Neostrada-zbyt pochopnie podpisana umowa.

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cursarius
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-10-20, 20:10

Neostrada-zbyt pochopnie podpisana umowa.

Post autor: cursarius »

Witam, jak w temacie. Dzisiaj moja mama po wygaśnięciu dotychczasowej umowy na internet LTE , starsza już osoba bez konsultacji ze mną poszła do salonu Orange i za namową pracownika podpisała umowę na neostradę do 10 Mb/sec :gwiazdki: . Relikt przeszłości został wciśnięty starszej osobie. Jutro ma przyjechać monter i zainstalować owy internet. Czyli znowu kłucie ścian i tynków, aby tylko podłączyć net. Coś od czego ja już dawno uciekłem na rzecz LTE. Nawet nie wiecie jak jestem wku..... Dotychczasowy kabel od sieci telekomunikacyjnej jest u mnie w pokoju na poddaszu. Czy monter będzie potrzebował go, aby podłączyć nową usługę, czy tylko wystarczy mu kable na zewnątrz budynku?. Rozumiem, że nie ma już możliwości na rezygnację z tej usługi?.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Neostrada-zbyt pochopnie podpisana umowa.

Post autor: wojteks »

Nic nie będzie potrzebował, podepnie router adsl w miejsce telefonu a telefon podepnie przez filtr adsl.
Nie pomagam na PW!
cursarius
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-10-20, 20:10

Re: Neostrada-zbyt pochopnie podpisana umowa.

Post autor: cursarius »

No tylko, że tam gdzie ma być internet w tym pokoju nie ma kabla.
Btw, u nas w domu nie ma już telefonu stacjonarnego jakieś 15 lat.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Neostrada-zbyt pochopnie podpisana umowa.

Post autor: wojteks »

WiFi? No cóż, Skoro 15 lat nie ma telefonu stacjonarnego to do neostrady za 39zł dolicz 28zł za utrzymanie łącza. A co do umowy na LTE to raczej nie wygasła a tylko skończył się okres promocyjny. Skoro kabel wisi od słupa do miejsca gdzie był telefon to tak, monter raczej go wykorzysta.

Czy się da zrezygnować? Nie wiem, pytaj w Orange.
Nie pomagam na PW!
cursarius
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-10-20, 20:10

Re: Neostrada-zbyt pochopnie podpisana umowa.

Post autor: cursarius »

Witam, umowa została rozwiązana. Powód - brak technicznej możliwości podłączenia usługi.
Maurice
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2019-06-07, 12:24

Re: Neostrada-zbyt pochopnie podpisana umowa.

Post autor: Maurice »

Dość dziwne ze orange wiedzialo ze 15 lat nie ma telefonu a i tak podpisało umowe :) smieszne to jest no ale to jest ORANGE....
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Neostrada-zbyt pochopnie podpisana umowa.

Post autor: Akwinata »

Orange potrafiło wysłać montera nawet do mnie na zadu***, gdzie najbliższa skrzynka jest jakieś 600-700 metrów od mojego domu ;)
ODPOWIEDZ