Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: Sundance_kid »

Tak mnie jakos naszło. Jak dowiedzieliście się o internecie komórkowym i jak po raz pierwszy się podłączyliście. I skąd mieliście informacje?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: YaHooo »

Sundance_kid pisze:Jak dowiedzieliście się o internecie komórkowym
Hmm ja się dowiedziałem z jakiejś gazety komputerowej jak przedtem kupowałem ją regularnie. Za jakiś rok zapragnąłem mieć internet w całkiem nowym laptopie (bezprzewodowy i chciałem mieć w wszędzie, poza tym kabla nie chciałem, a radiówki nie ma na moim osiedlu) i wybór padł na iPlus'a.
Sundance_kid pisze:jak po raz pierwszy się podłączyliście
Poszedłem do salonu się dowiedzieć dokładniej i pan mi powiedział, żeby na drugi dzień przyjść z dokumentami i laptopem i on mi zainstaluje i pokaże co i jak :ok:
Sundance_kid pisze: skąd mieliście informacje?
Kilka miesięcy po tym jak zakupiłem iPlus'a to znalazłem te forum i założyłem konto...
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: bob »

Ja widziałem jak mój kumpel używa służbowo i pomyślałem, że do laptopa jak znalazł.
Potem jak już miałem usługę znalazłem to forum i zdziwiłem się, że prawie nic nie ma o UMTS (grudzień 2005 rok)
i o moim modemie więc postanowiłem utworzyć ten temat:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=990
i upowszechnić technologię 3G. :hyhy:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: YaHooo »

bob pisze:i upowszechnić technologię 3G. :hyhy:
I właśnie dzięki Ci wielkie za to :padam:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: bob »

YaHooo, ja sobie tylko tak zażartowałem nieskromnie. :)
Tu wiele osób ma duży wkład w propagowaniu UMTS czy HSUPA. :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: YaHooo »

bob pisze:YaHooo, ja sobie tylko tak zażartowałem nieskromnie. :)
Wiem o tym, ale i Ty jesteś jedną z tych osób o których wspomniałeś :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: Jaco »

Chyba pierwszy był Bluconnet i po jakimś czasie się zdecydowałem na niego. Było to już 2006 r. czyli odkąd jestem na forum. Trochę wcześniej używałem Nokii jako modem do neta (grudzień 2005) ale były zbyt duże koszty i zrezygnowałem.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: Sundance_kid »

No to ja napiszę. Miałam k300i. Kupiłam Irdę żeby pozrzucać fotki i wgrać coś do telefonu. Po dniu się znudziło i dziecko wymyśliło, że może by sie udało mieć internet w mojej czarnej dziurze. Wygrzebałam starą gazetę gdzie były numery i loginy. Wcześniej nic takiego nie robiłam więc na chybił trafił w panelu. Za pierwszym razem wyskoczyło parę komunikatów (związanych z łączeniem) i nagle wyskoczyła reklama gg. Czyli się połączył. Szczęśliwszej osoby w całym województwie chyba wtedy nie było. Co prawda bez pakietu 50 kB (liczone osobno) kosztowało mnie 25 groszy ale radość była wielka. Dopiero potem zaczęłam kombinowac z pakietami, simdatami a na końcu ze "stałką".
Adamusek xD
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2008-04-15, 14:18
Lokalizacja: Samolubie

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: Adamusek xD »

Więc Ja skromnie dowiedziałem się z reklam w internecie korzystając z neta w szkolnej bibliotece. Potem miesiąc trułem ojcu :cfaniak: , aż nie wytrzymał i <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> :cwaniak: . Trafiło na iPlusa bo akurat wtedy miał jako jedyny 1GB limitu a inni po 500MB. Wcześniej parę razy korzystałem z K510 z Orange na pakiecie 20MB za 10zł - mało opłacalne. Kilka tygodni po zakupie internet okazał się za wolny, więc google -> bez-kabli.pl i bardzo dobrze :D :)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: Jo_gurt »

Ja miałem taką przygodę, że neo mi odłączyli i nie było za bardzo alternatywy. A że uzależnienie trzeba karmić to kombinowałem, kombinowałem aż wykombinowałem:
- BT dongle z allegro (ale się napociłem, żeby ten szajs odpalić bez neta u siebie w domu)
- Nokia 6021
- kupę kasy za 100kB rozliczane co 100kB ;)
do GG i poczty się nadało, przeżyłem ten tydzień :)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: zDaleKi »

