Czas oczekiwania na rozpoczęcie wczytywania stron

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Czas oczekiwania na rozpoczęcie wczytywania stron

Post autor: YaHooo »

Andrzejz78 pisze:Ping 60B do 208.67.222.222 wynosi 80ms a do 8.8.8.8 wynosi 60ms
W zasadzie mała różnica.
Jo_gurt pisze: A jak masz 5ms to nie znaczy, że szybko odpowiada na zapytania DNS.
To na pewno. Nie mniej jednak nie chciałbym korzystać z DNS'ów do których mam pingi po 200ms. Za długo by trzeba było czekać.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
KrissTofferr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1271
Rejestracja: 2008-03-11, 14:15
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Czas oczekiwania na rozpoczęcie wczytywania stron

Post autor: KrissTofferr »

Andrzejz78 pisze:Sprawdzałem to na różnych stronach i nie mogę znaleźć jakiejś zależności Bywa że strona tego forum wczytywana jest od razu ale też jest że muszę czekać kilka sek. aż zaskoczy Ogólnie czas oczekiwania jest długi na większość stron Najmniej czekam na elektroda.pl ale bywa że i tam trzeba "odstać w kolejce"
Wątpię czy to jest związane z rozwiązywaniem nazw domen bo:
1. przeglądarka ma cache DNS, więc opóźnienie powinno wystapić tylko jeden raz na network.dnsCacheExpiration [sekund]
2. system operacyjny ma także cache DNS
Dlatego aby potwierdzić/zaprz. rolę DNS powinieneś dodać kilka wpisów adresów i nazw do pliku hosts, a wtedy jeśli opóźnienie w przeglądarce nadal wystąpi to znaczy że nie ma ono związku z DNS.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Czas oczekiwania na rozpoczęcie wczytywania stron

Post autor: Andrzejz78 »

KrissTofferr, Ogólnie wpisanie wybranych DNSów poprawiło trochę czas oczekiwania Jednak są wyjątki Dla przykładu: forum-laptopu.info.pl przeważnie bez oczekiwania, bez-kabli.pl raz czekam a raz od razu wczytuje się, peleon.pl tu zawsze długo czekam

Wpis do pliku hosts tej ostatniej nie przyniósł żadnej zmiany Pingi do tej ostatniej 70-80ms

Zastanawia mnie taka różnica między pierwszym i ostatnim przykładem
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Czas oczekiwania na rozpoczęcie wczytywania stron

Post autor: Jo_gurt »

Andrzejz78 pisze: peleon.pl tu zawsze długo czekam
Tu ja też długo czekam w UPC. To już nie jest związane z samym połączeniem a raczej z serwerem WWW.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Czas oczekiwania na rozpoczęcie wczytywania stron

Post autor: Andrzejz78 »

Jo_gurt pisze:Tu ja też długo czekam w UPC
A już myślałem że to tylko tak u mnie jest ;)
Często tam zaglądam i bardzo denerwujące jest długie czekanie po każdym kliknięciu
ODPOWIEDZ