Internet na wsi na czas wakacji.

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pavlucco
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-06-11, 00:36
Lokalizacja: Wrocław

Internet na wsi na czas wakacji.

Post autor: pavlucco »

Mam nadzieję, że to dobre miejsce na tego rodzaju pytanie. Studiuję w dużym mieście, ale na czas wakacji wracam do domu na wieś. Moi rodzice stwierdzili, że skoro większość roku spędzam poza domem to nie będą opłacali internetu, jako, że sami nie korzystają. Do tej pory używałem pakietów internetowych na kartę w Plusie na komórkę, a następnie łączyłem się komputerem za pomocą Bluetooth. Moja komórka jest dość wiekowa - Sony Ericsson C702. Niestety, jako, że mieszkam na rubieżach cywilizacji prędkość transferu pozostawia wiele do życzenia, a samo użytkowanie nazwałbym męczeństwem. Wiem, że nie mogę liczyć na zasięg Aero2. Prosiłbym o propozycję jakiegoś złotego środka na satysfakcjonującą łączność z internetem w czasie (tylko) 3 miesięcy za rozsądne pieniądze.

Damian.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet na wsi na czas wakacji.

Post autor: ja.michal »

Przede wszystkim potrzebna nam informacja o lokalizacji. Inaczej ciężko coś polecić. Jak nie chcesz podawać oficjalnie to napisz pw.

Masz jakiś modem? Chcesz coś kupić? Jakiś budżet masz na to przeznaczony?
pavlucco
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-06-11, 00:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet na wsi na czas wakacji.

Post autor: pavlucco »

Budżet mam niewielki prawdę mówiąc :) Chciałbym wydać ok. stówę na modem + 50zł na miesięczny transfer.


https://maps.google.pl/maps?f=q&source= ... 2&t=m&z=12
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet na wsi na czas wakacji.

Post autor: ja.michal »

Jeśli chodzi o modem to teraz jest promocja Play na starter Play Online z limitem 1GB i modemem Huawei E3131. Wszystko za 109 zł. Modem nie ma simlocka. Poszukaj w salonach lub zamów online.
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=452231#452231

Karta prepaid posłuży ci do testu czy Play zadziała bo jednak zasięg wg mapki może być, ale kiepski. Podobnie T-Mobile. Wg mapki może coś dolatywać. Plus najgorzej - nie ma zasięgu 3G.
Oczywiście piszę o 3G. EDGE to raczej ostateczność.

Oferty stricte internetowe.
Jeśli chodzi o ofertę to za 50 zł miesięcznie w Play masz 3,61 GB bonusu. Prędkość do 1 Mb/s (można podwyższyć do 4 Mb/s za 10 zł miesięcznie). Możesz też włączyć Noc bez Limitu (0.00-9.00) za 10 zł za miesiąc. Jeśli nie włączysz wyższej prędkości i nocy bez limitu to ze złotówkami wyjdzie ci 5 GB za 50 zł.
Jeśli nie wykorzystasz bonusowych danych a przedłużysz ważność konta przed terminem ważności to nowe doładowanie zsumuje bonus stary i nowy i wszystko będzie miało czas ważności nowego.

W T-Mobile masz za 50 zł 4,5 GB bonusu i prędkość do max 42 Mb/s (techniczne max HSPA+ DC - zależy od modemu, realnie do 25 Mb/s; E3131 ma max 21 Mb/s). Nie ma nocy bez limitu. Ze złotówkami koło 4,6 GB. Niestety bonus ważny jest tylko 30 dni i nie sumuje się stary z nowym (najpierw wykorzystany zostanie stary jeśli jeszcze trwa jego czas).

Szczegóły ofert masz na naszej wiki: http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?titl ... we_prepaid Tabela na głównej stronie tematu to zestawienie dla doładowania właśnie za 50 zł.

To tyle z ofert prepaid, które mogą mieć zasięg 3G w tej miejscowości. Prawdopodobnie może być potrzebna antenka zewnętrzna. Wszystko jednak musisz sprawdzić na miejscu, żeby nie pchać się w dodatkowe koszta. W Play Online na kartę jest jeszcze ten problem, że nie ma GSM. Jeśli nie złapiesz zasięgu to niestety nici. W T-Mobile zawsze masz jeszcze opcję GSM czyli EDGE do koło 250 Mb/s, a realnie koło 160-170 kb/s. Zawsze coś.


