale radujmy się, że mamy takie problemy z nadmiarem technologii przesyłania danych, ja jeszcze 2,5 roku temu[...]
Święte słowa :)

Co do WiMaxa to on trochę jeszcze raczkuje i mam nadzieję, że ta technologia się rozwinie. :D i jestem jednak optymistą.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