Które połączenie internetowe jest bardziej bezpieczne ?

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mediana
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2012-12-04, 12:27
Lokalizacja: z bajki

Które połączenie internetowe jest bardziej bezpieczne ?

Post autor: Mediana »

Witam,

Mam internet iPlus via Nokia N82 i do tej pory używałem połączenia przez bluetooth z kompem.
Ostatnio ściągnąłem program, który z Nokii N82 robi router WIFI - JoikuSpot 3.10.
Program chodzi świetnie, połączył i udostępnił jednocześnie net w dwóch fonach i na kompie

Program nie ma zbyt dobrego zabezpieczenia, ale czy te zabezpieczenia nie są bardziej bezpieczne od połączenia przez bluetooth.

Co mogę w nim ustawić:
- kanał 802.11 - mam ustawione na "automatycznie" ( do wyboru 1 , 6 lub 11)
- szyfrowanie - ustawiłem na WEP udostępniony ( do wyboru mam jeszcze "WEP otwarty" - nie wiem czym to się różni)
- typ klucza szyfrowania - mam ustawione na ASCII ( do wyboru jeszcze "szestnastkowy")
- długość klucza szyfrowania - ustawione na 128 bitowy ( jest jeszcze 64)
- Gateway IP - ustawione na "192.168. coś tam" - po co ten IP , można wstawić zera ?

Jak lepie skonfigurować powyższe ?

"Wersja JoikuSpot obsługuje także szyfrowany protokołu HTTPS, co sprawia, że da się za jego pomocą korzystać z poczty internetowej czy serwisów bankowych. Trzeba jedynie zaznaczyć opcję "Automatyczna konfiguracja proxy" >>>> to opis starszej wersji, a w nowszej nie mam opcji "Automatyczna konfiguracja proxy", ale na strony banków loguję się bez problemów - Czy możliwe, że automatyczna konfiguracja proxy jest już w programie ustawiona ??


Które połączenie internetowe jest bardziej bezpieczne bluetooth czy przed ten program ?

Pozdr.
M...
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Które połączenie internetowe jest bardziej bezpieczne ?

Post autor: Jo_gurt »

Mediana, o bezpieczeństwo czego pytasz? Samego połączenia komórka - urządzenie, czy np. połączenie z bankiem?
Mediana
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2012-12-04, 12:27
Lokalizacja: z bajki

Re: Które połączenie internetowe jest bardziej bezpieczne ?

Post autor: Mediana »

Witam,

Bardziej o bezpieczeństwo przechwycenia haseł/loginów bankowych.

A w drugiej kolejności o bezpieczeństwo fon - komp.

Pozdr.
M...
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Które połączenie internetowe jest bardziej bezpieczne ?

Post autor: Jo_gurt »

Mediana pisze:Bardziej o bezpieczeństwo przechwycenia haseł/loginów bankowych.
Tu zabezpieczenie jest na trochę innym poziomie i samo połączenie z bankiem jest szyfrowane (SSL), więc powiedzmy, że bez różnicy.
Mediana pisze:A w drugiej kolejności o bezpieczeństwo fon - komp.
Ciężko to określić. O ile BT nie jest szczególnie bezpieczny, o tyle jest znacznie mniej narażony na atak. A WEP to żadne zabezpieczenie.
ODPOWIEDZ