LTE dziwne miejsca ;)

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

LTE dziwne miejsca ;)

Post autor: atento »

WItam.

Niech ktoś mądry mi to wyjaśni... Internet LTE dla mieszkanców gminy, nadajniki na szkołach, są i je widziałem.
Nie wyszukuje żadnej częstotliwości tylko t-mobile i zasięg jest wszędzie, ponad 700 osób niby ma neta wedle statystyki gminy. łącze to 2Mbps download i 512 upload

http://www.lte-rzasnik.pl/o-usludze.html

Kod: Zaznacz cały

8. Gdzie zlokalizowane są nadajniki sieci
Nadajniki znajduja się na terenie szkół: Rząśnik, Stary Lubiel, Komorowo, Porządzie, Ochudno. Antena powinna być skierowana na nadajnik jak najbliżej miejsca twojego zmaieszkania. Wyjątek stanowi sytuacja jeśli na drodze znajdują się przeszkody w postacji drzew, zabudowań mogących wpływać na zanik sygnału.
To gdzie są te pozwolenia na nadawanie? Nie widzę ich na mapie pozwoleń ;) za to wszędzie sieje t-mobile 800
Jedynie rząsnik ma pozwolenia ale to od dawien dawna
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: LTE dziwne miejsca ;)

Post autor: ja.michal »

To są lokalne sieci LTE na częstotliwości z zakresu 3600 - 3800 MHz. Potrzebny odpowiedni sprzęt.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: LTE dziwne miejsca ;)

Post autor: atento »

Lokalne czy nie lokalne w wykazie winne być. Szukałem w wykazach na innych częstotliwościach i nic nie ma albo nie widzę.

Wiem, że mają routery huawei (typu nie znam) z wyglądu identyczne jak 5186 i montują antenę i tylko jedną... Serwis nie chce zdradzić szczegółów jak i gmina :D Powiedzieli, że zasięg do 10 Km swiatłowód kładą tylko w obrębie własnej sieci wtedy dają 10Mbps dla zwykłych ludzi i dla instytucji 50Mbps. Dają to każdemu kto ma mniej niż 1300zł na osobę, niestety mam troszkę więcej, więc i nie dostane by to rozebrać i obadać.


Żaden sprzęt jaki mam nie łapie ich częstotliwości ;/


Zanim to wprowadzili dawali play abonament + komputer ale ludzie bunt podniesli ;) nie dało się używać... połowa zasięgu nie miała a druga jak włączyła popołudniami ledwo smigało. teraz podobno zapitala wysmienicie ale nie mam nikogo znajomego by to zbadać.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: LTE dziwne miejsca ;)

Post autor: ja.michal »

Poszukaj w wykazie UKE punkt-wielopunkt.
ODPOWIEDZ