Internet i dziwne pakiety

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kralik88
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-04-13, 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Internet i dziwne pakiety

Post autor: kralik88 »

Witam,

Mam następujący problem, że co jakiś czas temu miałem podobny problem.. ale teraz znowu powrócił.. a przeszkadza mi to

Mam router D-Link Dir-655 i używam WiFi ale na stacjonarnym jest to samo...
Ping z różnymi stronami mam 52-55~ a co dajmy na to 40 pakietów mam 3 pod rząd ponad 1000~ co powoduje lagi... robiąc ping z routerem 192.168.1.1 i trafiając w moment w którym jest ten skok pinga... statystyki są następujące:

Pakiety: Wyslane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
Szacunkowy czas bladzenia pakietów w milisekundach:
Minimum = 10ms, Maksimum = 402ms, Czas średni = 203ms

Trafiając gdzie nie ma tych skoków
Szacunkowy czas bladzenia pakietów w milisekundach:
Minimum = 10ms, Maksimum = 12ms, Czas średni = 10ms

Po godzinie 23.. tego problemu nie ma... ale przez cały dzień jest coś takiego :/
Czy to wina providera czy gdzie tkwi problem?

Z góry dzięki!
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internet i dziwne pakiety

Post autor: krystianb »

kralik88 pisze:czy gdzie tkwi problem?
Jeśli pingi do routera skaczą do góry, to nie provider jest tu winny. Albo coś w eterze, albo sam router, albo jeszcze 3 opcja to jakiś ddos na router z sieci.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
kralik88
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-04-13, 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet i dziwne pakiety

Post autor: kralik88 »

tzn. nie wiem czy dobrze zrobilem...

ale wpisuje
cmd
potem

ping 192.168.1.1 -t

i np. w tej chwili od 23;30 ping 10-11 z routerem ale wczesniej zdarzalo sie tak ze co 30 pakietow bylo 2 pod rzad np. 120.. 420.. a nawet i wyzsze...

jak robilem ping z jakas strona to 1200.... 52... 1400... 2500.... potem normalnie 30 pakietow.. i potem znowu takie kosmiczne pingi.. czasami nawet uplynal limit czasu zadania..

jesli to atak ddos to jak moge to sprawdzic?

dodam ze mam router, ale mam lan z kilkoma osobami., ale wydaje mi sie ze problemu takiego by nie bylo, bo jak sciagam sam cos czy ktos cos sciaga to ping jest stale wysoki... czy jak duzo rzeczy zaczne sciagac na raz to tez ping 1000+ ale utrzymuje sie caly czas az do ukonczenia, a nie takie dziwne skoki
ODPOWIEDZ