Utrata pakietów

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Berseusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-12-13, 15:42

Utrata pakietów

Post autor: Berseusz »

Mam pewien problem z internetem , otóż rozegrałem kilka bitew , spadek fpsów był tak duży i uniemożliwiał mi dalszą grę , był to spadek z 30-40 do 8 fpsów . Uruchomiłem program pingplotter , żeby sprawdzić w czym problem , wyświetliło mi 17 urządzeń poprzez które łącze się
z serwerem login.p2.worldoftanks.eu . Na poniższych screenach widać , że problem występuje przy 6 urządzeniu https://www.fotosik.pl/u/Hatekeyama/album/2483917 widać zmianę adresu z 10.128.0.1 -> 195. 8.52.1 , utrata pakietów oscylowała w granicach 40-80% i było to bardzo odczuwalne podczas gry. Napisałem w tej sprawie do swojego operatora , na co odpisał mi :

"Musi Pan podać jeszcze na kogo zapisany jest internet bo nie mogę Pana zidentyfikować jako klienta. Czy pomiary były robione przez wi-fi czy komputer był podpięty kablem??" Pomiar był robiony , raz po podłączeniu kablem i po podłączeniu wifi.Wynik był taki sam , podałem na kogo jest umowa i napisał że wszystko jest ok. Po czym sprawdził to zdalnie programem Team Viewer i wszystko było w jak najlepszym stanie , transfer bum cyk cyk , ładowanie filmów .

"Problemu raczej nie ma. Pytanie bardzo ważne czy pomiar robiony jest przez wi-fi?? Na scanie, który przesyłam widać, że do końcówki światłowodowej do Pana nie ma strat "0 packet loss"" . Ale dalej nie dawało mi to spokoju , gdyż spadek wydajności w grze wciąż dawał się we znaki .Pytałem się czy to urządzenie widniejące na screenie należy do nich , na co odpisał mi że nie zna takiego urządzenia i zapytał się :
Do którego portu lan jest wpięty komputer który wykonuje test? Czy to ma jakiś wpływ do jakiego portu ? Mam ich 4.

Po czym napisał do mnie gość , który "Jest inżynierem sieciowym z ponad 12 letnim doświadczeniem teoretycznym oraz praktycznym w projektowaniu, budowie, konfiguracji oraz troubleshootingu w zakresie sieci komputerowych.


"Z załączonych screenów nie wynika jakoby był jakiś problem z utratą pakietów do hosta docelowego - jedynie to, że któryś z routerów po drodze nie odpowiada na ICMP (co jest dopuszczalne).
Proszę uwierzyć, że już przy 2-3% pakietów utraconych, oglądanie jakiejkolwiek strony byłoby niemożliwe.Zmiana trasy jest dopuszczalna. W naszej sieci stosujemy routing dynamiczny i zmiana trasy może występować. Nie wpływa to jednak na usługi.

Na co ja odpisałem wedle mojej wiedzy:

Jeśli ICMP jest wyłączone na jakimkolwiek routerze po drodze, następuje na nim 100% utrata pakietów prawda? Wystarczy wtedy ręcznie spingować router i wtedy wiemy że ma wyłączone ICMP, tutaj natomiast jak wynika z załączonych screenów z programu PingPlotter jest utrata pakietów od
ok 40% do 80% , co wpływa na rozgrywki .

Odpisali:

"Zmiana trasy jest dopuszczalna. W naszej sieci stosujemy routing dynamiczny i zmiana trasy może występować. Nie wpływa to jednak na usługi.
Bardzo dziękujemy, że powiedział nam Pan jak sprawdzić czy router odpowiada czy nie na ICMP. Proszę <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> pod uwagę, że router ma inne zadania a nie odpowiadać na ICMP, więc może wystąpić taka sytuacja, że po prostu cześciowo nie odpowiada - stąd częściowa utrata pakietów ICMP.
W dalszym ciągu twierdzę, że z Pana screenów nie wynika zupełnie nic - a już szczególnie to, co Pan twierdzi, że jest jakaś utrata pakietów do hosta docelowego (wręcz screeny pokazują, że żadnych strat nie ma)."

