Kabel wewnętrzny jaki najlepszy dla mnie?

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kosteko

Kabel wewnętrzny jaki najlepszy dla mnie?

Post autor: kosteko »

Potrzebuję kupić kabel wewnętrzny do połączenia routerów i modemu ale nie mogę się zdecydować jaki wybrać, ekranem czy bez? Jaka średnica żyły AWG lepsza większa/mniejsza co to realnie daje?
Czytałem że ekran należy podłączyć do uziemienia bez tego ekran nie podłączony do uziemienia pogarsza działanie i zwiększa zakłócenia?
Czy są jakieś wtyczki do gniazdka z możliwością podłączenia uziemienia do już zarobionego kabla? jak to rozwiązać? Nigdy nie widziałem żeby ktoś to realnie w domu stosował.
1Gbit- na obecną chwilę stracza ale w przyszłości jak pojawią się urządzenia 10Gbit możliwe że chciał bym zmienić
Kolor kabla inny niż biały (część kabla będzie w miejscu widocznym i brudny/żółty ze starości kabel wygląda nieestetycznie)
Takie coś będzie dobre firma dobra?
https://allegro.pl/oferta/molex-kabel-p ... 7830130224
Długość połączeń 30+20m
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Kabel wewnętrzny jaki najlepszy dla mnie?

Post autor: wojteks »

:D idź do firmy co montuje profesjonalne rozwiązania IT a nie pytaj na forum :D
Nie pomagam na PW!
kosteko

Re: Kabel wewnętrzny jaki najlepszy dla mnie?

Post autor: kosteko »

Nierozumiem? Po to jest forum żeby zasięgnąć porady. Położenie kabla to nie jest niewiadomo co żebym nie mógł tego ogarnąć. Po prostu chcę żeby było to zrobione dobrze "zgodnie ze sztuką" Nielubię fuszerki. Najlepiej do firmy odeslać tacy z was koledzy :D
ODPOWIEDZ