Router 2 różne łącza LTE + stacjonarne

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Router 2 różne łącza LTE + stacjonarne

Post autor: tired »

Witam,

czy jest jakaś możliwość podłączenia dwóch łącz do jednego routera ? Nie chodzi mi o jednoczesne korzystanie z obu tylko w razie awarii stacjonarnego abym mógł korzystać z LTE. Najlepiej gdyby była mozliwość łatwego uruchomienia LTE np. w ustawieniach routera przycisk do przełączenia internetu i aby internet działał na tym samym kablu ethernetowym wychodzącym z routera do komputera. Obecnie posiadam B525 oraz Asusa RT-N66U mogę oba sprzedać w razie czego i zakupić coś innego.

Chyba, że można podłączyć jakiś modem LTE USB pod Asusa RT-N66U ? Jednak może jest jakaś inna lepsza opcja ?
FF2004
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2017-05-05, 15:57

Re: Router 2 różne łącza LTE + stacjonarne

Post autor: FF2004 »

MF286 ma tryb automatyczny, jak padnie WAN, to po minucie przełącza się na LTE
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Router 2 różne łącza LTE + stacjonarne

Post autor: tired »

Poszperałem po opcjach RT-N66U i widzę, że mogę zrobić to co chciałem. Opcja dual WAN. Podpiąłem modem E3131 (bez LTE) i działa. Zastanawiam się jedynie jaki wobec tego model zakupić aby działało LTE i poprawnie funkcjonował z tym routerem.
W opcjach zaznaczyłem tak jak na obrazku http://s5.ifotos.pl/img/wanjpg_qxqnpnq.jpg jeśli dobrze rozumiem to przy braku połączenia głównej sieci WAN przez 1 min nastąpi przełączenie na USB, natomiast "failback" jeśli główna sieć zacznie działać nastąpi powrót po 20 sekundach ?
ODPOWIEDZ