Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: bob »

kruq pisze:Spokojnie, chodzi mi o
Nikt się nie denerwuje. :cwaniak:
kruq pisze:eraz potrzebuję bardziej wydajnego sposobu
I dzięki tej wydajności chcesz wysłać więcej w krótszym czasie.
Teraz zobacz w wyszukiwarce co się dzieje jak się tak robi oraz przeglądnij regulamin providera.
Ja jak na razie znalazłem takie ograniczenia regulaminowe w Erze, Mobilkingu, Heyah. Poszukaj czy możesz tak robić w Orange. :cfaniak:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: YaHooo »

kruq pisze:Zaniepokoiło mnie to co napisałeś, ze oprogramowanie modemu narzuca jakieś ograniczenia.
Generalnie przecież wysyłanie SMS'ów odbywa się poprzez komendy AT. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie aby napisać skrypt wysyłający sms na podane w pliku numery. A to tylko oprogramowanie modemu pozwala na wpisanie np. 20 numerów i wysłanie sms. Sam modem nie ma takiego ograniczenia.
bob pisze:kruq, nie lepiej z jakieś usługi skorzystać?
Przy takiej ilości zdecydowanie bym radził wykorzystanie takiej usługi.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kruq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-12-02, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: kruq »

Wiem już, że jest taka możliwość i modem pozwala na wysłanie ok 20 smsów na minute. Teraz chciałbym się dowiedzieć jaki modem byłby najlepszy do tego i czy mają w standardzie oprogramowanie, które pozwala na tworzenie lub importowanie bazy danych z innych plików np excel lub csv oraz wysyłkę smsów.
Jeżeli nie to jaki program byłby najlepszy do tego.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: krystianb »

kruq pisze:Teraz chciałbym się dowiedzieć jaki modem byłby najlepszy do tego i czy mają w standardzie oprogramowanie, które pozwala na tworzenie lub importowanie bazy danych z innych plików np excel lub csv oraz wysyłkę smsów.
Jeżeli nie to jaki program byłby najlepszy do tego.
Raczej takiego softu w standardzie nie dają, a teraz czego używasz? Bo komendy at do smsow są raczej standardowe do wszyskich urządzeń, co do modemu to zaryzykuje stwierdzenie ze umtsowy, mam takie wrażenie, że moj poczciwy telefon SE jak na 3g pracuje to smsa w chwile wysyła 2 może 3s, a na 2g potrzebuje na to 10s.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
kruq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-12-02, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: kruq »

bob pisze:Poszukaj czy możesz tak robić w Orange.
Jak juz wspomniałem kontaktuję sie z ludźmi, ktorzy wyrazili na to zgodę, do tego z prywatnego numeru więc operator nic do tego nie ma już od ponad roku. Korzystam cały czas z tego samego numeru więc gdyby coś było nie tak, prawdopodobnie już dawno zostałby zablokowany.
Teraz skupmy się nad istotą zagadnienia, które poruszyłem :)

[ Dodano: 2008-12-03, 18:08 ]
krystianb pisze:a teraz czego używasz?
Teraz używam nokii 6610i i programu MobTime Cell Phone Manager.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: krystianb »

kruq pisze:Teraz używam nokii 6610i i
Może na początek warto by było spróbować z telefonem 3g jak masz jakiś pod ręką, nie wydaje mi się że mogą być jakieś kolosalne róznice na korzyść modemu, bardziej bym technologie obstawiał.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
kruq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-12-02, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: kruq »

krystianb pisze:Może na początek warto by było spróbować z telefonem 3g
Czyli np SE K800i ?? A jaki program do tego?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: krystianb »

Czyli np SE K800i ?? A jaki program do tego?
Na początek można spróbować z tym samym, jak już pisałem komendy na wysyłanie sms są takie same u wszystkich, choć nie wiem czy to program tylko do nokii i z innym nie da sie namowić na współprace.

