Doprowadzenie linii TP

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
smrodek11
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 213
Rejestracja: 2010-02-13, 14:17
Lokalizacja: Polska

Doprowadzenie linii TP

Post autor: smrodek11 »

Cóż, po wielu latach korzystania z internetu bezprzewodowego, dowiedziałem się, że TP ma prawny obowiązek dostarczenia do każdego obywatela Polski Telefon (mogli by po radiolinii, ale wyczytałem także, że nie musiałbym się na nią decydować, zamiast niej - kabel).
Do najbliższego słupa mam ok. 1200 m, dużo, po drodze do mnie znajduje się trochę domów, prawdopodobnie inni mieszkańcy również chcieliby korzystać z oferty tepsy.
Jakby wyglądała walka z TP o doprowadzenie linii do mojej mnie? Czy gmina może dofinansować takie doprowadzenie? Czy jest w ogóle sens użerać się z TP?
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Doprowadzenie linii TP

Post autor: Darek.74 »

smrodek11 pisze:Do najbliższego słupa mam ok. 1200 m
Próbuj ale wątpię. Ja mam 20 metrów do słupa a i tak nic z tego, bo w pobliżu nie mam jakiejś wolnej studzienki-centralki czy jak to zwał. Na początku trochę się wpieniłem, ale w sumie się Tepsie nie dziwię. Robią nową linię, a gościu po rocznej umowie przenosi się np. na tej linii do netii :facepalm: niepewna inwestycja. Myślę że sprawę rozwiązałby zapis że firma budująca sieć ma np. 5-letnią wyłączność. Druga sprawa że z tego co się dowiedziałem, w mojej okolicy druty pozwalają na prędkość 512 kb/s :rotfl:
GREGG
Użytkownik forum
Posty: 45
Rejestracja: 2013-04-03, 18:20
Lokalizacja: KAT / KRK

Re: Doprowadzenie linii TP

Post autor: GREGG »

Wydaje mi się niestety, że radiolinia jest dopuszczalną formą zapewnienia dostępu do telefonu. Sam kiedyś sprawdzałem i wyszło mi na to, że nie można ich przymusić do położenia kabla. Ale tak jak pisze Darek.74, nie dziwię się że bronią się przed tym jak mogą, przepisy niby takie miłe dla użytkowników, a de facto powodują brak dostępu do infrastruktury...
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Doprowadzenie linii TP

Post autor: Patryk »

Od dwóch lat TP S.A. nie świadczy już usług powszechnych, więc temat mocno nieaktualny niestety.
Nie musi nawet telefonu GSM4F podłączyć, a jeśli podłączy, to nie obowiązują wskaźniki jakości dzięki niespełnianiu których można było wywalczyć solidny rabat na abonament.
A budki telefoniczne giną jak muchy :rotfl:

1200 m ? Zapomnij. To min. kilkanaście tysięcy złotych.
aga2013
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-07-29, 21:28
Lokalizacja: Radom

Re: Doprowadzenie linii TP

Post autor: aga2013 »

Witam nie ma szans, oni nie maja obowiązku według nich. Musisz złożyć podanie o przyłącze telefonu teoretycznie jest obowiązkowe, ale dostaniesz odpowiedź odmowna wtedy tp muszą płacić ci odszkodowanie jakieś 20 zl miesięcznie przez 2 lata
Zdejmij blokadę - simlock BlackBerry,a może opiekunka osób starszych Ci pomoże.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Doprowadzenie linii TP

Post autor: krystianb »

aga2013 pisze:Musisz złożyć podanie o przyłącze telefonu teoretycznie jest obowiązkowe, ale dostaniesz odpowiedź odmowna wtedy tp muszą płacić ci odszkodowanie jakieś 20 zl miesięcznie przez 2 lata
Masz bardzo nieaktualne informacje. Od 9 maja 2011 roku TP nie świadczy już usługi powszechnej.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