TP-Link Archer VR400 - neostrada problem

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Victoremque
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-11-29, 15:19

TP-Link Archer VR400 - neostrada problem

Post autor: Victoremque »

Dzień dobry, mam problem z konfiguracją TP-Link Archer VR400 pod neostradę. Testowałem już chyba wszystkie możliwe konfiguracje z "szybkiej konfiguracji" (z poziomu komputera, oraz aplikacji na telefonie), zmieniałem kable RJ-11, próbowałem wgrywać nowy firmware z poziomu konfiguracji, oraz przez załadowanie pliku, ale otrzymuję informację że jest aktualny. Zmieniałem kilka razy hasło neostrady do logowania, na livebox 2.0 działa bez problemu, a tutaj otrzymuję ciągle informację, żeby sprawdzić czy kabel jest właściwie podłączony (mimo, że na routerze miga dioda po podłączeniu kabla). Macie może jakieś pomysły? Wolałbym uniknąć zwracania tego produktu (zostało mi tylko kilka dni na zwrot).

Drugie pytanie czy ten router można ustawić na tryb działania access point? Tak żeby "łapał" internet z sieci wi-fi i rozprzestrzeniał go dalej, bo niestety nie widzę takiej opcji w konfiguracji.. a szkoda
Awatar użytkownika
Gamebyt
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2017-01-21, 22:34
Lokalizacja: Wola Filipowska

Re: TP-Link Archer VR400 - neostrada problem

Post autor: Gamebyt »

Z tego co wiem, to funkcji WDS nie posiada.
Wrzuć screen z ustawień VR400
ZTE MF286 Orange | TL-WR841N v11 LuCI OpenWrt-18.06.9 |
| TD-W8970 v1.0 |
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: TP-Link Archer VR400 - neostrada problem

Post autor: wojteks »

W PL zwykle para telefoniczna to styki wewnętrzne rj11, czasami, szczególnie dla sprzętu z innych rynków może być konieczne połączenie na styki zewnętrzne rj11.
Nie pomagam na PW!
Victoremque
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-11-29, 15:19

Re: TP-Link Archer VR400 - neostrada problem

Post autor: Victoremque »

Dzięki za odpowiedzi, trochę posiedziałem i udało mi się połączyć z internetem. Niestety mimo, iż router został kupiony z myślą o lepszym działaniu niż livebox 2.0 to jego działanie nie jest zadowalające - przynajmniej na obecnych ustawieniach. Strony w przeglądarce się jakoś dziwnie zawieszają, ma wahania prędkości i pingu. Router nie chce połączyć się na ADSL2+ tak jak było w instrukcji na stronie orange, startuje tylko na G.dmt. Być może to jest problem, ale nie mam pojęcia jak to ustawić żeby działało. Na chwilę obecną ustawione jest PPPoA, ale działa też PPPoE (nie wiem co jest lepsze, zauważyłem że w PPPoA nie da się włączyć protokołu IPv6). Dodaję zdjęcie ustawień, gdyby jeszcze jakieś były potrzebne to oczywiście doślę.

Obrazek
Awatar użytkownika
Gamebyt
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2017-01-21, 22:34
Lokalizacja: Wola Filipowska

Re: TP-Link Archer VR400 - neostrada problem

Post autor: Gamebyt »

A jak dasz w ustawieniach DSL:
Typ modulacji Auto-Sync Up
Typ aneksu Annex A/I/J/L/M

A do IPv6 w loginie dopisz na końcu /ipv6

Kod: Zaznacz cały

***@neostrada.pl/ipv6
Podaj proszę o jeszcze wersję sprzętową tego tp-linka
ZTE MF286 Orange | TL-WR841N v11 LuCI OpenWrt-18.06.9 |
| TD-W8970 v1.0 |
Victoremque
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-11-29, 15:19

Re: TP-Link Archer VR400 - neostrada problem

Post autor: Victoremque »

Gamebyt pisze:A jak dasz w ustawieniach DSL:
Typ modulacji Auto-Sync Up
Typ aneksu Annex A/I/J/L/M

A do IPv6 w loginie dopisz na końcu /ipv6

Kod: Zaznacz cały

***@neostrada.pl/ipv6
Podaj proszę o jeszcze wersję sprzętową tego tp-linka
W tych ustawieniach było tak na początku i niestety nie łączył się z internetem, próbowałem przed chwilą jeszcze raz sprawdzić, ale niestety nie idzie.
Końcówkę /ipv6 też dopisywałem i o dziwo nie chce działać, a na liveboxie idzie bez problemu.
Bez tytułu.jpg
Awatar użytkownika
Gamebyt
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2017-01-21, 22:34
Lokalizacja: Wola Filipowska

