Jak to ugryżć?

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dobrygosc2
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2012-08-15, 16:58
Lokalizacja: 22-440 Majdan Wielki

Jak to ugryżć?

Post autor: dobrygosc2 »

Witam.
Bardzo proszę o pomoc.
Jestem aktualnie w nietypowej lokalizacji, nie mam zgody administratora lokalu na jakiekolwiek ingerencje w ściany i kładzenie kabla, więc ostatnio coraz poważniej myślę nad rozwiązaniem bezprzewodowym, jako, że przenoszenie danych za pomocą pendrive jest bardzo czasochłonne (USB 2.0 - ilość danych około 40 GB - dziennie).

Konfiguracja jest następująca:
1. mój pokój - Internet Orange free Abonament
2. 5 metrów dalej pokój z Internetem stacjonarnym od Orange (komp chodzi tutaj całą dobę) - ma net poprzez DHCP - połaczony przez routero/switch - My z kolegą nie mamy dostępu do tego routera - zarówno fizycznie jak i zdalnie (nie mamy hasła i nie dostaniemy go)
3. 20 metrów dalej pokój z komputerem bez Internetu.

Chodzi mi o to, bym:
1. Ja mógł korzystać w dzień z nielimitowanego netu z pokoju nr 2.
2. Ja mógł przesyłać dane pobrane w nocy na komputer nr 2 i na komputer nr 3.
3. Kolega mógł korzystać z nielimitowanego Internetu z pokoju nr 2.

Konfiguracja komputerków:
Procesory Klasy Core 2 Duo i Core 4 Quad USB 2.0 - wbudowane karty sieciowe na skrętkę w nasze płyty główne - System Operacyjnym Microsoft Windows 7 64Bit

Nie ukrywam, że proszę o konkretne wskazówki - do tej pory w życiu nie miałem do czynienia z Internetem bezprzewodowym (miałem Net w mieście stacjonarny i miałem routero/switch). Chciałbym zakpić niedrogo potrzebne urządzenia, najchętniej okazyjnie na gwarancji. Widziałem na aukcjach niedrogie karty sieciowe radiowe na USB, ale nie mam kompletnie pojęcia co mam kupić. Chyba kupno 3 kart sieciowych nie rozwiąże problemu.
Ponadto Windows 7 nie pozwoli chyba raczej na 2 połączenia internetowe więc musiałbym ręcznie na noc przełączać na Internet mobilny Od Orange, a na dzień na stacjonarkę.
Chociaż pewnie dałoby się jakiś skrypt do tego napisać lub w inny sposób zautomatyzować takie zadanie...?
Bardzo dzięki za pomoc, za wskazówki. Pozdrawiam.
Mam Orange Free na abonament. Jestem z niego zadowolony. Ok. 01.09.2012 postawili nadajnik UMTS w pobliskiej miejscowości Grabnik i i prędkości skoczyły: z EDGE na HSPA++
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Jak to ugryżć?

Post autor: adixm »

dobrygosc2 pisze:2. 5 metrów dalej pokój z Internetem stacjonarnym od Orange (komp chodzi tutaj całą dobę) - ma net poprzez DHCP - połaczony przez routero/switch - My z kolegą nie mamy dostępu do tego routera - zarówno fizycznie jak i zdalnie (nie mamy hasła i nie dostaniemy go)
Rozpisałeś się dużo, ale podstawowa kwestia - jak chcecie podłączyć się do tego internetu(routera) skoro nie macie dostępu fizycznego, a hasła też nie znacie?Wcale jeśli będzie to szyfrowanie typu WPA to możecie zapomnieć o korzystaniu z tego internetu i proponowałbym na wstępie dogadać się z właścicielem routera(internetu) w kwestii korzystania z tego internetu, ale sądząc po tym co Ty piszesz to żeby w ogóle dało się korzystać z tego internetu to musiałby ktoś wpierw ustawić dobrze router bo ściągasz chyba "cały internet" na dysk.
ODPOWIEDZ