Windows 7

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Windows 7

Post autor: adziu82 »

Witam,

Panowie, mam prośbę, może to jest śmieszne, ale nie potrafię zainstalować Windowsa7 na laptopie HP.
Jakiś rok temu, udało mi się to zrobić, ale komputer działał dalej tak samo, czyli wolno, myślę, że ( jeżeli jest to możliwe ) wgrałem Windowsa na dysk D gdzie na C już go miałem.
Teraz jak wsadzam płytę ( Winows7 oryginalny ) wchodzę w dysk, otwieram pliki i mam kilka plików, wybieram setup, przechodzę do instalatora i mam kreatorek z instalacją, klikam w ,,zainstaluj'' i wyskakuje ,,instalator kopiuje pliki tymczasowe'' a później ,,instalator rozpoczyna pracę'' a po tym wyskakuje komunikat ,, system windows nie może pobrać informacji o dyskach na tym komputerze''.
Ktoś wie jak to przeskoczyć ?
Windows jak pisałem wcześniej, jest oryginalny,poprzednim razem udało jakoś mi się zainstalować, chociaż nie do końca, bo chciałem zrobić format wszystkich dysków ( zrzuciłem wszystko z dysku D na przenośny dysk ) ale jak niby wgrałem windowsa, to dalej było wszystko co miałem przed instalacją.
Więc nie wiem jak mam to zrobić ( jak oczywiście uda się przeskoczyć te błąd, który wyskakuje mi teraz) jeżeli ktoś by pomógł naprawić ten błąd i jakoś może podać instrukcję, bo poprzednim razem wgrywanie systemu mi nie wyszło.
A niby, jak to mówili w sklepie, jest to dziecinnie proste.
RAW
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Winows7

Post autor: radius »

Pobierz HDTune i wstaw zrzut ekranu z zakładki Health.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Winows7

Post autor: adziu82 »

@radius, na health nic nie pokazuje, więc nie będę wrzucał screana. Chyba, że muszę coś włączyć, przełączyć itp.
RAW
Awatar użytkownika
joujoujou
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2010-08-22, 13:03
Lokalizacja: z domu

Post autor: joujoujou »

Usuń wszystkie partycje i zacznij od zera.
Pozdrawiam.

www.joujoujou.com
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Winows7

Post autor: adziu82 »

@joujoujou, może głupio zabrzmi, ale jak je mam usunąć? Wejść w ,,mój komputer'' i usunąć?
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Winows7

Post autor: adziu82 »

Daję START->PANEL STEROWANIA->SYSTEM I ZABEZPIECZENIE->NARZEDZIE ADMINISTRACYJE->ZARZADZANIE KOMPUTEREM->MAGAZYN->ZARZADZANIE DYSKAMI.
Ale tam nie mam żadnego dysku. A na dole komunikat ,, nie można połączyć się z dyskami wirtualnymi''.
RAW
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Winows7

Post autor: radius »

Po uruchomieniu instalatora będzie możliwość skasowania i utworzenia na nowo. W BIOS wybierz First Boot jako napęd DVD-ROM.
Ostatnio zmieniony 2015-12-27, 17:49 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Winows7

Post autor: barek16 »

Z tego co piszesz to poprzednio zainstalowałeś Windowsa z poziomu Windowsa, dlatego też pewnie wskoczył on na drugą partycję, bo na C widział istniejącą instalację. Tak jak pisze joujoujou najlepiej sformatować wszystko, usunąć istniejące partycje i zrobić wszystko od początku. Można to zrobić instalatorem win7. Musisz jednak uruchomić laptopa z płyty instalacyjnej. Czyli zbootować z dvd:
Jak włączasz laptopa pokazują się zaraz na początku prawdopodobnie logo hp i jakieś małe napisy na dole. Szukaj czegoś w stylu "press X for change boot priority" albo "enter X for change boot device". X to zwykle: Del, F8, F2, F5. Niestety dla różnych producentów i modeli są to różne klawisze, powinno jednak coś widnieć na ekranie. Ew jeżeli nie wyczaisz który to klawisz można wejść w bios i tam chwilowo zmienić kolejność bootowania. Choć to też wymaga by wiedzieć którym klawiszem się w bios wchodzi :)
Kiedy już wyczaisz który to klawisz, uruchamiasz laptopa z włożoną płytą instalacyją. Klikasz ten klawisz i zmieniasz urządzenie z listy na napęd dvd. Powinien wyskoczyć napis "Naciśnij dowolny klawisz aby rozpocząć rozruch z płyty dvd..." klikasz enter i zaczyna się ładowanie instalatora. Dalej już jest cała instalacja w graficznym kolorowym interfejsie pięknie opisana więc na pewno sobie poradzisz.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Winows7

