Zlinkowanie kablowo modemu B535 z routerem Dlink921 Openwrt

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mike87
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2021-05-30, 08:36

Zlinkowanie kablowo modemu B535 z routerem Dlink921 Openwrt

Post autor: Mike87 »

Mam modem Huawei B535 z oryginalnym softem (alternatyw niestety nie ma) oraz starszy router LTE Dlink 921
Jest jakiś sposób by je połączyć kablowo by tworzyły jedną sieć wspólną? Bym mógł z każdego urządzenia miał dostęp do każdego urządzenia z pełną prędkością oraz możliwość logowania się po oddzielnych IP na każdy z tych routerów. Oraz by każde urządzenie miało dostęp z pełną prędkością.
Chodzi o to by B535 udostępniał internet i sieć LAN routerowi Dlink921 w drugim pokoju i ten kablowo udostępniał internet i lan dwóm urządzeniom kablowo w tym drugim pokoju. Jak by wszystko działało ok to bym wyłączył wifi z B535, a włączył wifi w dlink921. B535 jest dość słabym routerem, ale dość dobrym modemem lte.
Obecne zdjęcie, to lewy ekran to pc podpięty kablowo do B535, laptop podpięty kablowo do dlink, ten podpięty kablowo ( port wan) do B535 (port LAN). Niby działa, ale skrajnie różni się się prędkość download. W sumie to nawet adres IP się różni (oba testy były robione jeden po drugim bez restartu). Przy tej konfiguracji nie mam opcji zalogowania się do dlink 921, z obu urządzeń mogę się zalogowac do B535.
Po odłączeniu od B535, da radę się zalogowac do dlink.

Obrazek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zlinkowanie kablowo modemu B535 z routerem Dlink921 Openwrt

Post autor: wojteks »

W D-Linku pozostaw port WAN pusty, wyłącz DHCP po stronie LAN i nadaj mu IP 192.168.8.2 (jeżeli B535 ma 192.168.8.1). Kabel z LAN B535 podłącz do LAN D-Linka. Sprawdź prędkości, wszystkie urządzenia powinny dostawać IP z B535.

Sprawdź też kabel między b535 a D-Linkiem czy po podłączeniu zamiast D-Link laptopa będzie pełna prędkość.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