utrata pakietow internecie ADSL - dalsza czesc problemu

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

utrata pakietow internecie ADSL - dalsza czesc problemu

Post autor: adixm »

Powiem Wam, ze cały internet ADSL wkurza mnie niemożliwie, bo nie chcą uznać moich racji o utracie pakietów i twierdza ze jest wszystko ok, tymczasem popatrzcie i mówcie co o tym sadzicie - dokładnie tak samo jest do onetu, gazety i innych serwerów.

Nie jestem informatykiem a elektrykiem i twierdza ze nie mam racji, a no do końca nigdy nie dam sobie za to "głowy uciąć". Podobnie jest także na dwóch różnych routerach i dwóch różnych komputerach.
link
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: utrata pakietow internecie ADSL - dalsza czesc problemu

Post autor: wojteks »

Jak masz zrobioną instalację, splitery adsl sprawne i poprawnie podłączone? Jakieś przedłużacze linii telefonicznej czy coś podobnego stosujesz? Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe masz?

Na jakich routerach testowałeś?
Nie pomagam na PW!
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: utrata pakietow internecie ADSL - dalsza czesc problemu

Post autor: adixm »

wojteks pisze:Jak masz zrobioną instalację, splitery adsl sprawne i poprawnie podłączone? Jakieś przedłużacze linii telefonicznej czy coś podobnego stosujesz? Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe masz?

Na jakich routerach testowałeś?
zabezpieczenia przeciwprzepieciowego nie mam, splitery podlaczone ok, jedynie mam przedluzony kabel od gniazdka tel. bo byl za krotki, ale to wszystko wydaje sie bardzo malo prawdopodobne ze wzgledu na to ze:
1)Kiedys bylo ok tyle ze chcialem zmiany na 10Mb/s i przelaczyli mnie na inna centrale(która jest bliżej) gdzie zaczely sie problemy z utrata pakietów.
2)sasiadka ma tez Orange Freedom i dokladnie taka sama utrata pakietów uzalezniona uwaga! od obciazenia sieci(czyli w nocy utrata pakietow minimalna, a w ciagu dnia rośnie).
3) te sytuacje i ten problem z Orange Freedom potwierdzaja pracownicy firmy Eltel na tym obszarze
Testowane na TD-W8960N(czyli najwyższa półka) oraz na jakims starszym pentagramie, gdzie utrata pakietów byla jeszcze wyższa.Co o tym sadzicie, jak sie zabrać za Orange żeby udowodnić że faktycznie problem nie leży po mojej stronie i faktycznie istnieje?Pracownicy Orange twierdza że u nich wszystkie parametry i "liczby" sie zgadzaja i tak właściwie od zawsze. Zgłosić to do jakiegoś urzędu? Nikt też nie pofatyguje sie do mnie bezpośrednio do domu żeby mogli sobie to zobaczyc na własne oczy bo nie widzą takiej potrzeby i problem wedlug nich sobie wymyśliłem.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: utrata pakietow internecie ADSL - dalsza czesc problemu

Post autor: wojteks »

adixm pisze: dokladnie taka sama utrata pakietów uzalezniona uwaga! od obciazenia sieci
To zjawisko normalne jak są słabe kable. Czym więcej osób korzysta z internetu tym większe zakłócenia w linii.
adixm pisze:Testowane na TD-W8960N(czyli najwyższa półka
To nawet koło średniej półki nie stało. Na słabych liniach ja bym poszukał po znajomych na próbę jakiegoś Linksysa albo FritzBoxa bo Draytek może sobie nie poradzić.
adixm pisze:Zgłosić to do jakiegoś urzędu?
Reklamować pisemnie a potem Rzecznik praw konsumenta czy jakoś tak.
Nie pomagam na PW!
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: utrata pakietow internecie ADSL - dalsza czesc problemu

Post autor: adixm »

wojteks pisze:To nawet koło średniej półki nie stało.
Ne wiem jak modem, bo ciężko to ocenić, ale radio działa świetnie.
wojteks pisze:Reklamować pisemnie
Już to robiłem kolo 10 - 15 razy i zawsze to samo -nie ma problemów wg nich.
wojteks pisze:To zjawisko normalne jak są słabe kable. Czym więcej osób korzysta z internetu tym większe zakłócenia w linii.
Odnoszę wrażenie, że to nie wina kabli, mam nadzieję że we wrześniu jak zmienię operatora na Netię potwierdzi się teza że cos nie tak jest dalej.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: utrata pakietow internecie ADSL - dalsza czesc problemu

Post autor: Patryk »

