Windows 7

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Winows7

Post autor: adziu82 »

Jestem w BIOS-ie, ale oczywiście nie widzę opcji First Boot.
Wszedłem jak napisałeś w BOOT ORDER i mam
notebook harddrive
usb diskette on key....
usb cd/dvd rom drive
! usb floppy
! network adapter.

I jak chcę coś zmienić to nie mogę, chyba, że nie wiem jak.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Winows7

Post autor: adziu82 »

Aha, CD/DVD ma być pierwszy w kolejności, tak? I wtedy BIOS wyłączyć i włączyć kompa od nowa i powinien przy uruchomieniu odpalić dvd, tak?
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Winows7

Post autor: adziu82 »

I jeszcze następne pytanie, mam dać pierwsze w kolejności ,,Internal CD/DVD ROM Drive'' czy może ,, USB CD/DVD ROM Drive'' ? Który ma być pierwszym w kolejności?
RAW
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Winows7

Post autor: barek16 »

Tak, tylko zapisz zmiany i uruchamiając lepiej żeby płyta już była w napędzie. Jak zacznie bootować z płyty powinien wskoczyć ten napis "Naciśnij dowolny klawisz aby rozpocząć rozruch z płyty dvd..."
Internal
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Windows 7

Post autor: Jo_gurt »

Pierwszy ma być Internal...
A zmian dokonuje się pewnie poprzez Page up/Down albo coś takiego - powinno być napisane na dole ekranu.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

Poszło chyba, usunąłem dyski, ale nie miałem możliwości dodania ,,nowy''. Mam tylko jeden dysk, zainstaluję jak leci, czyli na tym jednym. Będzie windows na tej jednej partycji i jakieś inne bzdury. Jak mi się uda zainstalować windowsa, to może jutro zrobię to jeszcze raz, jak ktoś pomoże i napisze mi, jak zrobić dwie partycje.
Ostatnio zmieniony 2015-12-27, 19:22 przez adziu82, łącznie zmieniany 1 raz.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

@Jo_gurt, jest tak tak piszesz. A czy jak już mi się zainstaluje ten Windows, to będę musiał wejść znowu w BIOS i zmienić, ten Internal na to co było przedtem?
I jeszcze jedno, bo był komunikat o tym, że stare pliki windows będa w jakimś folderze ,,old'' w nowym windowsie, czy można było jakoś to ominąć i żeby nie zapisywało tego?
Czy to może jest ważne i musiało być zapisane?
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

Dziwne, nie zawołał o klucz licencyjny. Chyba, że poprzez taką instalację nie woła o klucz.
Teraz będzie niby się kilka razy uruchomiał. Chyba poszło.
A mam jeszcze jedno pytanie, czy jest możliwość, żeby Windows7 gdzie mam tylko jeden klucz i jedną płytę, odpalić na dwóch laptopach?
Ja zawsze zawożę mój laptop do serwisu komputerowego i muszę bulić co 1-2 lata 100zł. A tak, razem z żoną byśmy mieli jeden Windows na dwa laptopy.

A czy po instalacji, będę musiał teraz szukać gdzieś ,,coś'' po necie abym mógł łapać wi-fi, bo widzę że nie mam tego, to samo chyba po kablu.
Skąd mam teraz wiedzieć jaką znaleźć i gdzie?
RAW
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 7

Post autor: barek16 »

Po instalacji kolejność bootowania lepiej wrócić do pierwotnej. Natomiast chyba coś z tymi dyskami namieszałeś. A nie wybrałeś czasem opcji odzyskiwanie/ naprawa istniejącej instalacji ? Aby postawić nowy system w którymś kroku trzeba dać "instalacja niestandardowa" i nowa instalacja systemu czy coś takiego.
Systemu przypisany jest do konfguracji sprzętu i zaaktywowanie go na innym komputerze jest niełatwe a na 2 różnych w tym samym czasie niemożliwe. Oczywiście na zaaktywowanie systemu na pc są inne łatwe i darmowe metody ale o tym nie na tym forum.
Co do wifi to nie wiem czy nie masz sterowników do karty czy poprostu nie wiesz do której z dostępnych sieci masz się podłączyć?
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

Nie mam karty sieciowej, bo mam żółty trójkąt. Spróbuję po kablu, może znajdzie w necie sterownik jak dam aktualizację. Ewentualnie mam jakiś Win-Rar 7 GB z różnymi sterownikami od kolegi, może tam jakiś będzie.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

@barek16 a napiszesz mi jak mam się w ogóle połączyć z netem abym pobrał sterownik karty sieciowej? Podłączyłem kabel i nici, nie mam neta. Kurcze myślałem, że jak zainstaluję Windowsa to wszystko będzie działać, a tu wi-fi nie mam. Ciekawe jak z dźwiękiem będzie i filmami?
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

