W jaki sposób uzyskać dużą liczbę adresów ip

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
audioKKK
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-07-22, 13:50

W jaki sposób uzyskać dużą liczbę adresów ip

Post autor: audioKKK »

Witam!
Interesuje mnie w jaki sposób mógłbym przełączać się między różnymi adresami ip. Powiedzmy, że chciałym co 5 minut mieć inny adres ip. To daje łącznie około 700 różnych ip dziennie. Kolejnego dnia nie muszą być inne, mogą być nawet dokładnie te same. Ważne, by w ciągu 1 dnia mieć różne adresy (w przypadku powtórzenia, zmiana na kolejny)

Pierwszy pomysł to internet mobilny. Kartę sim miałbym w routerze i co 5 minut mógłbym go restartować. Czy to dałoby mi nowy adres ip, czy trzeba wyciągnąć kartę SIM i włożyć ją ponownie?

Drugi pomysł, to internet typu neostrada. Za każdym połączeniem routera przydzielany mi jest osobny adres ip.

Trzeci pomysł
to używanie VPN. Tutaj niestety nie ma dużo serwerów z Polski, więc musiałbym posiłkować się tymi zagranicznymi, co skutkuje dużymi pingami

Czwarty pomysł to użycie proxy. Niestety jest to bardzo kosztowna opcja.

Pierwszy pomysł na ten moment wydaje mi się bardziej przystępny, ponieważ mam internet LTE w telefonie, jednak nie wiem, czy po dokupieniu routera ip będzie się resetowało w momencie restartowania.

Takie moje pytania zbiorcze:

1) Czy jest różnica pomiędzy prędkością internetu/pingami między:
-udostępnianiem internetu przez telefon (usb, lub po wifi)
-udostępnianiem internetu przez modem usb z kartą sim
-udostępnianiem internetu przez modem usb z kartą sim podłączony do routera
-udostępnianiem internetu przez router z modemem

Która z tych opcji jest najbardziej efektywna? Zależy mi głównie na niskim pingu i szybkim rozłączaniu.

2) Od czego zależy prędkość ponownego połączenia się z internetem w przypadku routerów? Od samej jakości routera, czy dostawcy internetu? Z tym mam złe wspomnienia, bo jak kilka lat temu używałem neostrady, to na ponowne połączenie czekałem 10-15 min (a restartować trzeba było nawet i 3 razy).

3) Jaka jest pula adresów ip przydzielana przy użyciu mobilnego/stacjonarnego internetu? Aktualnie w moim przypadku adres ip wygląda tak:
xx.yy.zBB.BBB

xx.yy są niezmienne
z wynosi 1 lub 2
BB.BBB te cyfry zawsze się zmieniają

W takim razie pula adresów ip jest ograniczona. Tylko jak bardzo? Po przetestowaniu na 1000 rozłączeń ip 150 adresów się powtórzyło. Nie jest to zły wynik, ale jak można go polepszyć? Im bardziej zurbanizowane miasto, tym większa pula adresów ip?

4) Czy w moim przypadku tak właściwie jedynym dobrym rozwiązaniem jest użycie internetu mobilnego/stacjonarnego ze zmiennym ip? Są może jakieś inne alternatywy?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: W jaki sposób uzyskać dużą liczbę adresów ip

Post autor: wojteks »

To tak nie działa, moje doświadczenie mówi, że często jest tak, że po rozłączeniu i ponownym połączeniu dostaję ten sam IP. U wielu dostawców 3G/LTE dostaje się IP wewnętrzne.

Samo rozłączenie i połączenie to kilka sekund ale jeżeli będzie potrzebny restart routera/modemu to znacznie dłużej.

Oczywiście że pula IP jest ograniczona do kilkunastu/kilkudziesięciu przyznawanych dla danego terminala/rejonu. Neostrada też ma mocno ograniczoną pule IP którą miesza między użytkownikami.

Nie wiem do czego Ci potrzebne takie dziwactwo.
Nie pomagam na PW!
audioKKK
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-07-22, 13:50

Re: W jaki sposób uzyskać dużą liczbę adresów ip

Post autor: audioKKK »

Znalazłem coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Lista_zakres%C3%B3w_IP
Według tego, neostrada w Poznaniu ( TPSA Neostrada (DIP, BB) – Poznań) ma do rozdysponowania pulę 70756 ip (83.20.0.0 – 83.20.255.255).

Ja, jak pisałem rozłączyłem przesył danych w telefonie 1000 razy. 850 razy miałem różne ip, 150 ip się powtórzyło.
ODPOWIEDZ