[OT] Światłowód w NETIA - Wasza ocena, opinie...

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
P-O-O
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-09-16, 19:41

[OT] Światłowód w NETIA - Wasza ocena, opinie...

Post autor: P-O-O »

Siemandero!

W bloku mam możliwość założenia łącz kablowych (Vectra do 150 Mbps, Orange do 80 Mbps, Netia do 100 Mbps oraz UPC do 250 Mbps) oraz od niedawna jest możliwość skorzystać ze "światełka" od Netii. W moim bloku jest pakiet max. 300 Mbps (średni pakiet z TV i nagrywarką i telefonem LTE za 80 zł miesięcznie; umowa na 12 lub 24 ms.).

Chciałem zapytać użytkowników NETIA, jak Wam się spisuje światłowód tej firmy? Czy rzeczywiste transfery mocno odbiegają od tych za które płacicie? (jeśli chodzi o Internet "kablowy" od NETII to czytałem mnóstwo negatywnych opinii). Czy oni ciągną światłowód bezpośrednio do domu, czy tylko na klatkę schodową? Jakie modemy/routery są do wyboru? Jaki tam jest upload (przy opcji 300)? Dużo wysyłam...

Jak się spisuje światłowód od NETIA ???

Dzięki za opinie!
Pozdrawiam, Piotr Oszczędny-Ostatni.
compawori
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-08-25, 22:09

Re: [OT] Światłowód w NETIA - Wasza ocena, opinie...

Post autor: compawori »

Miałem w dwóch miejscach podobną usługę Netii. Szybkość była zgodna z umową i bez awarii. U mnie zawsze światełko dochodziło gdzieś do bloku, a dalej ethernet. Myślę, że sporo może zależeć od miejsca, ponieważ Netia swego czasu wykupowała lokalnych ISP, a każdy miał inne standardy jakości.
ODPOWIEDZ