Advanced IP Scanner czy zrobiłem coś złego

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kosteko

Advanced IP Scanner czy zrobiłem coś złego

Post autor: kosteko »

Chciałem Was o coś zapytać.
Do wykrywania urządzeń w sieci lokalnej używam Advanced IP Scanner. Ostatnio przez przypadek włączyłem skanowanie zakresu z IP zewnętrznego wyświetliło adresy ip info czy aktywny bez mac urządzeń. Mam pytanie czy zrobiłem coś "złego" pod kątem prawnym, albo ogólnie czy ISP z powodu tego jednego incydentu mógl by być na mnie zły?
Drugie pytanie to to czy jak mam podłączony modem do portu LAN to wtedy jest ułatwiony dostęp do mojej sieci z zewnątrz? Pytam bo w starych czasach u pewnego dostawcy widziałem nazwy komputerów i udostępnionych zasobów normalnie z poziomu exploratora plików w windows. Z tego co wiem podłączenie do portu WAN zabezpiecza mnie przed dostępem z zęwnątrz? Dobrze to rozumiem?
Przepraszam za głupie pytania ale moja wiedza nie jest na tyle obszerna :niepewny:
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Advanced IP Scanner czy zrobiłem coś złego

Post autor: key »

kosteko pisze:Mam pytanie czy zrobiłem coś "złego" pod kątem prawnym, albo ogólnie czy ISP z powodu tego jednego incydentu mógl by być na mnie zły?
Nie powinienes tego robic, ale prawdopodobnie nikt tego nie zauwazyl.
kosteko pisze:Drugie pytanie to to czy jak mam podłączony modem do portu LAN to wtedy jest ułatwiony dostęp do mojej sieci z zewnątrz? .... Z tego co wiem podłączenie do portu WAN zabezpiecza mnie przed dostępem z zęwnątrz?
Zalezy jak rozdawane sa adressy i gdzie sa routery - pokaz co pokazuje ipconfig oraz tracert 8.8.8.8.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