Światłowód terminal + router + AP

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
uszko33
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-10-04, 18:52

Światłowód terminal + router + AP

Post autor: uszko33 »

Witam mam światłowód do terminala jest podpięty router tenda AC23 na piętrze . Na parterze jest słaby zasięg .zamierzam kupić router tenda ac10 i skonfigurować na kablu AP. Pytanie...czy będzie jedna sieć w domu? Bez logowania się do obu routerów osobno?
_7G_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2021-10-14, 16:59

Re: Światłowód terminal + router + AP

Post autor: _7G_ »

Tak, choć wiele zależy jak to wszystko skonfigurujesz.
_cheetah_

Re: Światłowód terminal + router + AP

Post autor: _cheetah_ »

@ uszko33

ustawiasz na obu Tendach te same SSID i szyfrowania dla każdego z pasm. Dla 2.4 i 5GHz SSID powinny być różne. Kanały wifi na obu Tendach też różne.

Klienci będą się przełączać automatycznie. Co do szybkiego roamingu to pewnie nie nędzie, chyba że obie Tendy mogą ze sobą współpracować systemowo i realizują protokołu szybkiego roamingu.
skansen
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2021-04-05, 22:55

Re: Światłowód terminal + router + AP

Post autor: skansen »

A po co różne SSID na obu częstotliwościach? To rozdzielanie to dla mnie taki trochę forumowy mit - mało kiedy pomaga a szkodzi w zasadzie zawsze. Wg mnie lepiej dać te same SSID dla obu częstotliwości... Wtedy urządzenia korzystające z 5GHz do póki są w jego zasięgu to z niego korzystają a jak siła sygnału spada przełączają się na 2.4GHz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26130
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Światłowód terminal + router + AP

Post autor: wojteks »

Bez znaczenia jeżeli urządzenia nie wspierają roamingu.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