Utrata pakietów

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Berseusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-12-13, 15:42

Utrata pakietów

Post autor: Berseusz »

Mam pewien problem z internetem , otóż rozegrałem kilka bitew , spadek fpsów był tak duży i uniemożliwiał mi dalszą grę , był to spadek z 30-40 do 8 fpsów . Uruchomiłem program pingplotter , żeby sprawdzić w czym problem , wyświetliło mi 17 urządzeń poprzez które łącze się
z serwerem login.p2.worldoftanks.eu . Na poniższych screenach widać , że problem występuje przy 6 urządzeniu https://www.fotosik.pl/u/Hatekeyama/album/2483917 widać zmianę adresu z 10.128.0.1 -> 195. 8.52.1 , utrata pakietów oscylowała w granicach 40-80% i było to bardzo odczuwalne podczas gry. Napisałem w tej sprawie do swojego operatora , na co odpisał mi :

"Musi Pan podać jeszcze na kogo zapisany jest internet bo nie mogę Pana zidentyfikować jako klienta. Czy pomiary były robione przez wi-fi czy komputer był podpięty kablem??" Pomiar był robiony , raz po podłączeniu kablem i po podłączeniu wifi.Wynik był taki sam , podałem na kogo jest umowa i napisał że wszystko jest ok. Po czym sprawdził to zdalnie programem Team Viewer i wszystko było w jak najlepszym stanie , transfer bum cyk cyk , ładowanie filmów .

"Problemu raczej nie ma. Pytanie bardzo ważne czy pomiar robiony jest przez wi-fi?? Na scanie, który przesyłam widać, że do końcówki światłowodowej do Pana nie ma strat "0 packet loss"" . Ale dalej nie dawało mi to spokoju , gdyż spadek wydajności w grze wciąż dawał się we znaki .Pytałem się czy to urządzenie widniejące na screenie należy do nich , na co odpisał mi że nie zna takiego urządzenia i zapytał się :
Do którego portu lan jest wpięty komputer który wykonuje test? Czy to ma jakiś wpływ do jakiego portu ? Mam ich 4.

Po czym napisał do mnie gość , który "Jest inżynierem sieciowym z ponad 12 letnim doświadczeniem teoretycznym oraz praktycznym w projektowaniu, budowie, konfiguracji oraz troubleshootingu w zakresie sieci komputerowych.


"Z załączonych screenów nie wynika jakoby był jakiś problem z utratą pakietów do hosta docelowego - jedynie to, że któryś z routerów po drodze nie odpowiada na ICMP (co jest dopuszczalne).
Proszę uwierzyć, że już przy 2-3% pakietów utraconych, oglądanie jakiejkolwiek strony byłoby niemożliwe.Zmiana trasy jest dopuszczalna. W naszej sieci stosujemy routing dynamiczny i zmiana trasy może występować. Nie wpływa to jednak na usługi.

Na co ja odpisałem wedle mojej wiedzy:

Jeśli ICMP jest wyłączone na jakimkolwiek routerze po drodze, następuje na nim 100% utrata pakietów prawda? Wystarczy wtedy ręcznie spingować router i wtedy wiemy że ma wyłączone ICMP, tutaj natomiast jak wynika z załączonych screenów z programu PingPlotter jest utrata pakietów od
ok 40% do 80% , co wpływa na rozgrywki .

Odpisali:

"Zmiana trasy jest dopuszczalna. W naszej sieci stosujemy routing dynamiczny i zmiana trasy może występować. Nie wpływa to jednak na usługi.
Bardzo dziękujemy, że powiedział nam Pan jak sprawdzić czy router odpowiada czy nie na ICMP. Proszę wziąć pod uwagę, że router ma inne zadania a nie odpowiadać na ICMP, więc może wystąpić taka sytuacja, że po prostu cześciowo nie odpowiada - stąd częściowa utrata pakietów ICMP.
W dalszym ciągu twierdzę, że z Pana screenów nie wynika zupełnie nic - a już szczególnie to, co Pan twierdzi, że jest jakaś utrata pakietów do hosta docelowego (wręcz screeny pokazują, że żadnych strat nie ma)."

