Oprogramowanie - system do starego PC

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mateusz2552
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-02-19, 09:24
Lokalizacja: Prudnik

Oprogramowanie - system do starego PC

Post autor: mateusz2552 »

Witam jestem posiadaczem miniPC ThinClient FUTRO S500 z lepszym prockiem niż dawali w podstawie i 2GB RAM (+16GB FLASHCARD) chciałbym was prosić o propozycję oprogramowania systemu tak aby miał dostęp przez przeglądarkę z w miarę czytelnym i zrozumiałbym interfejsem (nie jakąś tam konsole telnetem itp) ogólnie zależy mi na funkcjonalności jak w TL-ER6020 (w skrócie potrzebuje DHCP, podział łącza z balansem QOS priorytetami, Port forwarder,WOL, i jeżeli to będzie możliwe to jakby w tym oprogramowaniu dało się zrobić aby każdy nowo podłączony komp miał IP z puli gości a dopiero po jego przypisaniu maka do sieci docelowej dostępowej miał IP z puli głównej) - Dobrze jakby ten system/oprogramowanie było za darmo - Tak wiem wymagam zbyt wiele.

Co do tej pory przetestowałem:
pfSense - skomplikowane (chyba że ktoś ma dobre porady jak to ustawić pod moje wymagania.)
ClearOS - awaryjny 2 razy kompa wyłączyłem tak dla testu awarii i już system nie wstał :/
IPCop - Brak wymaganych funkcji
NethServer - do tej pory najprostszy lecz brakuje mu funkcji
ZeroShell - trudny chociaż przy pomocy YT ogarnąłem to co najważniejsze lecz nie za bardzo chciał mi działać podział łącza.
LMS - Jak do tej pory całkiem niezły lecz instalowałem dzięki poradnikowi i skryptowi z vsmart który trochę miał problemy ale chodziło nie za bardzo działał DHCP ale mogło być jednak brak priorytetów w balansie łączem.

No więc jak widzicie trochę tego testowałem może mało umiejętnie ale dopiero wchodzę w temat i jestem w stanie się nauczyć tego jeśli tylko ktoś wskaże mi kierunek.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Oprogramowanie - system do starego PC

Post autor: Jo_gurt »

pfSense jest IMO najlepszy. I jednak dość prosty. Po prostu niektórych spraw nie da się strywializować do prostego interfejsu.
Możesz jeszcze zerknąć na https://opnsense.org/, to ta sama rodzina co pfSense (następca m0n0walla).
ODPOWIEDZ