pomoc z load balance

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
alexnet
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2016-08-17, 12:33
Lokalizacja: okolice Lubska

pomoc z load balance

Post autor: alexnet »

Witam czy ktoś mi wyjaśni do czego służy opcja w routerze Load Balance, albo dual wan
alexnet
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2016-08-17, 12:33
Lokalizacja: okolice Lubska

Re: pomoc z load balance

Post autor: alexnet »

Powiem w prost. Mam 2 internety. zależy mi żeby połączyć oba w 1 szybszy. Doradzono mi kupno tp-link R480t+ który wyposażony jest w Dual Wan oraz Load Balance. Mam też internet LTE na routerze Huawei E5186 adres IP 192.168.8.1. Oraz mam Neostradę na routerze TP-LINK TD-W8950N adres IP 192.168.1.1 zależy mi aby połączyć obie usługi w 1 szybszy. Sprzedawca ze sklepu doradził mi właśnie kupno tp-link R480t+ który miał za zadanie mi z agregować oba internety w 1 szybki. Ale... albo coś źle konfiguruje, albo to tak nie działa jak trzeba. bo nie agreguje mi obu łączy tylko wykorzystuje mi 1 łącze najszybsze (czyli LTE) czyżbym został wprowadzony w błąd sprzedającego mi tp-link r480t+. przeglądam internet szukam odpowiedzi, widziałem na YT filmy że ludzie jakoś agregują oba łączą w jeden szybki dzięki właśnie opcji Load Balance. Ale jak czytam na temat load balance, zauważyłem że jest to bardzo mylna opcja, często myląc właśnie że niby agreguje, a tak naprawdę nie agreguje. A ma za zadanie przełączyć internet gdy jeden z nich natknie awarie. Jak to w końcu jest. Bo ja się już gubię w tym wszystkim
alexnet
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2016-08-17, 12:33
Lokalizacja: okolice Lubska

Re: pomoc z load balance

Post autor: alexnet »

gdzieś wyczytałem nawet na stronie TP-link że faktycznie load balance ma za zadanie agregować 2 lub więcej usług internetowych wszystko zależy od ilości portów Wan i możliwości routera.
ODPOWIEDZ