[ Dodano: 2008-12-03, 18:42 ]
Narzędzie do kompleksowego zarządzania telefonem komórkowym z poziomu PC. Program obsługuje większość popularnych aparatów dostępnych na rynku: Nokia, Siemens, Ericsson, Sony Ericsson lub Motorola.
Wg opisu powinien.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
kruq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-12-02, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: kruq »

krystianb pisze:komendy na wysyłanie sms
Niestety nic mi nie wiadomo na temat komend AT. Wymieniony przeze mnie program posiada "zwykłą" funkcję umożliwiającą wysyłkę smsów (okienko tekstu wiadomości, książkę adresową i przycisk "wyślij"). Niestety program ten, wbrew opisowi, kiepsko współpracuje z SE K800i, przynajmniej jeżeli chodzi o wysyłkę smsów.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: bob »

Jak juz wspomniałem kontaktuję sie z ludźmi, ktorzy wyrazili na to zgodę
Przecież nie o tym pisałem. ;) U wymienionych przeze mnie operatorów łamiesz ich regulamin nawet jeśli się porozumiałeś z odbiorcami.
Co do programu to nie wiem czy jest coś takiego ale tak jak inni wspomnieli możesz skorzystać ze standardowych komend at do wysyłania lecz połączenie tego z bazą danych w formacie csv dbf czy innych nie jest takie proste. Gotowe programy do obsługi Nokii chyba też nie pozwalają na wysyłanie tysiącami do klientów smsów.
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: wlodus »

kruq pisze:programu MobTime Cell Phone Manager.
JA bym proponował program OXYGEN phone manager.
Dużo lepszy jeżeli chodzi wysyłanie smsów.
Natomiast płatny
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
kruq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-12-02, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: kruq »

bob pisze:U wymienionych przeze mnie operatorów łamiesz ich regulamin nawet jeśli się porozumiałeś z odbiorcami.
A możesz zacytować ten fragment regulaminu bo przyznaję, ze zaciekawiłeś mnie. Z tego wynika, że operator uzurpuje sobie prawo decydowania o tym ile smsów mogę wysłać do moich "znajomych". Chyba źle coś rozumiesz po prostu bo np posiadam sklep i klienci życzą sobie miec informację o tym czy są jakies nowe produkty więc informuję ich o tym smsami.

[ Dodano: 2008-12-03, 19:11 ]
wlodus pisze:OXYGEN phone manager
A czy jest jakas wersja "demo"?

[ Dodano: 2008-12-03, 19:15 ]
bob pisze:Gotowe programy do obsługi Nokii chyba też nie pozwalają na wysyłanie tysiącami do klientów smsów
Program, o którym pisalem pozwala na wysyłkę smsów do bazy zaimportowanej z Outlook. Niestety smsy wysyłają się dość wolno.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: bob »

kruq pisze:Z tego wynika, że operator uzurpuje sobie prawo decydowania o tym ile smsów mogę wysłać do moich "znajomych".
Wreszcie. :padam:
Dokładnie to nie chce, żeby mu ktoś za grosze obciążał sieć. Jakby to było masowo stosowane to niezły kmin by się zrobił. ;)
kruq pisze:Chyba źle coś rozumiesz po prostu bo np posiadam sklep i klienci życzą sobie miec informację o tym czy są jakies nowe produkty więc informuję ich o tym smsami.
Rozumiem, rozumiem dlatego jestem tu moderatorem. :)
kruq pisze:A możesz zacytować ten fragment regulaminu
Znajdziesz łatwo na google (napisałem to już). Poszukaj jeszcze jak Orange to w regulaminie ujmuje. Ja wymieniłem trzech innych operatorów. U nich chyba ponad setka smsów to spam i daje to możliwość blokowania. :/
Ja się rozłączam. Poradzisz sobie. :ok:
kruq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-12-02, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: kruq »