@barek16 udało mi się znaleźć sterownik aby po kablu się połączyć, teraz szuka on-line sterownika do karty wi-fi ale jakoś to długo idzie.
A mam takie pytanie, czy z USB można odpalić tak samo windowsa jak robiłem teraz z płyty? Czy trzeba coś zmienić w BIOS-ie jak zmieniałem teraz? Jak tu dałem na CD/DVD to może jest opcja z USB? Bo nie zwróciłem uwagę czy jest ta opcja.
RAW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Windows 7

Post autor: wojteks »

adziu82 pisze:żeby Windows7 gdzie mam tylko jeden klucz i jedną płytę, odpalić na dwóch laptopach?
Odpalić się da ale to klasyczne piractwo.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

@wojteks, dam glupi przyklad. Jak kupisz kurtke, to i brat by zalozyl, ale wszystkim zalozyc nie dasz,nie? Wiec dlaczego nie mozna by na dom moc uzywac jednego windowsa ? Podobnie juz jest z CP, gdzie mamy multiroomy.
RAW
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 7

Post autor: barek16 »

Jeżeli opcja w biosie jest to można, a raczej jest bo to nie stary laptop. Jednak do tego trzeba specjalnie przygotowanego pendriva z bootsectorem zrobionego z obrazu iso płyty instalacyjnej windowsa np programem rufus.
Sterowniki ogólnie dla modelu 635 masz tu:
hp
Ten sam model może jednak mieć różną konfigurację sprzętową. Najlepiej jak wejdziesz na strone hp, wsparcie i tam wpiszesz numer seryjny lub service tag z naklejki pod laptopem. Wtedy powinno znaleźć sterowniki konkretnie pod konfigurację komputera przed którym siedzisz.
Niestety przy formacie trzeba się liczyć z tym że wszystkie programy ustawienia, kodeki trzeba instalować od zera ale jak się to zrobi z głową to komputer działa często lepiej niż kiedy był nowy.
Co do Windowsa, wojteks ma oczywiście racje takie są warunki zwykłej licencji jednostanowiskowej i nie ma tu o czym dyskutować. Dodatkowo klucz produktu zostaje przypisany do konfiguracji sprzętowej i późniejsze aktywowanie systemu na tym samym komputerze tym samym kluczem po wymianie podzespołów np ramu lub dysku już może się nie udać i trzeba dzwonić do Microsoftu. Także aktywacja na całkiem innym komouterze stanowczo odpada.
Ostatnio zmieniony 2015-12-27, 21:37 przez barek16, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

Wielkie dzieki za pomoc. Jutro zerkne na sterownik od wi-fi, siedze teraz na fonie.
Chcialem zrzucic na pendrive windowsa jak bym posial plyte, ale widze zabawy jest z tym.
Jak jutro uda mi sie zrobic wi-fi to sprobuje jeszcze raz wgrac system i zrobic dwie partycje.
A napisz mi prosze czy przy instalacji mozna wywalic jakos programy ktore wg mnie nie sa potrzebne.
RAW
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 7

Post autor: barek16 »

Właśnie ja też na fonie dlatego nie mogę dać dokładnego linka do strony sterowników od hp gdzie wpisujesz swój nr seryjny bo przełącza mi na mobilną wersję strony, a jak zmieniam na komputerową to strona się jakoś wykrzacza.
Niestety nie zadziała to tak że skopiujesz zawartość płyty na pendriva i już. Jeżeli bardzo zależy Ci żeby mieć na pendrivie dokładnie system ze swojej oryginalnej dvd to trzeba by zrobić z tej płytki obraz i później z niego bootowalnego pendriva np rufusem.
Można też pobrać obraz dvd systemu z sieci. Zaletą tego są np dodane już do obrazu wszystkie dostępne aktualizacje, wadą natomiast oczywiście to że nie masz 100% pewności co do pochodzenia tego systemu. Trafiają się na forach czy torrentach systemy zainfekowane niezłą ilością syfu. Ja sam nie jestem fanem systemów modowanych natomiast mam jedno pewne źródło skąd zaciągam obrazy wzbogacone jedynie o aktualizacje i jeszcze się nie zawiodłem. {ew link na pw aby nie drażnić administracji reklamą innego forum}
O jakie programy Ci chodzi ? Jeżeli masz oryginała windowsa to tam raczej nie ma żadnych "dodatków" a jedynie podstawowe programy systemu.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Windows 7

Post autor: wojteks »

adziu82 pisze: Wiec dlaczego nie mozna by na dom moc uzywac jednego windowsa
Bo tak stanowi licencja, Windows przypisany jest do konkretnego komputera. Kupowanie laptopa bez windowsa i liczenie na to że piracki będzie działał to pomyłka.

