Fizyczna likwidacja linii telefonicznej.

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
fulo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2010-05-14, 12:28
Lokalizacja: VPN

Fizyczna likwidacja linii telefonicznej.

Post autor: fulo »

Witam serdecznie forumowiczów, mam taki o to mały problem, gdyż potrzebuje zlikwidować linie telefoniczną, pierwotnie była to linia TP na nim tylko telefon domowy, później Dialog, a teraz Dialog jest na wypowiedzeniu i potrzebuje usunąć kabel przytwierdzony do mojego bloku, wiem że pozostali mieszkańcy nie mają zamiaru korzystać z telefonu stacjonarnego w żadnej sieci,co trzeba zrobić w takiej sytuacji, gdzieś się udać, zadzwonić, czy pismo wysłać bo w tym temacie zielony jestem, google :) nie jest rozrzutne w pomocy na ten temat.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Fizyczna likwidacja linii telefonicznej.

Post autor: adamos22 »

Bo nikt tego nie robi. Dziś nie potrzebujesz, jutro też a za 5 lat nagle się okaże że komuś będzie potrzebna linia, a wtedy będzie trzeba czekać pół roku na instalacje.
Jak Ci szpeci taki kabel, to wpuść go pod tynk albo przenieś gniazdko do piwnicy, cokolwiek, ale nigdy dobrowolnie bym nie usuwał instalacji przyłącza, tym bardziej gdy nie trzeba przecież za nie płacić.
Ale jeśli już się uprzesz, to raczej na forum tego nie załatwisz, tylko u operatora i raczej do nich się musisz zwrócić.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Fizyczna likwidacja linii telefonicznej.

Post autor: Patryk »

fulo, jesteś właścicielem / zarządcą budynku ?
fulo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2010-05-14, 12:28
Lokalizacja: VPN

Re: Fizyczna likwidacja linii telefonicznej.

Post autor: fulo »

Z tego co wiem, u mnie na wsi to ludzie maja telefony domowe ale radiowo sa polaczeni, a przewod telefoniczny maja pod samymi oknami, wiec wydaje mi sie ze chyba odchodza powoli od kabla na rzecz radia. A mi <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> sie odwodzi za kilka lat bo to sa wieksze koszty niz posiadajac telefon komorkowy na karte. No coz pozostaje samemu kombinowac.

[ Dodano: 2013-04-14, 20:58 ]
To jest wspolnota mieszkaniowa bez zadnych zarzadcow
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Fizyczna likwidacja linii telefonicznej.

Post autor: Patryk »

fulo pisze:To jest wspolnota mieszkaniowa bez zadnych zarzadcow
Ale procedury są identyczne.
Trzeba zwołać walne zgromadzenie i podjąć uchwałę, z nią do operatora coby zabrał swoje zabawki z obiektu.

[ Dodano: 2013-04-14, 21:04 ]
fulo pisze:wiec wydaje mi sie ze chyba odchodza powoli od kabla na rzecz radia.
Mądrzy ludzie tak robią :ok:
:rotfl:
fulo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2010-05-14, 12:28
Lokalizacja: VPN

Re: Fizyczna likwidacja linii telefonicznej.

Post autor: fulo »

Gdy montowali, to nikt nikogo o zdanie nie pytal, przyjechali, podlaczyli i juz. Moge conajwyzej to zapytac sie ich czy by chcieli usuniecia.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Fizyczna likwidacja linii telefonicznej.

Post autor: Patryk »

No to próbuj bez papierkologii. Powodzenia życzę...
fulo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2010-05-14, 12:28
Lokalizacja: VPN

Re: Fizyczna likwidacja linii telefonicznej.

Post autor: fulo »

No i kabelka nie ma, obyło się bez wizyt u sąsiadów z jakimikolwiek petycjami, oświadczeniami. Napisałem pismo do TP i przyjechali i odłączyli kabel, mam teraz całkowity spokój z telefonami domowymi :)
ODPOWIEDZ