bob pisze:Dokładnie to nie chce, żeby mu ktoś za grosze obciążał sieć
To temat na osobną, ciekawą dyskusje. Nie po to operatorzy obniżają stawki za połączenia i smsy, żeby redukować ich liczbę tylko właśnie ją zwiększyć i chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego :) To o czym piszesz pewnie ma miejsce w przypadku wiadomości o określonej treści bo w przeciwnym wypadku byłoby to łamaniem praw konsumenta.
bob pisze:Rozumiem, rozumiem dlatego jestem tu moderatorem
To że jesteś moderatorem nie znaczy jeszcze, że wiesz wszystko na ten temat :) Mówi Ci to kolega po fachu. Dwa lata moderowałem czat na telegazecie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: bob »

kruq pisze:Nie po to operatorzy obniżają stawki za połączenia i smsy, żeby redukować ich liczbę tylko właśnie ją zwiększyć
Nie dla spamerów tylko dla zwykłych użytkowników sieci którzy nie biją rekordu wysłania maksymalnej ilości sms/min. w celach komercyjnych. ;)
To o czym piszesz pewnie ma miejsce w przypadku wiadomości o określonej treści bo w przeciwnym wypadku byłoby to łamaniem praw konsumenta.
Treść to jeszcze inny temat prawny. ;)

Spójrz na niektóre regulaminy:
http://www.telix.pl/images/promocje/hey ... rterze.pdf
http://www.mobilking.pl/regulamin-sieci.pdf
http://www.inteligo.pl/infosite/_images ... isanek.pdf
http://www.heyah.pl/_files/pdf/inne/reg ... groszy.pdf

Gdzie przewija się coś takiego:
Karty SIM Heyah nie mogą być wykorzystywane w celu masowego rozsyłania wiadomości SMS. Masowe
rozsyłanie wiadomości SMS w rozumieniu niniejszego Regulaminu stanowi wysyłanie więcej niŜ 100 SMS w ciągu
60 minut. W przypadku stwierdzenia takiego wykorzystania karty SIM Operator ma prawo zaprzestać świadczenia
Usług Telekomunikacyjnych takiemu UŜytkownikowi Heyah w trybie natychmiastowym.
Użytkownik, poza innymi
zobowiązaniami wynikającymi z
Ogólnych Warunków i Ustawy, jest
zobowiązany do:
e) nie korzystania z Usług w sposób
niewłaściwy, np. przez
- masowe rozsyłanie
niezamówionych wiadomości
tekstowych, multimedialnych,
wiadomości e-mail i innych
niezamawianych materiałów (tzw.
spamu),
- wysyłanie wiadomości
elektronicznych w celach
marketingowych bez uprzedniego
uzyskania pisemnej zgody
odbiorców tych wiadomości,
- wysyłania wiadomości
elektronicznych w celach
marketingu bezpośredniego, chyba
że tożsamość i adres nadawcy
wynikają wyraźnie z treści tych
wiadomości, w celu umożliwienia
ich odbiorcy wysłania żądania
zaprzestania przesyłania takich
wiadomości,
Co do Twojego zamiaru wysyłania smsów do osób o których piszesz "klienci życzą sobie miec informację" to weź pod uwagę, że na taką ilość osób nie masz pewności czy ktoś Cię nie zaskarży a ciężar kary może wynieść nawet 5 000 zł.
http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem ... 52242.html
Choć niektórzy twierdzą, że 100 000 zł:
http://www.kryska.pl/spam/co-tam-slychc-u-spamerow/

Inna historia (ciekawostka :hyhy: ):
http://prawo.vagla.pl/node/8179

A to z życia wzięte:
Czy istnija jakies limity wysłania/otrzymania smsów w ciągu doby, czy innego
okresu czasu?
Jestem w Erze i wczoraj wysyłałem sobie z koleżanką dość sporą liczbę smsów.
Łącznie w ciągu dnia było tego ok. 150 w jedna i drugą strone... I nagle
smsy od Niej do mnie przestały przychodzić, kiedy wysyła na mój drugi numer
wszystko działa, kiedy ja wysyłam na swój w Erze z innego numeru też
dochodzi. Wygląda właśnie na to, ze nie dochodzą smsy od Niej i tylko od
Niej
http://forum.pcarena.pl/gsm/20323-dobow ... smsow.html
kruq pisze:To że jesteś moderatorem nie znaczy jeszcze, że wiesz wszystko na ten temat
Przecież napisałem, że rozumiem to:
kruq pisze:...po prostu bo np posiadam sklep i klienci życzą sobie miec informację o tym czy są jakies nowe produkty więc informuję ich o tym smsami.
a nie, że wiem wszystko na ten temat. :rotfl:
kruq pisze:Mówi Ci to kolega po fachu.
Miło poznać fachowca. :)
kruq pisze:Dwa lata moderowałem czat na telegazecie.
Pogratulować. :ok:
kruq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-12-02, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: kruq »