Zainstaluj sobie Linuxa i problemu licencji nie będziesz miał.
Nie pomagam na PW!
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 7

Post autor: barek16 »

Jak wejdziesz na link który wcześniej podałem, obok wizerunku laptopa masz rozsuwane menu. Rozsuń menu wyboru i wybierz "Wprowadź numer produktu/ numer seryjny". W okienku które wyskoczy wpisz nr z naklejki pod laptopem nr po s/n: XXXXXXXXX. Wtedy wyszuka Ci sterowniki do konkretnie Twojego laptopa.
Mam w tej chwili 3 lapki do postawienia systemu, więc gdybyś nie dawał rady z tymi opcjami przy instalacji to napisz. Jakiś filmik Ci nagram czy coś :)
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

@barek16 wpisuję ,,produkt', czyli numer seryjny i mam taki komunikat,,Podane informacje nie odpowiadają naszym wpisom.''
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

Chyba, że nie to wpisuję, albo może ważne czy z dużej czy z małej literki, ale wpisałem tak jak było po baterią,czyli z dużej.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

Teraz wpisałem inny numer i mam ,, Stan gwarancji: Wygasłe (otwiera pomoc w nowej warstwie)
Data zakończenia: 2013-01-08 ''

I co teraz? Nie mogę pobrać kartę od wi-fi? Zresztą, wczoraj pobrałem dwie karty ale nie zainstalowało tego,może coś źle robię, bo od kabla internetowego udało mi się zainstalować, a pobierałem to z tej stronki.

http://h20565.www2.hp.com/hpsc/swd/publ ... nvOid=4052

Wszedłem w ,,Sterownik-Sieć'' i pobrałem pierwszą i drugą pozycję do karty wi-fi. Może jakiś instruktaż ktoś zrobi.
Najpierw instalowałem to co ściągnąłem, jak nie poszło, to dawałem ,,zaktualizuj sterownik'' i podałem jego lokalizację, ale też nie poszło.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

@barek16, czy dobrze próbuję instalować ten sterownik od karty sieciowej?
Wchodzę w ,,zarządzanie komputerem''->,,menadżer zadań'' i mam ,,karty sieciowe, ale w tym mam tylko zainstalowaną kartę od kabla, czyli Realtek PCIe FE Famili itd, ale wyżej mam ,,inne urządzenia'' i w tym mam ,,kontroler sieci'' i ja w tym próbuję instalować ( czyli daję folder gdzie mam ten sterownik od karty sieciowej ) może to, nie to? Bo nie wyszukuje mi tego sterownika, a wiem, że jest w tym folderze.
RAW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Windows 7

Post autor: wojteks »

Może w tym folderze sterowników jest jakiś setup.exe który trzeba uruchomić.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

Tak, jest ale jak dałem instalację tego, to mi wyskoczył kreatorek, że TEN PROGRAM MOŻE NIE BYĆ ZAINSTALOWANY POPRAWNIE.
I jest opcja -> ZAINSTALUJ PONOWNIE UŻYWAJĄC USTAWIEŃ ZALECANYCH lub mam potwierdzić, że TEN PROGRAM ZOSTAŁ POPRAWNIE ZAINSTALOWANY.
Dawałem obie opcje, ale nie wykryło mi sterowników.
Sprawdzałem teraz na swoim lapku i ja mam sterowniki w tym samym miejscu od kabla i wi-fi, a na tym lapku żony gdzie mam problem, mam tylko od kabla sterownik, czyli od wi-fi nie mam zainstalowanego.
Coś albo źle robię, ale jakiś błąd jest przy instalacji.
RAW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Windows 7

Post autor: wojteks »

Sprawdź VID i PID urządzenia i po tym wyszukaj sterowniki.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

@wojteks, oczywiście jak by nie było tego pytania, to by było bez sensu :cry:
A jak to sprawdzić, gdzie mam kliknąć itd.
Ostatnio zmieniony 2015-12-28, 19:10 przez adziu82, łącznie zmieniany 1 raz.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

,,Kliknij prawym przyciskiem myszy na Komputer > kliknij Właściwości > Menedżer Urządzeń.''
Ale tam nic nie widzę, aby sprawdzić, to co pisałeś.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

Źle napisali, ja kliknąłem we ,,właściwości'' tak jak napisali na tej stronie

http://www.apowersoft.pl/get-vid-pid

A powinno być w ,,zarządzanie komputerem''. Zaraz poszukam.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Windows 7

Post autor: adziu82 »

Nie no nie kumam tego. Na stronie co dałem w poprzednim poście, jest napisane coś o Interfejs Złożony Android.
Napisz mi proszę jak sprawdzić ten VID i PID.
RAW
ODPOWIEDZ