Subskrypcja Adblock Plus by bez-kabli.pl

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Subskrypcja Adblock Plus by bez-kabli.pl

Post autor: Blido »

[center]Subskrypcja reguł filtrów Adblock Plus[/center]
Mam przyjemność ogłosić, że forum Bez Kabli ma własną subskrypcję reguł filtrów do znanego rozszerzenia przeglądarki Mozilla Firefox - Adblock Plus.

Subskrypcja została zaprojektowana tak aby blokować większość reklam na znanych polskich serwisach WWW. Kosztowało mnie to wiele wysiłku, ponieważ aby zablokować niektóre reklamy i sprawdzić skuteczność filtrów musiałem się niejednokrotnie zapuścić na strony których nigdy bym nie odwiedził ;) .
Dlaczego zachęcam do używania subskrypcji? Otóż mam świadomość że firmy marketingowe nie śpią i wciąż pojawiają się nowe reklamy lub zmieniane są adresy obecnych, tak że rzadko aktualizowane subskrypcje stają się nieskuteczne. Będę starał się systematycznie aktualizować listę, aby była zawsze jak najskuteczniejsza. Inna zaleta subskrypcji? Możecie pośrednio ją współtworzyć, pisząc w tym wątku swoje spostrzeżenia i sugestie dotyczące działania filtrów. Jako że nie jestem googlebotem nie zdołam ogarnąć całego polskiego internetu i eksterminować każdą reklamę, zatem możecie mi pomóc. Proszę tylko nie pisać np. że na stronie typu pranie-w-rzece.stachu1997.kaczedoły.free-łebhosting.net pojawia się reklama warzywniaka pani Zosi ;) . Należy pamiętać że nadmiar reguł filtrów może spowolnić renderowanie stron. Filtry tego typu możecie dodać sobie sami. Proszę też nie zgłaszać reklam na zagranicznych serwisach - jest to lista regionalna, ma za zadanie blokować reklamy na polskich stronach. Jeśli nie chcecie oglądać reklam na zagranicznych witrynach, subskrybujcie listę właściwą dla kraju z którego witryny przeglądacie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby używać innych subskrypcji razem z listą bez-kabli.pl, byle nie przesadzić - 10 aktywnych subskrypcji może utrudnić surfowanie. Niemniej jednak subskrypcja przeze mnie przygotowana ma już za sobą długie testy i dopilnowałem aby wszystko było zapięte na ostatni guzik. Zadbałem też m.in aby lista nie sprawiała problemów przy ściąganiu plików z serwerów hostujących dane i przy połączeniach szyfrowanych, co jest bolączką niektórych polskich i zagranicznych subskrypcji.

Chyba nie muszę wyjaśniać, że do działania subskrypcji jest wymagana przeglądarka Mozilla Firefox z zainstalowanym rozszerzeniem Adblock Plus :]
[url=abp://subscribe/?location=http%3A%2F%2Fwww.bez-kabli.pl%2Fadblock%2Fabp_bez-kabli.txt&title=Bez-Kabli.pl%20Lista%20Polska]>>Kliknij aby subskrybować listę filtrów bez-kabli.pl<<[/url]

>>Pobierz przeglądarkę Mozilla Firefox
>>Zainstaluj rozszerzenie Adblock Plus
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Aktualizacja

Post autor: Blido »

W najnowszej aktualizacji dodałem regułę blokującą kontrowersyjną funkcję Śledzika na Naszej-Klasie. Domyślnie reguła jest włączona (ponieważ Adblock automatycznie uaktywnia wszystkie nowe reguły filtrów) dlatego nie zdziwcie się jeśli zniknie Wam Śledzik ;) Regułę możecie wyłączyć lub zostawić włączoną wedle upodobania, oznaczyłem ją tak aby była łatwa do zauważenia. Jest ona na samym końcu listy filtrów w ustawieniach Adblocka, w gałęzi "Reguły ukrywanych elementów". Wasze przeglądarki powinny wkrótce automatycznie zaktualizować subskrypcję, można także zaktualizować ją ręcznie w ustawieniach Adblocka.

Uwaga: Żeby reguła działała poprawnie, Adblock powinien mieć doinstalowane rozszerzenie Element Hiding Helper. Można je pobrać >>STĄD<<
ODPOWIEDZ