Windows 7

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

Znalazłem na necie taką stronkę
http://www.magicdriver.com/detect.html
Ale potrzebuje ten VENDOR i DEVICE.
RAW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Windows 7

Post autor: wojteks »

Prawym na nieznane urządzenie (menedżer urządzeń), właściwości, szczegóły i z rozwijanego menu "identyfikatory sprzętu"
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

Zainstalowałem jeszcze raz system. Zrobiłem partycje, poprzednim razem jakoś przeoczyłem tą możliwość.
Będę próbował jeszcze raz. Najpierw wi-fi a potem kabel.
Jak będzie to samo, to sprawdzę, to co wyżej @wojteks pisał. Jak oczywiście znajdę to.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

@wojteks, ale ja nie mam nieznane urządzenia, tylko mam ,,INNE URZĄDZENIA'' a w nim mam-> Kontroler Ethernet, Kontroler Sieci, Urządzeni PCI.
W który mam wejść i zaktualizować sterownik?
Może coś źle tutaj robię? I może mam dać miejsce docelowe ( mam sterownik nie instalowany na pendrive ) czy może go najpierw zainstalować a później podać gdzie on się znajduje. Czy może inaczej?
A może zainstalować sterownik od kabla i wyszukać sterownik on-line, tyle opcji a nie działa.....
RAW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Windows 7

Post autor: wojteks »

adziu82 pisze:ale ja nie mam nieznane urządzenia, tylko mam ,,INNE URZĄDZENIA''
Bez różnicy, piszę z pamięci a nie mam "inne urządzenia" bo wszystkie sterowniki mam zainstalowane.
adziu82 pisze:W który mam wejść i zaktualizować sterownik?
Często sterowniki mają "setup.exe" czy "install.exe" albo ".....msi" i tak je instalujesz.
adziu82 pisze:i wyszukać sterownik on-line
Wielu i tak nie znajdzie.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

@wojteks mam VEN ->10EC a DEV->5209, przez tą stronkę
http://www.magicdriver.com/detect.html
szukam sterowników, ale nie wiem którą opcję mam wybrać, jest tego z 50 sztuk a nie widzę nigdzie na 32 bit.

Teraz instaluję sterownik od kabla i trochę inaczej ta instalacja wygląda, dłużej i widzę pasek postępu. A na sterowniku od wi-fi idzie to szybko i nie widać tego sterownika.
A sterownik od kabla już ma zainstalowany bez problemu( zrobiłem prostą instalację, klik i klik i jest ), może sterownik od wi-fi jest zły, może to nie ten? Ale pobierałem ze strony HP podałem mój model i wyskoczyły mi dwie sztuki, pobrałem je,wrzuciłem na pendrive, i niby zainstalowałem na kompie żony, ale nie widzę jego.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

A czy z tej stronki jakiś sterownik będzie dobry?
http://www.magicdriver.com/hardware_id= ... 09&CC_FF00
Niby te numery się zgadzają- > PCI\VEN_10EC&DEV_5209&CC_FF00 drivers
mam takie same w ostatnim wersie jak wchodzę w identyfikatory sprzętu.
Ale pobrałem jeden i nie mam żadnego pliku który można zainstalować. Same jakieś systemowe.
RAW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Windows 7

Post autor: wojteks »

Nie wierzę w stronki tego typu. Musi się dać od producenta laptopa ściągnąć albo producenta karty WiFi czy innego urządzenia.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

Juz napisalem maila do HP podalem model i numer seryiny. Moze podadza jakiegos linka.
Dla mnie dziwne jest to, bo sterownik od kabla pobralem i dziala, a z tej samej strony producenta pobralem sterownik do wi-fi i nie dziala, a byly dwa i zaden nie dziala.
Instalacja przebiegala troche inaczej niz instalacja sterownika od kabla.
Nie mama pojecia co gdzie ale robie.
RAW
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 7

Post autor: barek16 »

Sterowniki zawsze najpewniej pobierać ze strony producenta laptopa/podzespołu to najpewniejsze źródło. Skoro pokazało Ci datę zakończenia gwarancji znaczy że Twój laptop rozpoznało po s/n.
Ja na stronie hp dla Twojego modelu HP 635 Notebook PC, dla Windows 7 Home Premium 32bit, widzę 3 różne sterowniki dla kart sieciowych bezprzewodowych:
ralink
realtek
atheros
Nie wiem jaką wersję windy instalowałeś...
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

@barek16, dzięki za linki. Dwa pierwsza mam i nie działają, teraz pobieram ten trzeci, tego nie znalazłem. Sprawdzę i napiszę.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

@barek16 WIELKIE DZIĘKI !!! Działa ten trzeci link :-) Zainstalowałem kartę sieciową w końcu.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

Teraz jak już wiem, co i jak, może zainstaluję po raz trzeci system i zrobię partycję.
Wczoraj instalowałem i myślałem, że zrobiłem tą partycję, dałem że tam chyba gdzie ma być windows, ma partycja mieć 50 GB a resztę czyli jakieś 200 GB miał być do ogólnego użytku, ale po zainstalowaniu systemu mam dalej jedną partycję 250GB.
A jetem przekonany, że zrobiłem dwie partycje, może gdzie dalej było jakieś potwierdzenie jeszcze.
RAW
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 7

Post autor: barek16 »

To jak zamierzasz jeszcze raz formatować, to sprawdź sobie najpierw wszystkie sterowniki które są odpowiednie pod Twoją konfigurację i te sobie zachowaj na jakims pendrivie. Później na nowym systemie już nie będziesz kombinował tylko po kolei sobie wszystko pięknie poinstalujesz.

Ja po formacie jadę zwykle taką kolejnością: chipset, graficzna, karty sieciowe, usb 3, dźwięk i później już po kolei mniej ważne czytniki kart, touchpad, bluetooth, kamera, klawisze systemowe.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

@barek16 ja instalowałem tylko sterownik od wi-fi i kabla, reszta już była gotowa. Dźwięk USB itd wszystko działało.
RAW
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Windows 7

Post autor: YaHooo »

Ale i tak moim zdaniem chyba lepiej zainstalować dedykowany sterownik. Sterowniki wbudowane w Windows oferują tylko podstawowe funkcje oraz bardzo często są nieaktualne. Masz laptopa HP, a oni przecież wszystko udostępniają bardzo ładnie na swojej stronie...
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

@YaHooo, może i masz rację, ale żona nie jest wymagająca. Dźwięk jest, film obejrzy, przede wszystkim net jest po wi-fi ( w końcu po kilku dniach walki ze sterownikami ).
RAW
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Windows 7

Post autor: YaHooo »

Jeśli tak to faktycznie nie ma co. Sam czasem niektórym też zostawiałem sterowniki wbudowane. A czasem musiałem zmienić, bo np. operacje dyskowe były dość powolne. Zatem wszystko zależy od sytuacji.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kanu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-04-27, 20:31

Re: Windows 7

Post autor: kanu »

Ja jestem staroświecki i wole windows xp :)
"Kto wywołuje burzę, musi liczyć się, że zmoknie."
penisverlängerung penis vergroten penisförstoring
ODPOWIEDZ