W ten sposób można długo dyskutować. Zwróć uwagę na słowo "niezamówionych" w jednym z przytoczonych przez Ciebie cytatów. Kolejny fragment:
...marketingu bezpośredniego, chyba
że tożsamość i adres nadawcy
wynikają wyraźnie z treści tych
wiadomości, w celu umożliwienia
ich odbiorcy wysłania żądania
zaprzestania przesyłania takich
wiadomości,

W tym przypadku znany jest numer nadawcy (i nie tylko) więc wiadomo gdzie skierować żądanie zaprzestania.

Jeżeli chodzi o ciekawostke, o której pisałeś to bylo ewidentne pogwałcenie praw konsumenta.

To, że operatorzy tworzą regulaminy to jeszcze nie oznacza, że są one całkowicie zgodne z prawem i nie łamią praw konsumenta. Nie tak dawno telekomunikacja otrzymała ogromne kary za narzucanie klientom własnych warunków, ujętych w róznych "regulaminach"
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: bob »

kruq pisze:To, że operatorzy tworzą regulaminy to jeszcze nie oznacza, że są one całkowicie zgodne z prawem i nie łamią praw konsumenta.
O to to właśnie wielokrotnie pisałem na forum. :)
kruq pisze:W ten sposób można długo dyskutować.
Baardzo długo. ;)
Mam nadzieję, że przynajmniej coś z tego Cię zaciekawiło. :)
kruq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-12-02, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: kruq »

bob pisze:O to to właśnie wielokrotnie pisałem na forum
Tego nie wiem bo jestem tu od wczoraj. Może źle to interpretuję ale niektóre Twoje wypowiedzi można odebrać jako obronę prawa operatorów do totalnej samowolki.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: bob »

kruq pisze:Twoje wypowiedzi można odebrać jako obronę prawa operatorów do totalnej samowolki.
No co Ty. Ja tu za technologię wielokrotnie wychwalałem Orange a z drugiej strony do dziś mam nieuregulowaną sprawę z fakturą po korekcie po tym jak mi wystawili ponad półtorej roku temu na około 30 000 zł. Staram się być obiektywny. Zachwalam technologię ganię za błędy, które mogą niejednego doprowadzić do zawału. ;)
Tak jak Ty jestem przedsiębiorcą i konsumentem zarazem ale na pewno nigdy pracownikiem providera komórkowego. :dobani:
Próbowałem Ci naświetlić jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na Ciebie. :)
kruq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-12-02, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: kruq »

Bardzo dziękuję i doceniam, chociaż mam świadomość tego co to jest SPAM. Mam również świadomość własnych praw i tego, że jeżeli mam ochote napisać komus smsa w stylu "ładna jest dzisiaj pogoda" to nikt nie ma prawa decydować do ilu osób mogę to wysłać i w jakim czasie :)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: bob »

kruq, życzę powodzenia. :ok:
kruq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-12-02, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: kruq »

A wracając to nadal jestem zainteresowany informacjami, o których pisałem na początku

[ Dodano: 2008-12-04, 00:10 ]
bob pisze:kruq, życzę powodzenia
Dzięki i wzajemnie.
damiano007cz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-07-19, 22:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: damiano007cz »

