Internet na wiosce

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Andrz3jek1981
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-08-24, 09:37

Internet na wiosce

Post autor: Andrz3jek1981 »

Witam wszystkich, na wstępie zaznaczę że większośc o czym tutaj piszecie to dla mnie czarna magia, potrzebuje pomocy odnośnie założenia Internetu w domu , dodam że słaby zasięg jest niestety , jak to zrobić co kupić żeby to miało ręce i nogi a przede wszystkim żeby działało, testowałem na komórce trzech operatorów T-Mobile plus Orange w domu tylko w sypialni coś mogę zobaczyć na telefonie w T-Mobile.dzieciak do szkoły nie długo A neta brak . Lokalizacja cyprianka 155b. Jaki router kupić może antena dodatkowa , chciałbym porady kogoś kto krok po kroku powie co zrobić i kupić. Z góry dziękuję
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Internet na wiosce

Post autor: Hermogenes »

Na kościele w Chełmnicy Dużej masz anteny Play wszystkie pasma. Router B818 dadzą na abonament w rozsądnych pieniądzach. Pozdrawiam Hermogenes
Andrz3jek1981
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-08-24, 09:37

Re: Internet na wiosce

Post autor: Andrz3jek1981 »

Czy jak mam drzewa dookoła to stwarza problem, gdyż ten nadajnik jest kilka kilometrów odemnie, czy warto kupić osobno router czy lepiej wziąć w abonamencie oraz czy prócz b818 jeszcze jakieś polecasz
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Internet na wiosce

Post autor: Hermogenes »

Drzewa będą stwarzały problem, zresztą wszystko co zasłania anteny, miejmy nadzieję że wieża kościoła jest wysoka; a i Ty możesz podnieść antenę zewnętrzną na jakiejś sztycy nawet do 5m, wejdź na dach z komórką i kartą Play teraz za 5 złoty masz 100 GB dla nowych. Musisz się liczyć z tym że na wsi przy dużych odległościach do stacji anteny zewnętrzne są obowiązkowe. Myślałem że masz blisko do kościoła bo to prawie jedna miejscowość. Trzeba zrobić testy z dachu nie z sypialni.Możesz jeszcze rozważyć tańszy B535 jeśli nie będziesz w zasięgu L2600. Pozdrawiam Hermogenes
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet na wiosce

Post autor: matek451 »

A po co ty człowieku robiłes testy 3 operatorów którzy u ciebie nie mają zasięgu, pewnie jeszcze telefony u nich trzymasz. Przeciez tam od dawna wiadomo ze korzysta się tylko z Play a potem długo, długo nic. Nie ma alternatywy tylko Play i do niego B818 a nie żaden B535, testy pasm lte2600,LTE2100,LTE1800 i LTE800 na zewnatrz na B818 i na tej podstawie dobór anteny zewnętrznej, a karty pozostałych operatorów do kosza,
ODPOWIEDZ