Windows 7

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

Wielkie dzieki za pomoc. Jutro zerkne na sterownik od wi-fi, siedze teraz na fonie.
Chcialem zrzucic na pendrive windowsa jak bym posial plyte, ale widze zabawy jest z tym.
Jak jutro uda mi sie zrobic wi-fi to sprobuje jeszcze raz wgrac system i zrobic dwie partycje.
A napisz mi prosze czy przy instalacji mozna wywalic jakos programy ktore wg mnie nie sa potrzebne.
RAW
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 7

Post autor: barek16 »

Właśnie ja też na fonie dlatego nie mogę dać dokładnego linka do strony sterowników od hp gdzie wpisujesz swój nr seryjny bo przełącza mi na mobilną wersję strony, a jak zmieniam na komputerową to strona się jakoś wykrzacza.
Niestety nie zadziała to tak że skopiujesz zawartość płyty na pendriva i już. Jeżeli bardzo zależy Ci żeby mieć na pendrivie dokładnie system ze swojej oryginalnej dvd to trzeba by zrobić z tej płytki obraz i później z niego bootowalnego pendriva np rufusem.
Można też pobrać obraz dvd systemu z sieci. Zaletą tego są np dodane już do obrazu wszystkie dostępne aktualizacje, wadą natomiast oczywiście to że nie masz 100% pewności co do pochodzenia tego systemu. Trafiają się na forach czy torrentach systemy zainfekowane niezłą ilością syfu. Ja sam nie jestem fanem systemów modowanych natomiast mam jedno pewne źródło skąd zaciągam obrazy wzbogacone jedynie o aktualizacje i jeszcze się nie zawiodłem. {ew link na pw aby nie drażnić administracji reklamą innego forum}
O jakie programy Ci chodzi ? Jeżeli masz oryginała windowsa to tam raczej nie ma żadnych "dodatków" a jedynie podstawowe programy systemu.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Windows 7

Post autor: wojteks »

adziu82 pisze: Wiec dlaczego nie mozna by na dom moc uzywac jednego windowsa
Bo tak stanowi licencja, Windows przypisany jest do konkretnego komputera. Kupowanie laptopa bez windowsa i liczenie na to że piracki będzie działał to pomyłka.

Zainstaluj sobie Linuxa i problemu licencji nie będziesz miał.
Nie pomagam na PW!
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 7

Post autor: barek16 »

Jak wejdziesz na link który wcześniej podałem, obok wizerunku laptopa masz rozsuwane menu. Rozsuń menu wyboru i wybierz "Wprowadź numer produktu/ numer seryjny". W okienku które wyskoczy wpisz nr z naklejki pod laptopem nr po s/n: XXXXXXXXX. Wtedy wyszuka Ci sterowniki do konkretnie Twojego laptopa.
Mam w tej chwili 3 lapki do postawienia systemu, więc gdybyś nie dawał rady z tymi opcjami przy instalacji to napisz. Jakiś filmik Ci nagram czy coś :)
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

@barek16 wpisuję ,,produkt', czyli numer seryjny i mam taki komunikat,,Podane informacje nie odpowiadają naszym wpisom.''
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

Chyba, że nie to wpisuję, albo może ważne czy z dużej czy z małej literki, ale wpisałem tak jak było po baterią,czyli z dużej.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

Teraz wpisałem inny numer i mam ,, Stan gwarancji: Wygasłe (otwiera pomoc w nowej warstwie)
Data zakończenia: 2013-01-08 ''

I co teraz? Nie mogę pobrać kartę od wi-fi? Zresztą, wczoraj pobrałem dwie karty ale nie zainstalowało tego,może coś źle robię, bo od kabla internetowego udało mi się zainstalować, a pobierałem to z tej stronki.

http://h20565.www2.hp.com/hpsc/swd/publ ... nvOid=4052

Wszedłem w ,,Sterownik-Sieć'' i pobrałem pierwszą i drugą pozycję do karty wi-fi. Może jakiś instruktaż ktoś zrobi.
Najpierw instalowałem to co ściągnąłem, jak nie poszło, to dawałem ,,zaktualizuj sterownik'' i podałem jego lokalizację, ale też nie poszło.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