Moja pierwsza styczność z internetem poprzez komórkę (bo tak to nazwę), to rok około 1997-1998 i połączenia przez zwykłe "wdzwanianie". Prędkość oszałamiająca, nie będę pisał jaka, bo sam już nie pamiętam czy było to 9kb/s czy 14kb/s :rotfl: tak tak, kilobitów ;)
A pierwszy GPRS, to w tym czasie jak powstało to forum :cwaniak:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
darek
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2008-01-02, 01:52
Lokalizacja: zza góry

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: darek »

Pierwszy internet komórkowy był przez SE k700i i bt. Kupowało się najtańszy starter prepaid i jechało całą noc aż się rozłączy(rozłączenia były wtedy rzadkością) . Na gprs cudów nie było ale lepiej niż jeżdzić do kafejek. Rano po sprawdzeniu konta było minus 50-80 zł, starter szedł do kosza a na następną sesje kupowało sie nowy i tak aż uszczelnili system :(
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: sardo nunspa »

Ja przez długi czas kombinowałem jakby tu w mojej zapadłej(internetowo) wiosce jakieś biciory ściągnąć. W 2005 w sierpniu kumpel co handlował laptopami przywiózł modem GPRS. GC 75. Pierwsze bity u mnie poszły 18 września. Od listopada byłem w iplusie plusie, współżyłem :dobani: z tym gprsem ponad rok w grudniu 2006 na święta była już radiówka :super:
Latka lecą...
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: Patryk »

Sundance_kid pisze:Tak mnie jakos naszło. Jak dowiedzieliście się o internecie komórkowym i jak po raz pierwszy się podłączyliście.
Dowiedziałem się z oferty Tak-Taka,że właśnie wprowadza GPRS :) - i spróbowałem,połączyłem się.
Za pomocą ówczesnego hitu - telefonu Siemens ME45 i kabla szeregowego.
Było to łącze rezerwowe,uzupełniające SDI :)
Potem,gdy zakupiłem pierwszego laptopa,to używałem tego zestawu nadal,ale już mobilnie.
Ostatnio zmieniony 2008-09-19, 22:23 przez Patryk, łącznie zmieniany 2 razy.
EmTeeDee

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: EmTeeDee »

Ja przypadkowo że aż głupio ;) Kupowałem kiedyś różne gazety typu Komputer świat itp. I zainstalowałem na komputerze aplikację do telefonów i wysyłałem sms pisząc na klawiaturze i przypadkowo wybrałem opcję ''connection''i poszły te moje złotówki w eter :szok: :rotfl: i tak się pojawiłem w krainie sieci ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: ja.michal »

onimusza666 pisze:przypadkowo wybrałem opcję ''connection''i poszły te moje złotówki w eter :szok: :rotfl: i tak się pojawiłem w krainie sieci ;)
No to bardzo zabawnie onimusza666. ;)
Ja to się łączyłem MT50 kabelkiem szeregowym i chyba 5 miesięcy dochodziłem dlaczego nie łączy mi w TakTaku. Wreszcie się jakiś obeznany konsultant trafił i powiedział, że ma być erainternettt. ;)
Jeszcze wcześniej to na jakimś biznesowym siemensie ale to przez WAP.
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: Tomek7 »

Ja kiedyś kupywałem co misiąć PC FORMAT czytałem bo nie miałem neta ;) .Tam był taki artykuł Komórka jako modem :hyhy: . i wtedy się zaczeło od w 200i i orange free ok 1,5 roku temu :cfaniak:
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: canidy »

No to moja historia zaczela sie od od Nokii 7110 (takiej z Matrixa) ale byl to wap bo mialem go w Idei. Potem byla Nokia 6210 i drogie polaczenia na HSCSD w Plusie (bo tylko tam mieli i chyba maja HSCSD) i niedlugo potem via GPRS.
Alez to byly czasy, jak dla mnie internet komorkowy byl konkretnym przelomem w zyciu i komunikacji, bo jedyna alternatywa bylo lacze komutowane w TP SA taryfikowane za czas.
Pierwszy modem to chyba wspomniany wczesniej SE GC75, po kilku zmianach sprzetowych i w swiadomosci byl Option z HSDPA kupiony od boba, za co przy okazji dzieki :) opadajace szczeki moich znajomych na widok pierwszych transmisji HSDPA w W-wie, bezcenne :)
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: przemox.1 »

