Problem z uzytkowaniem modemu Huawei E3371

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
uzytkownik01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-08-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Problem z uzytkowaniem modemu Huawei E3371

Post autor: uzytkownik01 »

Witam, pisze z prośbą o pomoc dlatego, ze ostatnio kupiłem nowy modem lte ale mam problem.

Wkladam do niego sim, następnie podlaczam do laptopa i niestety nie pracuje dlatego, ze pokazuje sie blokada operatora. Jednak wiem, ze wszystko da sie naprawić i skorygować .

Czy jest jakiś sposób na ukrycie modelu/rodzaju urządzenia przed operatorem? Czytałem cos o jakichś User Agent ale podobno sposób juz jest przedawniony albo nie pracuje dobrze na modemie. Ja potrzebuje zmienić jakos to, co widzi operator. Jakies parametry gdzies ustawić? Albo zrobic cos, żeby byl odbierany jako telefon?

Bardzo proszę o pomoc. Model urządzenia w temacie, a jest to modem HiLink
Ostatnio zmieniony 2015-08-16, 18:24 przez uzytkownik01, łącznie zmieniany 2 razy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z uzytkowaniem modemu Huawei E3371

Post autor: matek451 »

Jaka to oferta i operator?
uzytkownik01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-08-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z uzytkowaniem modemu Huawei E3371

Post autor: uzytkownik01 »

Oferta zawiera nielimitowany Internet, a operator jest zagraniczny. Mimo to łączy mnie z siecią, ale jednak jest wykrzyknik w pasku powiadomień i gdy probuje odczytać jakas stronę internetową pokazuje sie logo operatora i informacja o tym, ze to nie jest telefon. Widzialem jednak jakies wpisy w Internecie ze niektórym to bezproblemowo wychodzilo na modemie mimo, ze mieli taka sama blokadę. Tak wiec, chodzi mi o to jak ukryc/zmienic pewne parametry albo zrobic je takie, żeby operator rozpoznawal to jako tablet lub telefon.

[ Dodano: 2015-08-16, 19:25 ]
Aha, i ważne, ze jak podlaczam modem pojawia mi sie Autorun, ale tez są tam jakies pliki gdy zamiast włączenia tego, "otworze" plik. Prawdopodobnie ta metoda nazywa sie HLink
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Problem z uzytkowaniem modemu Huawei E3371

Post autor: atento »

Operator rozpoznaje urządzenie po nr imei...
uzytkownik01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-08-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z uzytkowaniem modemu Huawei E3371

Post autor: uzytkownik01 »

Pisalem juz w temacie, ze czytalem rozne watki i niektorym juz to sie udawalo mimo identycznej lokady mogli uzywac karty w modemie. Wydałem 140 zł na bezużyteczny modem?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z uzytkowaniem modemu Huawei E3371

Post autor: wojteks »

uzytkownik01 pisze:ze czytalem rozne watki i niektorym juz to sie udawalo
Niektórym to nie znaczy wszystkim/każdemu.
uzytkownik01 pisze:Wydałem 140 zł na bezużyteczny modem?
Jeżeli operator pozwala na używanie karty SIM tylko w terminalu/telefonie to tak.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