Jaki sprzęt do Neostrady Fiber

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Listek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-05-13, 11:35

Jaki sprzęt do Neostrady Fiber

Post autor: Listek »

Witam

Może ktoś spróbuje mi pomóc, od 1,5 roku mam Neostradę Fiber 40mb/s i nie mogę narzekać bardzo dobrze chodzi o ile router DGT nie ma jakiś zawiasów a często mu się to zdarza szukam jakieś normalnej alternatywy dla tego routera oczywiście w jakieś normalnej cenie 300 - 400 zł ale to nie jest wcale takie proste po prostu nie ma odpowiedniego sprzętu choć może ktoś z was przypadkiem trafił na coś ciekawego.

Jeżeli nie, to powiedzcie mi coś takiego czy sprawdzi się używanie tego routera DGT jako modemu a do rozsyłania po WIFI zakup jakiegoś routera xDSL i jaki by się najlepiej nadawał, kiedyś jak jeszcze miałem ADSL to używałem Netgear nawet nie wiedziałem że to urządzenie istnieje zero problemów ale teraz jest dużo więcej ciekawych propozycji więc może polecicie coś innego.

Jeszcze jedno może ktoś kiedyś natrafił w necie na zwykły modem VDSL ?

Z góry dzięki za pomoc


Obrazek
Listek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-05-13, 11:35

Re: Jaki sprzęt do Neostrady Fiber

Post autor: Listek »

Nie ma nikt pomysłu wiem na innych forach jest zazwyczaj tak samo :-(

Nic zrobię tak wyłączę wifi w Routerze DGT i kupię TP-LINK WDR3600 połączę go kablem z tym badziewnym DGT, wifi będzie rozsyłane tylko przez Tp-Linka i mam nadzieję że nareszcie skończą się problemy.

Inne rozwiązanie to zakup FRITZ!Box np. 7340 wiem że to coś pięknego nie koniecznie ten model ale ogólnie Fritz Box miałem kiedyś i pięknie to działało tylko cena moim zdaniem zaporowa.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jaki sprzęt do Neostrady Fiber

Post autor: krystianb »

Listek pisze:Inne rozwiązanie to zakup FRITZ!Box np. 7340
Wg wiki tylko 7390 ma 2 radia, pozwalające pracować na obu częstotliwościach jednocześnie.
Listek pisze:Nic zrobię tak wyłączę wifi w Routerze DGT i kupię TP-LINK WDR3600 połączę go kablem z tym badziewnym DGT,
Być może da się dgt przełączyć w tryb brigde.
Listek pisze:Nie ma nikt pomysłu wiem na innych forach jest zazwyczaj tak samo :-(
Bo sprzętu w sklepach nie ma, na allegro coś tam jest sprowadzane używane z UK.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Listek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-05-13, 11:35

Re: Jaki sprzęt do Neostrady Fiber

Post autor: Listek »

Nie wiem dlaczego TP.SA zawsze zamawia sprzęt u firm które tak do końca nie mają dobrej opinii Sagem który oferują jest jeszcze gorszy od DGT bo ma nawet problemy z synchronizacją :-( a DGT no cóż zależy jaki ma dzień raz lepiej raz gorzej ale też nic nadzwyczajnego.

Sprzętu nie ma bo technologia dopiero wchodzi jest parę modemów z UK i trochę routerów z Niemiec są tez DrayTek, jakiś Planet, Zyxel ale ceny no 800 zł nie dam za router.

Jak na razie odradzam wszystkim Neo Fiber przynajmniej aż pokarzą się jakieś normalne routery bo z tym co oferuje TP SA a podobno zostały tylko Sagem'y to życzę powodzenia ja go miałem przez 2 tygodnie, jak napisałem że zerwę umowę bo nie mam neta to mi pracownik TP SA, DGT w zębach przyniósł i naraz wszystko działało.

zrobię tak jak napisałem kupie tego TP-Linka i zobaczymy ale myślę że będzie dobrze, w sumie to na razie jedyne rozwiązanie za rozsądną cenę.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki sprzęt do Neostrady Fiber

Post autor: Jo_gurt »

Listek pisze:Nie wiem dlaczego TP.SA zawsze zamawia sprzęt u firm które tak do końca nie mają dobrej opinii Sagem
Bo Sagem jest francuski, tak jak TPSA :P
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki sprzęt do Neostrady Fiber

Post autor: wojteks »

Listek pisze:Nie ma nikt pomysłu
Mało powszechna usługa stąd brak jakichkolwiek doświadczeń na forach.

Weź też pod uwagę, że może nie dać się podłączyć obcego modemu VDSL podobnie jak w usłudze DSL gdzie modem musi być TP.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Jaki sprzęt do Neostrady Fiber

Post autor: Patryk »

E tam mało powszechna...coraz więcej tego się pojawia, także poza miastami.

Nie tak dawno brat przeszedł z Freedoma 6 na Neo 40 - Sagemcom poszedł do szafy jako zapas (kupić go niestety trzeba) a w jego miejsce wstawiłem: http://www.ebay.com/itm/NEW-HUAWEI-HG61 ... 2a31a3f358
Tyle że on ma gołą Neostradę, bez TV i telefonu VoIP, więc nie potrzebuje sprzętu TP.

P.S.
Problem z Sagemem to nie tyle stabilność DSL tylko sprzętu jako całości...

[ Dodano: 2013-10-04, 17:00 ]
wojteks pisze:Weź też pod uwagę, że może nie dać się podłączyć obcego modemu VDSL podobnie jak w usłudze DSL gdzie modem musi być TP.
Da się bez problemu. Dostaje się login i hasło tak samo jak w zwykłej Neo.
ODPOWIEDZ