U mnie zaczęło się ok 2006 roku :)
Kuzynka miała blueconnect'a oczywiście na GPRS jechała :D
No i ja też kombinować chciałem z mobilnym internetem ale sprzętu nie miałem odpowiedniego :D
Dopiero gdzieś z początku 2007r dostałem SE K550i :] No i zabawa się zaczęła, podłączyłem telefon kablem do PC i przez aplikacje SE PC Suite się z internetem połączyłem. Zarejestrowałem sobie mój nr GG który mam do dziś :]
Wtedy miałem nr w Heyah no i net był troszkę drogi ale nie martwiłem się tym dopiero jak całą kasę z konta wyrąbałem zacząłem się martwić :hyhy: Gdzieś w wakacje 2007 mój kolega sobie <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> BC oczywiście jechał na GPRS ale skusiłem go i poszliśmy do mnie tego neta przetestować , ja u siebie w pokoju łapałem EDGE :D Więc działało nawet nawet.
Dopiero gdzieś w listopadzie 2008 rodzice <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> BC i modem E160 chyba w ten dzień nie było szczęśliwszego człowieka u mnie na wiosce ;)
Z początku działało dobrze, ale później coś się schrzaniło i Google--->bez kabli :D

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2009-10-06, 17:15 ]
Poprawa ortografii!. Znasz zasady, czy tak trudno sprawdzić posta jakimś słownikiem?
Ostatnio zmieniony 2009-10-06, 16:14 przez przemox.1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: ksx4system »

Początki zimą 2004 roku - z wbudowanej w telefon przeglądarki, na GPRS z Ery (zwykła karta abonamentowa). Pierwsze połączenie z komputera to Sharp GX10, prepaidowe Orange Free i laptop z Pentium MMX 200MHz - taki zestaw łączył mnie z internetem połowę wakacji 2007. Gdzieś w 2008 naprawdę dużo korzystałem z GPRS w BlackBerry 7290 (e-maile i internet poza domem). Od jakiegoś tygodnia HSDPA od Play na stałe w laptopie (konieczność - ostatnio jestem poza domem dłużej niż dawniej. Swoją drogą stary PowerBook radzi sobie zadziwiająco dobrze jako machina do SSH, maili i czasem stron poza domem).

Pierwsze połączenie internetowe z własnego sprzętu via komórka właśnie. Pierwsze domowe - modem TPSA :P (później zmieniłem na OnetKonnekt - 2006).
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
Excel38
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2009-10-27, 14:32
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: Excel38 »

Ja dowiedziałem się dawno, ale mnie to jeszcze nie kręciło.

Pierwszy raz łączyłem się w erze (nie wiedząc że tyle kasy ciągnie xD) potem dowiedziałem się że może mniej ciągnąć kasy z pakietem, więc kupiłem za 5zł pakiet 5mb, a ciekawostką jest to że zużyłem go w pół dnia xDDD. Potem zrobiłem się "mądrzejszy" i
Przeszedłem(niedawno) na plusa, w którym miałem za 5zł 25mb, a nie 5MB. Najpierw korzystałem z 25MB i to mi po prostu nie wystarczyło, potem za 10zł 100mb i na podstawie powiedzenia: apetyt rośnie w miarę jedzenia, musiałem już kupować 250MB za 20zł i przeważnie taki kupuje. CIEKAWOSTKA internet w komórce to jedyny internet jaki posiadam, nawet ten post (długo) pisałem z mojej komórki. pozdro !!
Ostatnio zmieniony 2009-11-25, 11:10 przez Excel38, łącznie zmieniany 2 razy.
Zawsze Szukam Tańszego Internetu :)
piotrsnt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-10-28, 13:38

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: piotrsnt »

Nokia 6310i, irda, laptop, Era, rok 2002/2003, może wcześniej :) Informacje miałem krok po kroczku z jakiejś gazety komputerowej - chyba PCWorld, Chip albo Enter :) Ale była radość jak się poczta ściągała ;)
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: ksx4system »

<oftop>
Excel38 pisze:<font color="#FF00FF"><b>»»przeszedłem««</b></font>(nie dawno) na plusa
LITOSCI!!! PRZESZEDLEM & NIEDAWNO :szok:

Blagam was ludzie, korzystajcie ze slownikow ... Nawet bez polskich znakow da sie pisac poprawnie!

</oftop>[/u]
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez ksx4system, łącznie zmieniany 1 raz.
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
ODPOWIEDZ