Problem z portami Livebox 3.0 (oraz FunBox 2.0)

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mateusz2552
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-02-19, 09:24
Lokalizacja: Prudnik

Problem z portami Livebox 3.0 (oraz FunBox 2.0)

Post autor: mateusz2552 »

Witam mam nie typowy problem który na pewno trapi większość użytkowników urządzeń od Neostrady chociaż większość nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.
Problem jest następujący mianowicie nie mogę otworzyć portów w LB3 i FB2 mam oba routery dlatego miałem możliwość wykluczenia uszkodzenia technicznego (oczywiście zawsze jest kwestia że oba mogą być walnięte ale żeby w takim samym stopniu to wątpię)

ok. więc po kolei

Zapora ustawiona manualnie tak aby była pewność że wszystkie portu są puszczane
(dla tych którzy chcą się czepiać wcześniej miałem na niskich i były te same efekty)

Obrazek

IP - komputera

Obrazek

no i NAT

Obrazek

jak widać porty od 515-5000 są przekierowane i powinny być dla tego PC otwarte (bynajmniej tak było jakiś czas temu - 6mc temu jakoś)

i oto wynik dla tych ustawień

Obrazek

Jak widać dostęp jest tylko do RDP i to się zgadza bo mogę się do niego podłączyć z zewnątrz.
-------------------------------------------

Teraz tak ustawiłem DMZ dla tego komputera

Obrazek

i taki jest wynik

Obrazek

(Rozmawiamy o portach od 515-5000 więc nie wytykać palcem co poza tym zakresem)
różnicę widać po rezulatach np. port 587 różni się wynikiem od tego co było w ustawieniach NAT. Co ciekawe robiłem test na:
http://www.whatsmyip.org/port-scanner/apps/

i dla NAT wyniki jest taki

Obrazek

a dla DMZ

Obrazek

Dziwne czy normalne??


Pół roku temu jak odblokowywałem port to był on otwarty teraz są zamknięte jedynie WRDP jest otwarty i tylko tak naprawdę on dlaczego tak się dzieję i co mogę jeszcze zrobić lub sprawdzić że pozbyć się tego problem i żeby wszystko wróciło do poprawnego działania bo potrzebuje odblokować port między 4000-5000 aby udostępnić rejestrator na zewnątrz.

Proszę o porady i w razie pytań śmiało zadawać.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z portami Livebox 3.0 (oraz FunBox 2.0)

Post autor: YaHooo »

mateusz2552 Orange nie ma jakiejś usługi typu bezpieczny internet? Z tego co kojarzę to było coś takiego i trzeba było albo to wyłączyć w BOK'u albo zmienić login do połączenia (było to dość dawno temu, nie wiem czy jeszcze tak jest).

Po drugie może to być problem routera. Podobne rzeczy miałem na "routerze" od Netii. Musiałem zrobić przekierowania na serwer kilku portów. Niestety po przekierowaniu w opcjach dalej nie działało. W logach pojawiała się informacja o zablokowaniu ruchu na podstawie domyślnych reguł których nigdzie nie dało się wyłączyć. Pomogło wstawienie serwera do DMZ.

Ale sprawdź jeszcze w BOKu czy nie blokują domyślnie portów.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ufoludekcrezy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-01-03, 18:28
Lokalizacja: Suchodó? gm. Gr?bków

Re: Problem z portami Livebox 3.0 (oraz FunBox 2.0)

Post autor: ufoludekcrezy »

Ja również mam identyczny problem porty są zablokowane na funbox tez to przestało działać DMZ nie działa co dziwne po co dodali taką funkcje skoro nie działa ? Pewnie jakaś aktualizacja co ciekawe wiem co mówie technik był u mnie i nic nie zrobił bo przedewszystkim oni nie wiedza o co chodzi bo wedle ich strony sie otwieraja to jest ok :) a to że ps4 świruje i wiekszość funkcji nie dizłą to już szczegół . Sprawa wylądowała wyrzej tylko nie wiem czy i oni będa wiedzili co to te porty :) :rotfl: ,I o co mi wo gule chodzi :_) zmieniłem nawet modem na tego funbox 2.0 bo sugerowali że to tego wina :) możę. Znalazłem taki fajny filmik :) tylko nie wiem czy mogę dodać. jak ktoś przekierowuje porty na asus DSL-AC68U i u niego wszystko działa a na livebox już nie działa :) Pewnie jakiś pan informatyk źle napisał aktualizacje i router Ma skopaną zapore sieciową tak czy siak zobaczymy co na to odpowiedzą :_)) wyżsi panowie z grupy technicznej bo elmo nie wie o co chodzi :)) chyba czas sie przrzucić na internet LTE :) Bo o dziwo ma 80MB/S a chodzi to żałośnie lost packet i jeszcze teraz te porty po blokowane dodam że do szafy onu mam 150m:) http://www.speedtest.net/pl/results.php ... f1e7&ria=0 Popatrzcie przyszłość internetu do miejscowości 100km oddalonej 8Mb/s :))) :klnie: w Battlefield 4 nie da się grać bo ciągle wywala problemy z komunikacją z serwerem a na internecie LTE wszystko smiga z komórki :)

P.S
Do berlina to już rekord zanotowałem :) 1.54 Mb/s Chyba się cofamy w rozwoju..... :hurra:
ODPOWIEDZ