Post autor: radius »

Tylko ja bym sprawdził stan dysku najpierw...
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Winows7

Post autor: adziu82 »

Wcisnąłem F2 i niby BIOS powinien wskoczyć ( kiedyś wciskałem F2 na stacjonarnym, w sumie tylko zerknąć co tam jest, bo się nie znam ) ale na lapku mam coś takiego
,,start up test''
6 % of the system memory tested Ok
Press ESC key to skip memory test.
Przy czym % idą w górę,czyli coś robi.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Winows7

Post autor: adziu82 »

Skończył robić ,,system memory'' a teraz zaczął robić ,, hard disk'' może, to coś naprawi dyski i będę mógł wejść w instalator Windowsa7?
RAW
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Winows7

Post autor: barek16 »

Nie to nic nie naprawi to tylko test sprzętu. Jeżeli masz jakieś podejrzenia co do kondycji dysku możesz to zostawić, ale przy dużym dysku może to chwile potrwać.
Ja bym dał esc, restart i próbował inny klawisz. Albo podaj dokładny model to poszukamy w google czym się tam bootowanie zmienia.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Winows7

Post autor: adziu82 »

HP 635.
Dałem jak napisałeś, czyli ESC. I teraz mam to.

F1 system information
F2 start-up test
F3 run-in test
F4 hard disk test
F11 error log
ESC exit

A na BIOSA nic nie widzę.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Winows7

Post autor: adziu82 »

OK, znalazłem, ESC jest od BIOS-u.Chyba zmieniłem na CD-DVD. Ale otworzyło mi normalnie Windowsa. Myślałem, że jakoś odpali płytę i będę miał jakieś opcje do instalowania nowego systemu.
RAW
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Winows7

Post autor: barek16 »

Tak Esc wchodzisz w bios. W biosie w boot options masz opcję"Cd rom boot" to ma być na enabeled i boot order czyli "kolejność" bootowania przestaw aby pierwszy byl napęd cd/dvd. Wychodząc z biosu zapisz zmiany, save and exit.
Ostatnio zmieniony 2015-12-27, 18:54 przez barek16, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Winows7

Post autor: adziu82 »

Jestem w BIOS-ie, ale oczywiście nie widzę opcji First Boot.
Wszedłem jak napisałeś w BOOT ORDER i mam
notebook harddrive
usb diskette on key....
usb cd/dvd rom drive
! usb floppy
! network adapter.

I jak chcę coś zmienić to nie mogę, chyba, że nie wiem jak.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Winows7

Post autor: adziu82 »

Aha, CD/DVD ma być pierwszy w kolejności, tak? I wtedy BIOS wyłączyć i włączyć kompa od nowa i powinien przy uruchomieniu odpalić dvd, tak?
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Winows7

Post autor: adziu82 »

I jeszcze następne pytanie, mam dać pierwsze w kolejności ,,Internal CD/DVD ROM Drive'' czy może ,, USB CD/DVD ROM Drive'' ? Który ma być pierwszym w kolejności?
RAW
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Winows7

Post autor: barek16 »

Tak, tylko zapisz zmiany i uruchamiając lepiej żeby płyta już była w napędzie. Jak zacznie bootować z płyty powinien wskoczyć ten napis "Naciśnij dowolny klawisz aby rozpocząć rozruch z płyty dvd..."
Internal
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Windows 7

Post autor: Jo_gurt »

Pierwszy ma być Internal...
A zmian dokonuje się pewnie poprzez Page up/Down albo coś takiego - powinno być napisane na dole ekranu.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

Poszło chyba, usunąłem dyski, ale nie miałem możliwości dodania ,,nowy''. Mam tylko jeden dysk, zainstaluję jak leci, czyli na tym jednym. Będzie windows na tej jednej partycji i jakieś inne bzdury. Jak mi się uda zainstalować windowsa, to może jutro zrobię to jeszcze raz, jak ktoś pomoże i napisze mi, jak zrobić dwie partycje.
Ostatnio zmieniony 2015-12-27, 19:22 przez adziu82, łącznie zmieniany 1 raz.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

@Jo_gurt, jest tak tak piszesz. A czy jak już mi się zainstaluje ten Windows, to będę musiał wejść znowu w BIOS i zmienić, ten Internal na to co było przedtem?
I jeszcze jedno, bo był komunikat o tym, że stare pliki windows będa w jakimś folderze ,,old'' w nowym windowsie, czy można było jakoś to ominąć i żeby nie zapisywało tego?
Czy to może jest ważne i musiało być zapisane?
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

Dziwne, nie zawołał o klucz licencyjny. Chyba, że poprzez taką instalację nie woła o klucz.
Teraz będzie niby się kilka razy uruchomiał. Chyba poszło.
A mam jeszcze jedno pytanie, czy jest możliwość, żeby Windows7 gdzie mam tylko jeden klucz i jedną płytę, odpalić na dwóch laptopach?
Ja zawsze zawożę mój laptop do serwisu komputerowego i muszę bulić co 1-2 lata 100zł. A tak, razem z żoną byśmy mieli jeden Windows na dwa laptopy.