@barek16, czy dobrze próbuję instalować ten sterownik od karty sieciowej?
Wchodzę w ,,zarządzanie komputerem''->,,menadżer zadań'' i mam ,,karty sieciowe, ale w tym mam tylko zainstalowaną kartę od kabla, czyli Realtek PCIe FE Famili itd, ale wyżej mam ,,inne urządzenia'' i w tym mam ,,kontroler sieci'' i ja w tym próbuję instalować ( czyli daję folder gdzie mam ten sterownik od karty sieciowej ) może to, nie to? Bo nie wyszukuje mi tego sterownika, a wiem, że jest w tym folderze.
RAW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Windows 7

Post autor: wojteks »

Może w tym folderze sterowników jest jakiś setup.exe który trzeba uruchomić.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

Tak, jest ale jak dałem instalację tego, to mi wyskoczył kreatorek, że TEN PROGRAM MOŻE NIE BYĆ ZAINSTALOWANY POPRAWNIE.
I jest opcja -> ZAINSTALUJ PONOWNIE UŻYWAJĄC USTAWIEŃ ZALECANYCH lub mam potwierdzić, że TEN PROGRAM ZOSTAŁ POPRAWNIE ZAINSTALOWANY.
Dawałem obie opcje, ale nie wykryło mi sterowników.
Sprawdzałem teraz na swoim lapku i ja mam sterowniki w tym samym miejscu od kabla i wi-fi, a na tym lapku żony gdzie mam problem, mam tylko od kabla sterownik, czyli od wi-fi nie mam zainstalowanego.
Coś albo źle robię, ale jakiś błąd jest przy instalacji.
RAW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Windows 7

Post autor: wojteks »

Sprawdź VID i PID urządzenia i po tym wyszukaj sterowniki.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

@wojteks, oczywiście jak by nie było tego pytania, to by było bez sensu :cry:
A jak to sprawdzić, gdzie mam kliknąć itd.
Ostatnio zmieniony 2015-12-28, 19:10 przez adziu82, łącznie zmieniany 1 raz.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

,,Kliknij prawym przyciskiem myszy na Komputer > kliknij Właściwości > Menedżer Urządzeń.''
Ale tam nic nie widzę, aby sprawdzić, to co pisałeś.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

Źle napisali, ja kliknąłem we ,,właściwości'' tak jak napisali na tej stronie

http://www.apowersoft.pl/get-vid-pid

A powinno być w ,,zarządzanie komputerem''. Zaraz poszukam.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

Nie no nie kumam tego. Na stronie co dałem w poprzednim poście, jest napisane coś o Interfejs Złożony Android.
Napisz mi proszę jak sprawdzić ten VID i PID.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

Znalazłem na necie taką stronkę
http://www.magicdriver.com/detect.html
Ale potrzebuje ten VENDOR i DEVICE.
RAW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Windows 7

Post autor: wojteks »

Prawym na nieznane urządzenie (menedżer urządzeń), właściwości, szczegóły i z rozwijanego menu "identyfikatory sprzętu"
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

Zainstalowałem jeszcze raz system. Zrobiłem partycje, poprzednim razem jakoś przeoczyłem tą możliwość.
Będę próbował jeszcze raz. Najpierw wi-fi a potem kabel.
Jak będzie to samo, to sprawdzę, to co wyżej @wojteks pisał. Jak oczywiście znajdę to.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

@wojteks, ale ja nie mam nieznane urządzenia, tylko mam ,,INNE URZĄDZENIA'' a w nim mam-> Kontroler Ethernet, Kontroler Sieci, Urządzeni PCI.
W który mam wejść i zaktualizować sterownik?
Może coś źle tutaj robię? I może mam dać miejsce docelowe ( mam sterownik nie instalowany na pendrive ) czy może go najpierw zainstalować a później podać gdzie on się znajduje. Czy może inaczej?
A może zainstalować sterownik od kabla i wyszukać sterownik on-line, tyle opcji a nie działa.....
RAW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Windows 7

Post autor: wojteks »

adziu82 pisze:ale ja nie mam nieznane urządzenia, tylko mam ,,INNE URZĄDZENIA''
Bez różnicy, piszę z pamięci a nie mam "inne urządzenia" bo wszystkie sterowniki mam zainstalowane.
adziu82 pisze:W który mam wejść i zaktualizować sterownik?
Często sterowniki mają "setup.exe" czy "install.exe" albo ".....msi" i tak je instalujesz.
adziu82 pisze:i wyszukać sterownik on-line
Wielu i tak nie znajdzie.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

@wojteks mam VEN ->10EC a DEV->5209, przez tą stronkę
http://www.magicdriver.com/detect.html
szukam sterowników, ale nie wiem którą opcję mam wybrać, jest tego z 50 sztuk a nie widzę nigdzie na 32 bit.

