Jakiego dostawcę internetu stacjonarnego wybrać?

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
teaper
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-08-19, 11:59
Lokalizacja: Hrubieszów

Jakiego dostawcę internetu stacjonarnego wybrać?

Post autor: teaper »

Witam!
Za tydzień kończy mi się umowa z Orange. Nie przedłużam jej ponieważ mam problemy z YouTube, a poza tym cena jest zbyt duża. Chciałbym się dowiedzieć jakiego dostawcę wybrać. Na mojej linii (TP) maksymalna prędkość to 2MB, dlatego wolałbym mniej znanego dostawcę który proponuje prędkość właśnie do 2MB , tak żebym nie musiał przepłacać. Niestety Netia 4MB u mnie nie pójdzie, gdyż zakładają to tylko na swoich liniach. Myślałem nad Multimo co myślcie o tym dostawcy, a może proponujecie coś innego?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jakiego dostawcę internetu stacjonarnego wybrać?

Post autor: ja.michal »

Masz telefon czy rezygnujesz ze wszystkiego w Orange? Jeśli ze wszystkiego to bez telefonu i bez utrzymania linii ofertę znajdziesz tylko w Netii, ale to na łączach uwolnionych (LLU). Jeśli szukasz innego operatora to pozostaje zostawić utrzymanie linii (nie wiem czy się da bez jakichkolwiek usług) lub najmniejszy abonament. Wtedy możesz wybrać praktycznie każdego operatora, który oferuje łącza po liniach Orange/TP czyli BSA. W praktyce w ramach BSA są takie same prędkości jak w ofercie Orange.
  • T-Mobile i ich Internet Domowy (łącze do 20 Mb/s, nie ma innej opcji 60 zł przy umowie na 2 lata i 50 zł jak jesteś klientem T-Mobile.
  • Sferia i ich Sferiostrada (nie wiem czy jeszcze podpisują umowy).
  • Netia.
  • Dialog.
  • TK Telekom i usługa dla domu Netk@ (można wykupić u nich stałe IP, promocja z łączem 2 Mb/s to 50 zł miesięcznie).
To tak na szybko co mi przyszło do głowy.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Jakiego dostawcę internetu stacjonarnego wybrać?

Post autor: Patryk »

ja.michal pisze: Jeśli szukasz innego operatora to pozostaje zostawić utrzymanie linii (nie wiem czy się da bez jakichkolwiek usług)
To dolicza operator u którego ma się usługi.
IMHO jeśli jest telefon TP a chce się z niego zrezygnować to lepiej go zawiesić niż płacić utrzymanie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jakiego dostawcę internetu stacjonarnego wybrać?

Post autor: ja.michal »

Patryk pisze: To dolicza operator u którego ma się usługi.
Możliwe, ale czasem jest problem. Jeśli operator oferuje tylko usługę internetową, albo linia nie jest aktywna to niestety może nie udać się założenie łącza.
ODPOWIEDZ