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu więc podłączam się pod tą dyskusję. Chciałbym wysyłać smsy (NIE w masowych ilościach) korzystając z modemu Huawei e173 + Mobile Partner. Jak mam ustawić komendy AT w programie Top NetInfo aby modem służył tylko do wysyłania smsów tzn nie chcę żeby pobierał ani wysyłał inne dane poza oczywiście wysyłaniem i odbieraniem smsów? Komputer do którego podłączony będzie modem będzie łączył się z internetem przez wifi. Czy wifi i modem 3G nie będą się ze sobą kłóciły?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: YaHooo »

damiano007cz nieważne jak ustawisz modem za pomocą TNI, bo Mobile Partner i tak sobie go ustawi odpowiednio. A żeby nie łączył się wystarczy wpisać zły APN.
damiano007cz pisze: Czy wifi i modem 3G nie będą się ze sobą kłóciły?
Nie, o ile nie będą włączone na raz 2 połączenia.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
damiano007cz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-07-19, 22:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: damiano007cz »

Dziś zakupiłem już ten modem i przeprowadziłem kilka testów. Problem okazał się banalny.Wystarczyło podłączyć modem i w Mobile Partner nie połączyć się. Modem łapie sygnał, dioda cały czas miga na niebiesko i w tym stanie można wysyłać i odbierać smsy. Jednocześnie komputer może być połączony z siecią wifi.

YaHooo dzięki za szybką odpowiedź ale nie do końca masz racje. W TIN ustawiłem komunikacje AT potem w zakładce GPRS/UMTS zmieniłem technologie na GSM zamiast Automat. Wyłączyłem TIN, odłączyłem i ponownie podłączyłem modem do komputera i już w Mobile Partner modem nie chciał się połączyć tzn dioda cały czas migała na zielono. Potem odwróciłem cały proces i Mobile Partner znów łączył się normalnie. Nie jestem ekspertem ale świadczy to, że zmiany ustawień przez TIN pozostają w modemie nawet po wyłączeniu TIN i próbie połączenia przez inny program. Test przeprowadziłem na innym modemie (e3131, wymuszenie łączenia tylko przez WCDMA) i efekt był podobny.

Wi-Fi i połączony modem 3G nie kłócą się ze sobą tzn oba połączenia mogą być aktywne jednocześnie (Win 7) Ikona w zasobniku pokazuje, że wifi oraz 3G są połączone.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Wysyłanie smsów przy pomocy modemu

Post autor: YaHooo »

damiano007cz pisze:Wystarczyło podłączyć modem i w Mobile Partner nie połączyć się. Modem łapie sygnał, dioda cały czas miga na niebiesko i w tym stanie można wysyłać i odbierać smsy.
Myślałem, że chcesz w ogóle zablokować połączenie z internetem. Dlatego napisałem o zmianie APN'u.
damiano007cz pisze:Jednocześnie komputer może być połączony z siecią wifi.
To prawda. Ja cały czas mam modem (używam go awaryjnie) oraz połączenie LAN i wszystko działa idealnie.
damiano007cz pisze:Nie jestem ekspertem ale świadczy to, że zmiany ustawień przez TIN pozostają w modemie nawet po wyłączeniu TIN i próbie połączenia przez inny program.
Tak, to prawda. Modem zapamiętuje wymuszenia technologii czy nawet pasma (jeśli to obsługuje). Jednak z mojego doświadczenia (był to Huawei E630 ładnych kilka lat temu) wynikało, że Mobile Partner przed każdym połączeniem wysyłał do modemu komendę ustawiającą priorytet połączenia 3G/2G i myślałem, że tak jest dalej. Dzięki za informacje :ok:
Wi-Fi i połączony modem 3G nie kłócą się ze sobą tzn oba połączenia mogą być aktywne jednocześnie (Win 7) Ikona w zasobniku pokazuje, że wifi oraz 3G są połączone.
To racja, ale korzystać możesz i tak tylko z 1 połączenia. Co więcej miałem przypadek, że przy 2 aktywnych połączeniach internetowych przeglądarka internetowa nie mogła korzystać z internetu. Bo konfiguracja 2 połączeń sieciowych może być trudna.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