Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

kruq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-12-02, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: kruq »

W ten sposób można długo dyskutować. Zwróć uwagę na słowo "niezamówionych" w jednym z przytoczonych przez Ciebie cytatów. Kolejny fragment:
...marketingu bezpośredniego, chyba
że tożsamość i adres nadawcy
wynikają wyraźnie z treści tych
wiadomości, w celu umożliwienia
ich odbiorcy wysłania żądania
zaprzestania przesyłania takich
wiadomości,

W tym przypadku znany jest numer nadawcy (i nie tylko) więc wiadomo gdzie skierować żądanie zaprzestania.

Jeżeli chodzi o ciekawostke, o której pisałeś to bylo ewidentne pogwałcenie praw konsumenta.

To, że operatorzy tworzą regulaminy to jeszcze nie oznacza, że są one całkowicie zgodne z prawem i nie łamią praw konsumenta. Nie tak dawno telekomunikacja otrzymała ogromne kary za narzucanie klientom własnych warunków, ujętych w róznych "regulaminach"
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: bob »

kruq pisze:To, że operatorzy tworzą regulaminy to jeszcze nie oznacza, że są one całkowicie zgodne z prawem i nie łamią praw konsumenta.
O to to właśnie wielokrotnie pisałem na forum. :)
kruq pisze:W ten sposób można długo dyskutować.
Baardzo długo. ;)
Mam nadzieję, że przynajmniej coś z tego Cię zaciekawiło. :)
kruq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-12-02, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: kruq »

bob pisze:O to to właśnie wielokrotnie pisałem na forum
Tego nie wiem bo jestem tu od wczoraj. Może źle to interpretuję ale niektóre Twoje wypowiedzi można odebrać jako obronę prawa operatorów do totalnej samowolki.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: bob »

kruq pisze:Twoje wypowiedzi można odebrać jako obronę prawa operatorów do totalnej samowolki.
No co Ty. Ja tu za technologię wielokrotnie wychwalałem Orange a z drugiej strony do dziś mam nieuregulowaną sprawę z fakturą po korekcie po tym jak mi wystawili ponad półtorej roku temu na około 30 000 zł. Staram się być obiektywny. Zachwalam technologię ganię za błędy, które mogą niejednego doprowadzić do zawału. ;)
Tak jak Ty jestem przedsiębiorcą i konsumentem zarazem ale na pewno nigdy pracownikiem providera komórkowego. :dobani:
Próbowałem Ci naświetlić jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na Ciebie. :)
kruq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-12-02, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: kruq »

Bardzo dziękuję i doceniam, chociaż mam świadomość tego co to jest SPAM. Mam również świadomość własnych praw i tego, że jeżeli mam ochote napisać komus smsa w stylu "ładna jest dzisiaj pogoda" to nikt nie ma prawa decydować do ilu osób mogę to wysłać i w jakim czasie :)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: bob »

kruq, życzę powodzenia. :ok:
kruq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-12-02, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: kruq »

A wracając to nadal jestem zainteresowany informacjami, o których pisałem na początku

[ Dodano: 2008-12-04, 00:10 ]
bob pisze:kruq, życzę powodzenia
Dzięki i wzajemnie.
damiano007cz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-07-19, 22:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: damiano007cz »

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu więc podłączam się pod tą dyskusję. Chciałbym wysyłać smsy (NIE w masowych ilościach) korzystając z modemu Huawei e173 + Mobile Partner. Jak mam ustawić komendy AT w programie Top NetInfo aby modem służył tylko do wysyłania smsów tzn nie chcę żeby pobierał ani wysyłał inne dane poza oczywiście wysyłaniem i odbieraniem smsów? Komputer do którego podłączony będzie modem będzie łączył się z internetem przez wifi. Czy wifi i modem 3G nie będą się ze sobą kłóciły?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: YaHooo »

damiano007cz nieważne jak ustawisz modem za pomocą TNI, bo Mobile Partner i tak sobie go ustawi odpowiednio. A żeby nie łączył się wystarczy wpisać zły APN.
damiano007cz pisze: Czy wifi i modem 3G nie będą się ze sobą kłóciły?
Nie, o ile nie będą włączone na raz 2 połączenia.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
damiano007cz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-07-19, 22:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: damiano007cz »

Dziś zakupiłem już ten modem i przeprowadziłem kilka testów. Problem okazał się banalny.Wystarczyło podłączyć modem i w Mobile Partner nie połączyć się. Modem łapie sygnał, dioda cały czas miga na niebiesko i w tym stanie można wysyłać i odbierać smsy. Jednocześnie komputer może być połączony z siecią wifi.

YaHooo dzięki za szybką odpowiedź ale nie do końca masz racje. W TIN ustawiłem komunikacje AT potem w zakładce GPRS/UMTS zmieniłem technologie na GSM zamiast Automat. Wyłączyłem TIN, odłączyłem i ponownie podłączyłem modem do komputera i już w Mobile Partner modem nie chciał się połączyć tzn dioda cały czas migała na zielono. Potem odwróciłem cały proces i Mobile Partner znów łączył się normalnie. Nie jestem ekspertem ale świadczy to, że zmiany ustawień przez TIN pozostają w modemie nawet po wyłączeniu TIN i próbie połączenia przez inny program. Test przeprowadziłem na innym modemie (e3131, wymuszenie łączenia tylko przez WCDMA) i efekt był podobny.

Wi-Fi i połączony modem 3G nie kłócą się ze sobą tzn oba połączenia mogą być aktywne jednocześnie (Win 7) Ikona w zasobniku pokazuje, że wifi oraz 3G są połączone.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: YaHooo »

damiano007cz pisze:Wystarczyło podłączyć modem i w Mobile Partner nie połączyć się. Modem łapie sygnał, dioda cały czas miga na niebiesko i w tym stanie można wysyłać i odbierać smsy.
Myślałem, że chcesz w ogóle zablokować połączenie z internetem. Dlatego napisałem o zmianie APN'u.
damiano007cz pisze:Jednocześnie komputer może być połączony z siecią wifi.
To prawda. Ja cały czas mam modem (używam go awaryjnie) oraz połączenie LAN i wszystko działa idealnie.
damiano007cz pisze:Nie jestem ekspertem ale świadczy to, że zmiany ustawień przez TIN pozostają w modemie nawet po wyłączeniu TIN i próbie połączenia przez inny program.
Tak, to prawda. Modem zapamiętuje wymuszenia technologii czy nawet pasma (jeśli to obsługuje). Jednak z mojego doświadczenia (był to Huawei E630 ładnych kilka lat temu) wynikało, że Mobile Partner przed każdym połączeniem wysyłał do modemu komendę ustawiającą priorytet połączenia 3G/2G i myślałem, że tak jest dalej. Dzięki za informacje :ok:
Wi-Fi i połączony modem 3G nie kłócą się ze sobą tzn oba połączenia mogą być aktywne jednocześnie (Win 7) Ikona w zasobniku pokazuje, że wifi oraz 3G są połączone.
To racja, ale korzystać możesz i tak tylko z 1 połączenia. Co więcej miałem przypadek, że przy 2 aktywnych połączeniach internetowych przeglądarka internetowa nie mogła korzystać z internetu. Bo konfiguracja 2 połączeń sieciowych może być trudna.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