Czy oni robią ze mnie głupiego , czy rzeczywiście tak jest? Nic się nie dzieje bez powodu , a szczególnie jak widzę że utrata wynosci od 40%-80%.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Utrata pakietów

Post autor: krystianb »

Berseusz pisze:Na co ja odpisałem wedle mojej wiedzy:

Jeśli ICMP jest wyłączone na jakimkolwiek routerze po drodze, następuje na nim 100% utrata pakietów prawda? Wystarczy wtedy ręcznie spingować router i wtedy wiemy że ma wyłączone ICMP, tutaj natomiast jak wynika z załączonych screenów z programu PingPlotter jest utrata pakietów od
ok 40% do 80% , co wpływa na rozgrywki .
Twoja wiedza jest mizerna, router ma priorytety na usługi, odpowiadanie na ping jest na najniższym jak nie ma nic lepszego do roboty to odpowie, jak nie to nie odpowie.
Z zamieszczonych screnów wynika tylko że jeden z routerów ma humor nie odpowiadać na 100% pingu, ale przepuszcza 100% ruchu dalej be żadnych strat, jeżeli gubiłby pakiety to na wszystkich kolejnych węzłach była by identyczna liczba utraconych pakietów. Nie pokazałaś nawet hosta docelowego, czy odpowiada na 100% pingu.
Berseusz pisze:padek fpsów był tak duży i uniemożliwiał mi dalszą grę , był to spadek z 30-40 do 8 fpsów .
Nie widziałem jeszcze gry, gdzie utrata pakietów powodowała by spadek wydajności karty graficznej. Najczęściej kończy się komunikatem, bądź wyrzuceniem z serwera. Tobie się złom przegrzewa, a nie net szwankuje.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Utrata pakietów

Post autor: ja.michal »

krystianb pisze:Nie widziałem jeszcze gry, gdzie utrata pakietów powodowała by spadek wydajności karty graficznej. Najczęściej kończy się komunikatem, bądź wyrzuceniem z serwera. Tobie się złom przegrzewa, a nie net szwankuje.
Ewentualnie system jakiś syf złapał, albo jakiś darmowy antywirus/firewall odwala numery.
Berseusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-12-13, 15:42

Re: Utrata pakietów

Post autor: Berseusz »

Słuchaj , złom złomem , nie gram na najwyższych ustawieniach , bo mi to nie potrzebne i zależy mi na płynności , wystarczy drobna utrata pakietów , a płynność mi spada . Uwierz mi gram często w wota , np. wczoraj miałem ten sam problem , fpsy spadały mi z 30-40 do 8 , mam w lewym górnym rogu pasek ze statusem pingu , gdy jest dobry cały czas się świeci na zielono , drobny problem już robi się czerwony . Po czym zresetowałem modem , żeby na nowo nawiązał połączenie i miałem spokój na jakiś czas , więc mi nie mów że mi się lapek grzeje , dodatkowo używam podkładki chłodzącej . Nie raz nie miałem żadnego problemu , do momentu gdy z internetem nic się nie działo .Aż zrobię tobie screeny z gry , żebyś zobaczył różnicę , że to nie wina sprzętu , a internetu (https://www.fotosik.pl/zdjecie/64133dc94ccb7804) Na załączonym z powtórki screenie , widzisz 2 opcje , po lewej stronie w momencie gdy toczyłem bitwę miałem 33 fpsy , obok gdy zaczął sie problem i spadło do 8 fpsów . Jeśli chodzi o fpsy w nawiasie , to w momencie odpalenie powtórki tyle miałem .Jeśli chodzi o antywirusa , nie używam tego shitu .
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Utrata pakietów

Post autor: ja.michal »

Berseusz pisze:Jeśli chodzi o antywirusa , nie używam tego shitu .
No to mogłeś coś złapać i są problemy z siecią. Napisałem o tym bo kiedyś coś takiego mnie spotkało. Przeskanuj system jakimś darmowym antywirusem np. w postaci Live CD (nie trzeba instalować na dysku).

Berseusz, masz telefon z LTE? Jeśli tak to zrób hot spot, albo udostępnił połączenie przez USB i zobacz jak na łączu komórkowym działa.
ODPOWIEDZ