Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: ja.michal »

onimusza666 pisze:przypadkowo wybrałem opcję ''connection''i poszły te moje złotówki w eter :szok: :rotfl: i tak się pojawiłem w krainie sieci ;)
No to bardzo zabawnie onimusza666. ;)
Ja to się łączyłem MT50 kabelkiem szeregowym i chyba 5 miesięcy dochodziłem dlaczego nie łączy mi w TakTaku. Wreszcie się jakiś obeznany konsultant trafił i powiedział, że ma być erainternettt. ;)
Jeszcze wcześniej to na jakimś biznesowym siemensie ale to przez WAP.
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: Tomek7 »

Ja kiedyś kupywałem co misiąć PC FORMAT czytałem bo nie miałem neta ;) .Tam był taki artykuł Komórka jako modem :hyhy: . i wtedy się zaczeło od w 200i i orange free ok 1,5 roku temu :cfaniak:
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: canidy »

No to moja historia zaczela sie od od Nokii 7110 (takiej z Matrixa) ale byl to wap bo mialem go w Idei. Potem byla Nokia 6210 i drogie polaczenia na HSCSD w Plusie (bo tylko tam mieli i chyba maja HSCSD) i niedlugo potem via GPRS.
Alez to byly czasy, jak dla mnie internet komorkowy byl konkretnym przelomem w zyciu i komunikacji, bo jedyna alternatywa bylo lacze komutowane w TP SA taryfikowane za czas.
Pierwszy modem to chyba wspomniany wczesniej SE GC75, po kilku zmianach sprzetowych i w swiadomosci byl Option z HSDPA kupiony od boba, za co przy okazji dzieki :) opadajace szczeki moich znajomych na widok pierwszych transmisji HSDPA w W-wie, bezcenne :)
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: przemox.1 »

U mnie zaczęło się ok 2006 roku :)
Kuzynka miała blueconnect'a oczywiście na GPRS jechała :D
No i ja też kombinować chciałem z mobilnym internetem ale sprzętu nie miałem odpowiedniego :D
Dopiero gdzieś z początku 2007r dostałem SE K550i :] No i zabawa się zaczęła, podłączyłem telefon kablem do PC i przez aplikacje SE PC Suite się z internetem połączyłem. Zarejestrowałem sobie mój nr GG który mam do dziś :]
Wtedy miałem nr w Heyah no i net był troszkę drogi ale nie martwiłem się tym dopiero jak całą kasę z konta wyrąbałem zacząłem się martwić :hyhy: Gdzieś w wakacje 2007 mój kolega sobie <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> BC oczywiście jechał na GPRS ale skusiłem go i poszliśmy do mnie tego neta przetestować , ja u siebie w pokoju łapałem EDGE :D Więc działało nawet nawet.
Dopiero gdzieś w listopadzie 2008 rodzice <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> BC i modem E160 chyba w ten dzień nie było szczęśliwszego człowieka u mnie na wiosce ;)
Z początku działało dobrze, ale później coś się schrzaniło i Google--->bez kabli :D

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2009-10-06, 17:15 ]
Poprawa ortografii!. Znasz zasady, czy tak trudno sprawdzić posta jakimś słownikiem?
Ostatnio zmieniony 2009-10-06, 16:14 przez przemox.1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: ksx4system »

Początki zimą 2004 roku - z wbudowanej w telefon przeglądarki, na GPRS z Ery (zwykła karta abonamentowa). Pierwsze połączenie z komputera to Sharp GX10, prepaidowe Orange Free i laptop z Pentium MMX 200MHz - taki zestaw łączył mnie z internetem połowę wakacji 2007. Gdzieś w 2008 naprawdę dużo korzystałem z GPRS w BlackBerry 7290 (e-maile i internet poza domem). Od jakiegoś tygodnia HSDPA od Play na stałe w laptopie (konieczność - ostatnio jestem poza domem dłużej niż dawniej. Swoją drogą stary PowerBook radzi sobie zadziwiająco dobrze jako machina do SSH, maili i czasem stron poza domem).

Pierwsze połączenie internetowe z własnego sprzętu via komórka właśnie. Pierwsze domowe - modem TPSA :P (później zmieniłem na OnetKonnekt - 2006).
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
Excel38
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2009-10-27, 14:32
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: Excel38 »

Ja dowiedziałem się dawno, ale mnie to jeszcze nie kręciło.

Pierwszy raz łączyłem się w erze (nie wiedząc że tyle kasy ciągnie xD) potem dowiedziałem się że może mniej ciągnąć kasy z pakietem, więc kupiłem za 5zł pakiet 5mb, a ciekawostką jest to że zużyłem go w pół dnia xDDD. Potem zrobiłem się "mądrzejszy" i
Przeszedłem(niedawno) na plusa, w którym miałem za 5zł 25mb, a nie 5MB. Najpierw korzystałem z 25MB i to mi po prostu nie wystarczyło, potem za 10zł 100mb i na podstawie powiedzenia: apetyt rośnie w miarę jedzenia, musiałem już kupować 250MB za 20zł i przeważnie taki kupuje. CIEKAWOSTKA internet w komórce to jedyny internet jaki posiadam, nawet ten post (długo) pisałem z mojej komórki. pozdro !!
Ostatnio zmieniony 2009-11-25, 11:10 przez Excel38, łącznie zmieniany 2 razy.
Zawsze Szukam Tańszego Internetu :)
piotrsnt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-10-28, 13:38

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: piotrsnt »

Nokia 6310i, irda, laptop, Era, rok 2002/2003, może wcześniej :) Informacje miałem krok po kroczku z jakiejś gazety komputerowej - chyba PCWorld, Chip albo Enter :) Ale była radość jak się poczta ściągała ;)
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsza stycznośc z internetem komórkowym

Post autor: ksx4system »

<oftop>
Excel38 pisze:<font color="#FF00FF"><b>»»przeszedłem««</b></font>(nie dawno) na plusa
LITOSCI!!! PRZESZEDLEM & NIEDAWNO :szok:

Blagam was ludzie, korzystajcie ze slownikow ... Nawet bez polskich znakow da sie pisac poprawnie!

</oftop>[/u]
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez ksx4system, łącznie zmieniany 1 raz.
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
ODPOWIEDZ