Re: TP-Link Archer VR400 - neostrada problem

Post autor: Gamebyt »

Kod: Zaznacz cały

Annex A,
protokół PPPoA (jeżeli modem nie połączy się, to spróbuj przełączyć na PPPoE),
enkapsulacja: VC multiplexing (VC-MUX),
autentykacja PAP lub CHAP,
VPI: 0,
VCI: 35.
W niektórych przypadkach (w zależności od typu modemu) konieczne będzie również wprowadzenie parametrów:

DSL Modulation: G.dmt lub Multimode (dla opcji 10 i 20Mbit/s wybierz ADSL2+; dla opcji 40 i 80 Mbit/s wybierz VDSL),
MTU: 1492 lub Auto,
DNS IPv4: pobierane automatycznie lub jeden z tych: podstawowy: 194.204.159.1, alternatywny: 194.204.152.34, host: dns.tpsa.pl.
DNS IPv6: pobierane automatycznie lub jeden z tych: podstawowy: 2a01:1700:2:ffff::9f01, alternatywny: 2a01:1700:3:ffff::9822

Ważne!

Niektóre modemy (routery) mają możliwość ustawiania MTU na interfejsie ethernet (eth0) i tam wartość powinna wynosić 1500.
ZTE MF286 Orange | TL-WR841N v11 LuCI OpenWrt-18.06.9 |
| TD-W8970 v1.0 |
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: TP-Link Archer VR400 - neostrada problem

Post autor: wojteks »

Może też być słaba linia tel i nie każdy router z nią będzie dobrze działał.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Gamebyt
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2017-01-21, 22:34
Lokalizacja: Wola Filipowska

Re: TP-Link Archer VR400 - neostrada problem

Post autor: Gamebyt »

Niestety przestarzałe linie, więc będzie niestabilnie. Dlatego przeszło 2 lata temu zrezygnowałem z tego drutu na rzecz LTE a teraz tylko czekam na światłowód.

Victoremque, jeśli nie poprawi się jakość połączenia to proponuję VR400 wykorzystać jako AP. LANem połącz oba, w TP-Link'u WAN/LAN4
ZTE MF286 Orange | TL-WR841N v11 LuCI OpenWrt-18.06.9 |
| TD-W8970 v1.0 |
Victoremque
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-11-29, 15:19

Re: TP-Link Archer VR400 - neostrada problem

Post autor: Victoremque »

Gamebyt pisze: Victoremque, jeśli nie poprawi się jakość połączenia to proponuję VR400 wykorzystać jako AP. LANem połącz oba, w TP-Link'u WAN/LAN4
Najgorsze, że i do tego raczej on się średnio nadaje w porównaniu do liveboxa na speedtest widać duże wahania prędkości.

Jakby tego było mało to kupiłem niedawno coś takiego do PC:

https://www.tp-link.com/pl/home-network ... rcher-t3u/

i wcale nie chce łączyć się z siecią wi-fi (dostaję komunikat "nie można połączyć się z tą siecią), a jak się już połączy to się ciągle rozłącza. Chciałem sobie poprawić jakość połączenia i używać wi-fi z dwóch częstotliwości, bo do tej pory miałem kartę wi fi USB kupioną jakieś 10 lat temu za 40zł (i okazuje się, że ona działa normalnie).


Szczerze mówiąc to jestem zawiedziony tymi urządzeniami TP-link, tak jak kilka lat temu ASUSem.
Awatar użytkownika
Gamebyt
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2017-01-21, 22:34
Lokalizacja: Wola Filipowska

Re: TP-Link Archer VR400 - neostrada problem

Post autor: Gamebyt »

W ustawieniach Wi-Fi zmień kanał na najmniej zajęty i ustaw szerokość kanału na 20MHz
ZTE MF286 Orange | TL-WR841N v11 LuCI OpenWrt-18.06.9 |
| TD-W8970 v1.0 |
Victoremque
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-11-29, 15:19

Re: TP-Link Archer VR400 - neostrada problem

Post autor: Victoremque »

Faktycznie coś tam pomogło, bo da się już połączyć. Nie wiem.. może mam za dużo urządzeń wi-fi obok siebie i robią zakłócenia, ale tylko na PC są problemy.
ODPOWIEDZ