VPN i Netflix

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mruk30
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-05-31, 20:09

VPN i Netflix

Post autor: mruk30 »

Używam routera Asus Rt-AC86U z oprogramowaniem Asus Merlin. Mam tam skonfigurowany NordVPN, która działa, jednak Netflix nie otwiera mi wszystkich treści na tv. Netflix blokuje niektóre filmy , mówiąc, że używam proxy lub oprogramowania blokującego.

Czy jest możliwość abym na tym routerze dokonał takiej konfiguracji aby TV omijał vpn.
Awatar użytkownika
joujoujou
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2010-08-22, 13:03
Lokalizacja: z domu

Post autor: joujoujou »

Tego VPN akurat nie używałem, ale sprawdź czy możesz (o ile istnieje) wybrać amerykański serwer dedykowany do streamingu. Bywa tak, że są "zwykłe" geograficznie przypisane serwery (i na nich bywają komunikaty o proxy/vpn/itp.) i oddzielnie serwery streamingowe.
Pozdrawiam.

www.joujoujou.com
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: VPN i Netflix

Post autor: key »

mruk30 pisze:Czy jest możliwość abym na tym routerze dokonał takiej konfiguracji aby TV omijał vpn.
Nie wiem jak konfiguruje sie ten router, natomiast NordVPN ma dedykowane serwery w USA, na ktorych chodzi Netflix - w tej chwili sa to:
#1473
#1474
#2490
#2490
#2714
#2778
#2832
#2866
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: VPN i Netflix

Post autor: onken »

Ale to będzie biblioteka z USA a nie z PL

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: VPN i Netflix

Post autor: key »

Jesli chcesz miec polska biblioteke, to wybierasz polski serwer VPN. Tutaj niestety nie mam listy, ktore dzialaja z Netflixen.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