Pewnie, że to nie wina kabli tylko uroki BSA.
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=34008

Problem z kablami nie powoduje utraty pakietów tylko całkowite zrywanie linku i obniżanie się maksymalnej synchronizacji (od bodajże listopada wszyscy operatorzy BSA mają odpalony DLM).
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: utrata pakietow internecie ADSL - dalsza czesc problemu

Post autor: adixm »

Patryk pisze:Pewnie, że to nie wina kabli tylko uroki BSA.
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=34008

Problem z kablami nie powoduje utraty pakietów tylko całkowite zrywanie linku i obniżanie się maksymalnej synchronizacji (od bodajże listopada wszyscy operatorzy BSA mają odpalony DLM).
Czyli sugerujesz, żeby nie brać juz żadnego BSA tylko neo prosto od TP? Miałem w planach wziąć od września Netię(BSA) - 20Mb/s za 59zl. Tylko najciekawsze jest to, że kiedyś problemów z utratą pakietów nie było w Orange freedom tylko póżniej mnie tam gdzie przełączyli i zaczęły się problemy. Na dzień dzisiejszy co sugerujesz reklamować to dalej (choć widzę że i tak nie ma szans, żeby uznali że faktycznie pakiety się tracą) czy od razu zgłosić to do jakiegoś urzędu(jakiego?)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: utrata pakietow internecie ADSL - dalsza czesc problemu

Post autor: Patryk »

Nie opłaca się dziś brać żadnego BSA, chyba że masz jakiś większy profit z tego (oferta łączona u opa komórkowego, itp.). A tym bardziej Netii, chyba że jesteś maniakiem Youtube.
Nie dla paru zł oszczędności (kiedyś oszczędzało się znacznie więcej niż równowartość dwóch piw w podłej knajpce), bo wszystko jest fajne do czasu gdy nastąpi jakikolwiek problem - wtedy "nie idzie" załatwić niczego.
A jeszcze niebezpieczeństwo przeciążeń jest większe niż w przypadku usługi własnej TP.

Co zrobić z tym nieszczęsnym Freedomem ?
Pisać do UKE co najwyżej, i czekać na koniec umowy...
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: utrata pakietow internecie ADSL - dalsza czesc problemu

Post autor: adixm »

Patryk pisze:A tym bardziej Netii, chyba że jesteś maniakiem Youtube.
Czyli sugerujesz, że YouTube będzie lepiej działał na Netii??Właśnie często mam ten problem, że nie mogę patrzeć na YouTube w HD chyba, że wcześniej sie to zbuforuje, choć rzadko z tego korzystam.
Pisać do UKE co najwyżej, i czekać na koniec umowy...
Chyba dam sobie z tym jednak spokój bo szkoda zachodu co nie zmienia faktu że myślę że dalej to będę reklamował żeby przedłużyli mi rabat -50% do końca umowy(do września).
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: utrata pakietow internecie ADSL - dalsza czesc problemu

Post autor: Patryk »

adixm pisze:Czyli sugerujesz, że YouTube będzie lepiej działał na Netii??
Tak, Netia ma Google Cache i nie "limituje" (mechanizm tego jest trochę bardziej złożony) Youtube w szczycie tak jak to robi TP.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: utrata pakietow internecie ADSL - dalsza czesc problemu

Post autor: adixm »

Patryk pisze:Tak, Netia ma Google Cache i nie "limituje" (mechanizm tego jest trochę bardziej złożony) Youtube w szczycie tak jak to robi TP.
Problem w tym że Netia ma chyba umowy tylko 24 m-ce, a przez taki okres czasu nie wytrzymam znow sytuacji ze dochodziloby do utraty pakietów. A jak by to wygładało gdybym wziąl załóżmy ADSL od T-Mobile, też limituja YouTube?
Ostatnio zmieniony 2013-02-03, 17:49 przez adixm, łącznie zmieniany 1 raz.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: utrata pakietow internecie ADSL - dalsza czesc problemu

Post autor: adixm »

No i oczywiscie wreszcie doszli do tego że jak to nazwał "stacja bazowa" jest przeciążona. Podobno ma być rozbudowana, ale nie ma jeszcze podanej daty, ale mi sie nie spieszy - jest czas do września na podjecie decyzji:) Choc jeśli nic z tym nie zzrobia to wezme być może internet mobilny - pingi sa u mnie na poziomie 40-50ms, predkości w okolicach 5Mb/s a i limity sa mi niestraszne bo jedynie korzystam z www, bez zadnego p2p i jakiegos streamingu.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: utrata pakietow internecie ADSL - dalsza czesc problemu