Teraz instaluję sterownik od kabla i trochę inaczej ta instalacja wygląda, dłużej i widzę pasek postępu. A na sterowniku od wi-fi idzie to szybko i nie widać tego sterownika.
A sterownik od kabla już ma zainstalowany bez problemu( zrobiłem prostą instalację, klik i klik i jest ), może sterownik od wi-fi jest zły, może to nie ten? Ale pobierałem ze strony HP podałem mój model i wyskoczyły mi dwie sztuki, pobrałem je,wrzuciłem na pendrive, i niby zainstalowałem na kompie żony, ale nie widzę jego.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

A czy z tej stronki jakiś sterownik będzie dobry?
http://www.magicdriver.com/hardware_id= ... 09&CC_FF00
Niby te numery się zgadzają- > PCI\VEN_10EC&DEV_5209&CC_FF00 drivers
mam takie same w ostatnim wersie jak wchodzę w identyfikatory sprzętu.
Ale pobrałem jeden i nie mam żadnego pliku który można zainstalować. Same jakieś systemowe.
RAW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Windows 7

Post autor: wojteks »

Nie wierzę w stronki tego typu. Musi się dać od producenta laptopa ściągnąć albo producenta karty WiFi czy innego urządzenia.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

Juz napisalem maila do HP podalem model i numer seryiny. Moze podadza jakiegos linka.
Dla mnie dziwne jest to, bo sterownik od kabla pobralem i dziala, a z tej samej strony producenta pobralem sterownik do wi-fi i nie dziala, a byly dwa i zaden nie dziala.
Instalacja przebiegala troche inaczej niz instalacja sterownika od kabla.
Nie mama pojecia co gdzie ale robie.
RAW
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 7

Post autor: barek16 »

Sterowniki zawsze najpewniej pobierać ze strony producenta laptopa/podzespołu to najpewniejsze źródło. Skoro pokazało Ci datę zakończenia gwarancji znaczy że Twój laptop rozpoznało po s/n.
Ja na stronie hp dla Twojego modelu HP 635 Notebook PC, dla Windows 7 Home Premium 32bit, widzę 3 różne sterowniki dla kart sieciowych bezprzewodowych:
ralink
realtek
atheros
Nie wiem jaką wersję windy instalowałeś...
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

@barek16, dzięki za linki. Dwa pierwsza mam i nie działają, teraz pobieram ten trzeci, tego nie znalazłem. Sprawdzę i napiszę.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

@barek16 WIELKIE DZIĘKI !!! Działa ten trzeci link :-) Zainstalowałem kartę sieciową w końcu.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

Teraz jak już wiem, co i jak, może zainstaluję po raz trzeci system i zrobię partycję.
Wczoraj instalowałem i myślałem, że zrobiłem tą partycję, dałem że tam chyba gdzie ma być windows, ma partycja mieć 50 GB a resztę czyli jakieś 200 GB miał być do ogólnego użytku, ale po zainstalowaniu systemu mam dalej jedną partycję 250GB.
A jetem przekonany, że zrobiłem dwie partycje, może gdzie dalej było jakieś potwierdzenie jeszcze.
RAW
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 7

Post autor: barek16 »

To jak zamierzasz jeszcze raz formatować, to sprawdź sobie najpierw wszystkie sterowniki które są odpowiednie pod Twoją konfigurację i te sobie zachowaj na jakims pendrivie. Później na nowym systemie już nie będziesz kombinował tylko po kolei sobie wszystko pięknie poinstalujesz.

Ja po formacie jadę zwykle taką kolejnością: chipset, graficzna, karty sieciowe, usb 3, dźwięk i później już po kolei mniej ważne czytniki kart, touchpad, bluetooth, kamera, klawisze systemowe.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

@barek16 ja instalowałem tylko sterownik od wi-fi i kabla, reszta już była gotowa. Dźwięk USB itd wszystko działało.
RAW
ODPOWIEDZ