Mesh w trybie bridge?

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kamil Bębas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2022-01-04, 11:45

Mesh w trybie bridge?

Post autor: Kamil Bębas »

Cześć, mam router od dostawcy światłowodu i do niego podłączony system kilku satelit mesh (innej firmy). Czasem występują problemy z działaniem internetu. Dostawca powiedział że może być to spowodowane tym że pierwsza satelita meshowa działa jako jako drugi router i to może być problemem - "gryzą się" z głównym routerem. Czy system meshowy mogę przestawić w tryb bridge aby tylko odbierał sygnał z głównego routera i nie był już drugim routerem? Czy to może pomóc? Czy po takim przestawieniu nadal wszystkie satelity będą się łączyły ze sobą bezprzewodowo i rozsyłały sygnał po całym budynku?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Mesh w trybie bridge?

Post autor: wojteks »

Może łaskawie napisałbyś co to za sprzęt, zwykle nie daje się przełączyć w taki tryb. Raczej to router dostawcy powinien zostać przełączony w tryb bridge albo wymieniony na takie urządzenie które nie jest routerem.
Nie pomagam na PW!
Kamil Bębas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2022-01-04, 11:45

Re: Mesh w trybie bridge?

Post autor: Kamil Bębas »

Router dostawcy: DASAN H660GM. Mesh: Tenda MW3.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Mesh w trybie bridge?

Post autor: wojteks »

To router GPON, jeżeli nie ma opcji bridge to dostawca może wymienić na urządzenie bez tej funkcjonalności. Wtedy Tenda będzie jedynym routerem.
Nie pomagam na PW!
Kamil Bębas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2022-01-04, 11:45

Re: Mesh w trybie bridge?

Post autor: Kamil Bębas »

Tak, ten DASAN nie ma opcji bridge. Przestawiłem zatem Tende w tryb bridge i jak na razie wszystko działa dobrze. Czy taka konfiguracja może stwarzać jakieś problemy?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Mesh w trybie bridge?

Post autor: wojteks »

Jeżeli Mesh działa dobrze to nie powinno być problemów.
Nie pomagam na PW!
skansen
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2021-04-05, 22:55

Re: Mesh w trybie bridge?

Post autor: skansen »

Kamil Bębas pisze:Tak, ten DASAN nie ma opcji bridge. Przestawiłem zatem Tende w tryb bridge i jak na razie wszystko działa dobrze. Czy taka konfiguracja może stwarzać jakieś problemy?
Masz poszczególne punkty Tendy połączone kablem?
Kamil Bębas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2022-01-04, 11:45

Re: Mesh w trybie bridge?

Post autor: Kamil Bębas »

Niestety nie, duży metraż, 4 kondygnacje i brak infrastruktury kablowej, wszystkie 6 punktów chodzi po WiFi. Ten router DASAN zostawiłem nic nie zmieniając, zaś Tende przełączyłem w BRIDGE (ktoś gdzieś napisał że działa wtedy jak access point). Od wczoraj, odpukać, wszystko działa poprawnie, 20 urządzeń łączy się z różnymi punktami Tendy i jest ok i nie było zaników połączenia jak się zdarzało w konfiguracji gdzie Tenda była drugim routerem.
ODPOWIEDZ