Czy oni robią ze mnie głupiego , czy rzeczywiście tak jest? Nic się nie dzieje bez powodu , a szczególnie jak widzę że utrata wynosci od 40%-80%.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Utrata pakietów

Post autor: krystianb »

Berseusz pisze:Na co ja odpisałem wedle mojej wiedzy:

Jeśli ICMP jest wyłączone na jakimkolwiek routerze po drodze, następuje na nim 100% utrata pakietów prawda? Wystarczy wtedy ręcznie spingować router i wtedy wiemy że ma wyłączone ICMP, tutaj natomiast jak wynika z załączonych screenów z programu PingPlotter jest utrata pakietów od
ok 40% do 80% , co wpływa na rozgrywki .
Twoja wiedza jest mizerna, router ma priorytety na usługi, odpowiadanie na ping jest na najniższym jak nie ma nic lepszego do roboty to odpowie, jak nie to nie odpowie.
Z zamieszczonych screnów wynika tylko że jeden z routerów ma humor nie odpowiadać na 100% pingu, ale przepuszcza 100% ruchu dalej be żadnych strat, jeżeli gubiłby pakiety to na wszystkich kolejnych węzłach była by identyczna liczba utraconych pakietów. Nie pokazałaś nawet hosta docelowego, czy odpowiada na 100% pingu.
Berseusz pisze:padek fpsów był tak duży i uniemożliwiał mi dalszą grę , był to spadek z 30-40 do 8 fpsów .
Nie widziałem jeszcze gry, gdzie utrata pakietów powodowała by spadek wydajności karty graficznej. Najczęściej kończy się komunikatem, bądź wyrzuceniem z serwera. Tobie się złom przegrzewa, a nie net szwankuje.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Utrata pakietów

Post autor: ja.michal »

krystianb pisze:Nie widziałem jeszcze gry, gdzie utrata pakietów powodowała by spadek wydajności karty graficznej. Najczęściej kończy się komunikatem, bądź wyrzuceniem z serwera. Tobie się złom przegrzewa, a nie net szwankuje.
Ewentualnie system jakiś syf złapał, albo jakiś darmowy antywirus/firewall odwala numery.
Berseusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-12-13, 15:42

Re: Utrata pakietów

Post autor: Berseusz »

Słuchaj , złom złomem , nie gram na najwyższych ustawieniach , bo mi to nie potrzebne i zależy mi na płynności , wystarczy drobna utrata pakietów , a płynność mi spada . Uwierz mi gram często w wota , np. wczoraj miałem ten sam problem , fpsy spadały mi z 30-40 do 8 , mam w lewym górnym rogu pasek ze statusem pingu , gdy jest dobry cały czas się świeci na zielono , drobny problem już robi się czerwony . Po czym zresetowałem modem , żeby na nowo nawiązał połączenie i miałem spokój na jakiś czas , więc mi nie mów że mi się lapek grzeje , dodatkowo używam podkładki chłodzącej . Nie raz nie miałem żadnego problemu , do momentu gdy z internetem nic się nie działo .Aż zrobię tobie screeny z gry , żebyś zobaczył różnicę , że to nie wina sprzętu , a internetu (https://www.fotosik.pl/zdjecie/64133dc94ccb7804) Na załączonym z powtórki screenie , widzisz 2 opcje , po lewej stronie w momencie gdy toczyłem bitwę miałem 33 fpsy , obok gdy zaczął sie problem i spadło do 8 fpsów . Jeśli chodzi o fpsy w nawiasie , to w momencie odpalenie powtórki tyle miałem .Jeśli chodzi o antywirusa , nie używam tego shitu .
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Utrata pakietów

Post autor: ja.michal »

Berseusz pisze:Jeśli chodzi o antywirusa , nie używam tego shitu .
No to mogłeś coś złapać i są problemy z siecią. Napisałem o tym bo kiedyś coś takiego mnie spotkało. Przeskanuj system jakimś darmowym antywirusem np. w postaci Live CD (nie trzeba instalować na dysku).

Berseusz, masz telefon z LTE? Jeśli tak to zrób hot spot, albo udostępnił połączenie przez USB i zobacz jak na łączu komórkowym działa.
ODPOWIEDZ