VPN do Londynu - lacze symetryczne

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sheen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-10-04, 16:04
Lokalizacja: Polska

VPN do Londynu - lacze symetryczne

Post autor: Sheen »

Jestem w trakcie szacowania kosztow polaczenia firmy zlokalizowanej w Rzeszowie do lokalnej sieci kontrahenta w Londynie poprzez VPN. Zalezy mi na jak najnizszym latency oraz jak najlepszej stabilnosci lacza. Przepustowosc moze byc nawet tylko 10/10 Mb/s. Zdaje sobie sprawe, ze sama koniecznosc laczenia sie poprzez VPN zwieksza latency, ale taki jest wymog tego kontrahenta.
Czy lacze symetryczne bedzie dobrym sposobem na osiagniecie celu? Budzet, jaki dopuszczam to ok. 2000 zl/m-c netto.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: VPN do Londynu - lacze symetryczne

Post autor: YaHooo »

Skoro chcesz mieć symetryczne połączenie, to jest jasne, że i łącze internetowe musi być symetryczne. Co do prędkości to korzystałem kiedyś z rozwiązania gdzie dane były kompresowane w locie i całkiem fajnie to zwiększało całkowitą przepustowość połączenia nie zwiększając przy tym znacząco pingu. W zasadzie największym kosztem tego przedsięwzięcia będzie po prostu koszt łącza internetowego (co miesiąc z obu stron) oraz jednorazowy koszt sprzętu u obu klientów. Chyba, że chcesz się łączyć tylko z 1 komputera, wtedy wystarczy postawić sprzęt w Londynie, a sprawę łączenia załatwić na komputerze za pomocą odpowiedniego oprogramowania.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