Post autor: adixm »

A wiec Panowie ciekawa sprawa, po zmianie na Neostradę na łączu którym traciło się koło 6-8% pakietów obecnie nie traci się nawet jeden, więc niesłuszna jest teoria że Orange Freedom to dokładnie to samo co Neo jak wszyscy konsultanci sugerowali, a także parę osób z tego forum:)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: utrata pakietow internecie ADSL - dalsza czesc problemu

Post autor: Patryk »

Kieruj się tym, co konsultanci sugerują, a wyjdziesz jak Zabłocki na mydle. Niestety nadal w tym temacie się nic nie zmienia a nawet jest coraz gorzej :(
Orange Freedom NIGDY nie było równoważne Neostradzie - to zawsze była typowa usługa BSA, a nawet gorzej bo łączyło przywary BSA (problemy z przeciążeniami) z przywarami typowymi dla grupy TP (kiepski peering).

O tym że to nie druty tylko problem z punktem styku TP z PTK pisałem w Twoich wątkach od dawna, i się potwierdziło.
No ale cóż - najważniejsze że teraz działa jak należy :)
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: utrata pakietow internecie ADSL - dalsza czesc problemu

Post autor: adixm »

Patryk pisze:O tym że to nie druty tylko problem z punktem styku TP z PTK pisałem w Twoich wątkach od dawna, i się potwierdziło
Problem jest ogólnopolski i powinni o tym wiedzieć, a nie non stop pisać do monterów zajmujących się utrzymaniem linii telefonicznej.
Patryk pisze:Orange Freedom NIGDY nie było równoważne Neostradzie - to zawsze była typowa usługa BSA, a nawet gorzej bo łączyło przywary BSA (problemy z przeciążeniami) z przywarami typowymi dla grupy TP (kiepski peering).
Czasem odnoszę wrażenie że pracowników do działów technicznych biorą "z drogi" ale co zrobić fachowiec za drobne pieniądze nie będzie pracował.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: utrata pakietow internecie ADSL - dalsza czesc problemu

Post autor: Patryk »

adixm pisze:Problem jest ogólnopolski
Nie jest ogólnopolski - dotyczy tylko konkretnych regionalnych punktów dostępu do usług.
W nie tak dalekim od Ciebie Mikołowie Freedom działał od lat i do dzisiaj działa jak należy.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: utrata pakietow internecie ADSL - dalsza czesc problemu

Post autor: adixm »

Ciekawa sprawa Panowie, po raz 500tny złożyłem reklamację że nadal traci się 5% pakietów i teraz po wielkich męczarniach nie dość że się nie tracą to jeszcze perfekcyjnie ładuje się youtube....teraz trochę szkoda że za pół roku ta umowa się kończy bo teraz jest idealnie i znów strach jak będzie działać u innych...
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: utrata pakietow internecie ADSL - dalsza czesc problemu

Post autor: Patryk »

adixm pisze:Ciekawa sprawa Panowie, po raz 500tny złożyłem reklamację że nadal traci się 5% pakietów i teraz po wielkich męczarniach nie dość że się nie tracą
To w końcu masz teraz Neostradę czy nadal Freedom ?
Bo się już pogubiłem w tym.

[ Dodano: 2013-04-22, 20:15 ]
adixm pisze:to jeszcze perfekcyjnie ładuje się youtube
Przypadek, na chwilę...
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: utrata pakietow internecie ADSL - dalsza czesc problemu

Post autor: adixm »

Patryk pisze:To w końcu masz teraz Neostradę czy nadal Freedom ?

Bo się już pogubiłem w tym.
Przepraszam faktycznie niejasno wytłumaczyłem. Sąsiadce pod koniec stycznia skończyła się umowa na Orange Freedom i zmieniła na neostrade(ja mam umowę do września) i problem utraty pakietów u niej znikł, w tym czasie sam złożyłem reklamację w której Orange przyznał się do utraty pakietów i zgodził się na rozwiązanie umowy po czym zmienili zdanie(problem był nadal). No to ja oczywiście napisałem kolejną reklamację z print screenami, bardzo dokładnym opisem całej sytuacji i jak ręką odjął - nie dość, że się pakiety nie tracą to perfekcyjnie już dłuższy czas się ładuje youtube(chociaż nie do końca to było moim głównym celem i nic o tym nie pisałem w reklamacji). Teraz wszystko jakby ładuje się lepiej i jakby szybciej(mimo że prędkość jest ta sama).
ODPOWIEDZ