Router HUAWEI B525s-023a - konfiguracja WAN

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bpm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2007-03-06, 11:05
Lokalizacja: Radom

Re: Router HUAWEI B525s-023a - konfiguracja WAN

Post autor: bpm »

key pisze:Wpisujesz "how to update huawei B525-23a" do googla i czytasz wyniki, n.p. klick.
Edit: Sorry za zawracanie tyłka. Rezygnuję, z instalowania WebUI z pliku .ipk, nie mam pojęcia jak to zrobić, a to info chyba zastrzeżone jest dla niewielu. Poza tym skręcam go już i przygotowuję do sprzedaży, koniec mordowania się z tym chińskim badziewiem.
Ac3fir3
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-02-26, 05:26

Re: Router HUAWEI B525s-023a - konfiguracja WAN

Post autor: Ac3fir3 »

Musisz usunąć wszystkie karty SIM na trasie, a to automatycznie wykryje wan po podłączeniu kabla
bpm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2007-03-06, 11:05
Lokalizacja: Radom

Re: Router HUAWEI B525s-023a - konfiguracja WAN

Post autor: bpm »

Dziękuję, ale robiłem już praktycznie wszystko, różne konfiguracje i ustawienia, co opisałem też tutaj

Temat do zamknięcia.
Sladki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-01-12, 20:00

Re: Router HUAWEI B525s-023a - konfiguracja WAN

Post autor: Sladki »

Może jeszcze komuś się przyda taka informacja, że na B525s-023a brandowanym przez PLUS działa bez problemu WAN kablowy (DHCP, PPPoE).
Wystarczy podłączyć kabel ETH do portu 4 z tyłu routera opisanego jako WAN/LAN i odpowiednio skonfigurować dane:
Ścieżka:
Ustawienia->ETHERNET->Ustawienia sieci Ethernet->Tryb połączenia + jakieś dodatkowe informacje.

Takie połączenie ma wyższy priorytet niż sieć komórkowa LTE. W przypadku zaniku nośnej ETH automatycznie przełącza się na WAN LTE.
Software jaki mam w routerze:
Oprogramowanie modemu: 11.236.01.02.69
Interfejs www: 21.100.31.00.03
pawbrok
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-12-19, 13:15
Lokalizacja: Świdnica

Re: Router HUAWEI B525s-023a - konfiguracja WAN

Post autor: pawbrok »

W moim przypadku także działa WAN na porcie 4 LAN/WAN. Domyślnie przełącza się automatycznie, po wykryciu na tym porcie serwera DHCP i pobiera z niego adres. W innym przypadku działa, jak zwykły port LAN.
Posiadam zmodowany firmware 11.190.65.00.00 GUI 21.100.31.00 (11.236.01.00.00)_Mod1.2pl
Przy okazji w tym modzie działają SMS, USSD, CS Voice, tryb BRIDGE (mostu), 4G+ dla Play.
Ja używam Virgin Mobile - musiałem zmienić numer SMS centrum, bo domyślnie ustawia automatycznie na Play (i SMS nie działało), a Virgin ma inny.
W trybie mostu nie chce działać prawidłowo USSD - wylogowuje i po powtórnym zalogowaniu nici z odczytania odpowiedzi. Ale to drobiazg.
Podsumowując: w trybie routera WAN można używać dodatkowo, jako bramki GSM po podłączeniu telefonu analogowego do portu telefonicznego i prawdopodobnie SIP VoIP (nie testowałem).

pozdrawiam pawbrok
ODPOWIEDZ