A czy po instalacji, będę musiał teraz szukać gdzieś ,,coś'' po necie abym mógł łapać wi-fi, bo widzę że nie mam tego, to samo chyba po kablu.
Skąd mam teraz wiedzieć jaką znaleźć i gdzie?
RAW
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 7

Post autor: barek16 »

Po instalacji kolejność bootowania lepiej wrócić do pierwotnej. Natomiast chyba coś z tymi dyskami namieszałeś. A nie wybrałeś czasem opcji odzyskiwanie/ naprawa istniejącej instalacji ? Aby postawić nowy system w którymś kroku trzeba dać "instalacja niestandardowa" i nowa instalacja systemu czy coś takiego.
Systemu przypisany jest do konfguracji sprzętu i zaaktywowanie go na innym komputerze jest niełatwe a na 2 różnych w tym samym czasie niemożliwe. Oczywiście na zaaktywowanie systemu na pc są inne łatwe i darmowe metody ale o tym nie na tym forum.
Co do wifi to nie wiem czy nie masz sterowników do karty czy poprostu nie wiesz do której z dostępnych sieci masz się podłączyć?
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

Nie mam karty sieciowej, bo mam żółty trójkąt. Spróbuję po kablu, może znajdzie w necie sterownik jak dam aktualizację. Ewentualnie mam jakiś Win-Rar 7 GB z różnymi sterownikami od kolegi, może tam jakiś będzie.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

@barek16 a napiszesz mi jak mam się w ogóle połączyć z netem abym pobrał sterownik karty sieciowej? Podłączyłem kabel i nici, nie mam neta. Kurcze myślałem, że jak zainstaluję Windowsa to wszystko będzie działać, a tu wi-fi nie mam. Ciekawe jak z dźwiękiem będzie i filmami?
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

@barek16 udało mi się znaleźć sterownik aby po kablu się połączyć, teraz szuka on-line sterownika do karty wi-fi ale jakoś to długo idzie.
A mam takie pytanie, czy z USB można odpalić tak samo windowsa jak robiłem teraz z płyty? Czy trzeba coś zmienić w BIOS-ie jak zmieniałem teraz? Jak tu dałem na CD/DVD to może jest opcja z USB? Bo nie zwróciłem uwagę czy jest ta opcja.
RAW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Windows 7

Post autor: wojteks »

adziu82 pisze:żeby Windows7 gdzie mam tylko jeden klucz i jedną płytę, odpalić na dwóch laptopach?
Odpalić się da ale to klasyczne piractwo.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

@wojteks, dam glupi przyklad. Jak kupisz kurtke, to i brat by zalozyl, ale wszystkim zalozyc nie dasz,nie? Wiec dlaczego nie mozna by na dom moc uzywac jednego windowsa ? Podobnie juz jest z CP, gdzie mamy multiroomy.
RAW
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 7

Post autor: barek16 »

Jeżeli opcja w biosie jest to można, a raczej jest bo to nie stary laptop. Jednak do tego trzeba specjalnie przygotowanego pendriva z bootsectorem zrobionego z obrazu iso płyty instalacyjnej windowsa np programem rufus.
Sterowniki ogólnie dla modelu 635 masz tu:
hp
Ten sam model może jednak mieć różną konfigurację sprzętową. Najlepiej jak wejdziesz na strone hp, wsparcie i tam wpiszesz numer seryjny lub service tag z naklejki pod laptopem. Wtedy powinno znaleźć sterowniki konkretnie pod konfigurację komputera przed którym siedzisz.
Niestety przy formacie trzeba się liczyć z tym że wszystkie programy ustawienia, kodeki trzeba instalować od zera ale jak się to zrobi z głową to komputer działa często lepiej niż kiedy był nowy.
Co do Windowsa, wojteks ma oczywiście racje takie są warunki zwykłej licencji jednostanowiskowej i nie ma tu o czym dyskutować. Dodatkowo klucz produktu zostaje przypisany do konfiguracji sprzętowej i późniejsze aktywowanie systemu na tym samym komputerze tym samym kluczem po wymianie podzespołów np ramu lub dysku już może się nie udać i trzeba dzwonić do Microsoftu. Także aktywacja na całkiem innym komouterze stanowczo odpada.
Ostatnio zmieniony 2015-12-27, 21:37 przez barek16, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