Trochę inne rozwiązanie.

Jeszcze jedna opcja przyszła mi do głowy. Nie jest to oferta przeznaczona stricte do internetu, nie ma największy paczek danych czy prędkości, ale największe możliwości połączeń. Play na kartę Lubię to! - za doładowanie 50 zł masz 1 GB, ale po przekroczeniu limitu masz założony lejek czyli prędkość do 16 kb/s. Ten 1 GB jest jako bonus, 50 zł zostaje na koncie i możesz dokupić pakiet 1 GB na 30 dni za 10 zł i 250 MB na 7 dni za 5 zł. W sumie na miesiąc, za 50 zł z bonusem możesz mieć 3 GB z lejkiem i jeszcze zostanie 20 zł. Muszę tylko sprawdzić czy da się pakiet 1 GB razem z 250 MB uruchamiać. Jeśli nie to 2 GB miesięcznie z lejkiem i zostaje 40 zł. To jeśli chodzi o ofertę.
Z technicznej strony masz dostęp do 3 sieci. Playa (gdzie prędkość maksymalna w 3G to koło 6-7 Mb/s), Plusa (do 3 Mb/s w 3G) i Orange (do 2 Mb/s w 3G). Oczywiście również dostęp do GSM (GPRS/EDGE).
Opis oferty Lubię to też jest w tym linku z ofertami prepaid, a pakiety do LT! tutaj: http://www.play.pl/uslugi/nielimitowany-internet/

To tyle co mi przyszło do głowy. :) Musisz przemyśleć do czego potrzebny ci ten internet, a w związku z tym ile danych zużyjesz.

Uff, ale się rozpisałem. ;)
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: Internet na wsi na czas wakacji.

Post autor: Piotrek24 »

Zgadzam się w pełni z ja.michal, ale z Plusem spróbowałbym także. Według mapy jakaś tam resztka zasięgu przed miejscowość niby dolatuje (wiadomo tym mapom nie ma co ufać w pełni), może się okazać, że przy oknie (zależy też w jakiej części miejscowości mieszkasz) będzie można coś złapać.
pavlucco
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-06-11, 00:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet na wsi na czas wakacji.

Post autor: pavlucco »

A czy mogę spytać, jaka jest różnica między łączeniem się z internetem poprzez komórkę a modemem?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet na wsi na czas wakacji.

Post autor: key »

Zadna.
Nie pomagam na PW.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet na wsi na czas wakacji.

Post autor: ja.michal »

Jeśli chodzi o prędkość i technologię jako taką tokey ma rację.
Telefon ma natomiast baterię, która będzie działać stabilizująco przy podłączeniu do komputera. Zwyczajnie nie zabraknie energii w USB jeśli będzie "cięższa" transmisja (słaby zasięg, duże pliki, które długo się pobierają).
Jest ryzyko, że telefon padnie szybciej aniżeli modem. Oczywiście zależy jaki telefon. No i prędzej padnie bateria w takim telefonie.
Do modemów można na ogół podpinać antenę zewnętrzną (np. wspominany E3131).
To tak obrazowo, mocno uogólniając.
pavlucco
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-06-11, 00:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet na wsi na czas wakacji.

Post autor: pavlucco »

Czy zatem mając cały czas podpięta do zasilania komórkę i podłączony kabel USB nie powinno być różnicy w transmisji (nawet biorąc pod uwagę wiekowość SE C702)?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet na wsi na czas wakacji.

Post autor: ja.michal »

Nie. Nie będzie różnicy. Powinien działać jak modem.
Ten model (dokładniej to C702i bo ten ma 3G) ma maksymalną prędkość do 3,6 Mb/s czyli realnie koło do 2,5 Mb/s.

Minus jest taki, że tylko na 2100 MHz. Sygnał Play powinien dolatywać, ale jest on na 900 MHz (3G, nie myl z GSM). Sygnału 2100 MHz Playa nie złapiesz. Możliwe, że T-Mobile tak.
ODPOWIEDZ