Sagecom Orange fun box w tybie Ap

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
czaplak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-20, 15:59

Sagecom Orange fun box w tybie Ap

Post autor: czaplak »

Witam, czy komus udalo sie rozdzielic sygnal z modemu sagecom orange funbox?.
Ogólnie chiał bym zrobić tak, z modemu orange chcialem wyslac sygnal wifi do drugiego routera (tp-link td-w8950n) i z tego ów routera po kablu ethernet puscic internet do telewizora i komputera, dodam ze router tp linka przestawilem w trb mostu na funboxa
Pozdrawiam.

PS. dodam ze tp link tez jest z orange stary router od kumpla ktory mial to samo
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Sagecom Orange fun box w tybie Ap

Post autor: dzejk »

ten tp-link nie ma trybu mostu wifi.
czaplak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-20, 15:59

Re: Sagecom Orange fun box w tybie Ap

Post autor: czaplak »

dzejk pisze:ten tp-link nie ma trybu mostu wifi.
To jakis router idzie dokupic a powiedz mi jak wyglada sprawa w orangeowskim modemem glowny problem to ze puszcza mi na dekoder wifi ale chce dodac drugi router na drugiej scianie zeby kablami sobie pokoju nie szpecic
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Sagecom Orange fun box w tybie Ap

Post autor: dzejk »

jakiś access point lub router do kablówki z funkcją bridge'a lub chociaż ap client.
czaplak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-20, 15:59

Re: Sagecom Orange fun box w tybie Ap

Post autor: czaplak »

Teraz jest tak bylem w orange i wymienilem funboxa 1.0 na 2.0 i powiem szczerze zawiodlem sie bo 0 nowym opcji ale mnniejsza z tym, siadlem i podlaczylem tego tp linka ethernetem do funboxa. Funboxiwi wylaczylem wifi i wsadzilem go na dmz 192.168.1.2(TP link) ip funboxa to 192.168.1.1 i teraz tak kolega sie mylil ze tp-link td-w8950n niema opcji mostu, i teraz takie pytanie bo niebardzo czaje czym sie rozni np acces poind od reapetera itd.
Glownie mi chodzi zeby ten tp link ktory juz mi sle wifi sciagak z funboxa wyslal mi wifi do drugiego routera ktory ten mi sciagnie i bede mogl puscic z niego kabel ethernet do TV i PC
i jak bym kupil takiego samego tp-link td-w8950n to by to smigalo ?

Ps, czy moze ktos polecic cos taniego i kompatybilnego do takiej opcji?

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