Czytnik kart SIM i pin

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Czytnik kart SIM i pin

Post autor: raven18 »

Na polskim rynku pojawił się uniwersalny czytnik kart pamięci marki Omega. Dodatkowo urządzenie czyta karty SIM z telefonów komórkowych. W zestawie dołączone jest odpowiednie oprogramowanie, które umożliwia m.in. skopiowanie i zarchiwizowanie kontaktów, sms-ów, sprawdzenie historii rozmów telefonicznych oraz ustawienie opcji zabezpieczeń karty SIM.
http://pclab.pl/news42151.html

Jak myślicie, czy da się czymś takim np wyłączyć żądanie pinu na karcie sim? U operatora wymaga to wymiany karty (przynajmniej w orange, i to z tym trudno).
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Czytnik kart SIM i pin

Post autor: Patryk »

Jak myślicie, czy da się czymś takim np wyłączyć żądanie pinu na karcie sim?
Tak, zapewne się da, oczywiście poza kartami z zablokowaną możliwością samodzielnej konfiguracji zabezpieczeń PIN.

[ Dodano: 2010-06-19, 09:02 ]
raven18 pisze:U operatora wymaga to wymiany karty (przynajmniej w orange, i to z tym trudno).
Tylko w Orange, i wcale nie trzeba wymieniać karty, ba ! - nawet nie trzeba jej z telefonu wyciągać.
W salonach firmowych załatwiają to od ręki, tylko trzeba podpisać oświadczenie, że ma się świadomość ryzyka wynikającego z braku pinu.
I nie dotyczy to kart SIM/RUIM - w nich można wyłączyć żądanie pinu w normalny sposób.
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Czytnik kart SIM i pin

Post autor: raven18 »

Chodziło mi raczej o te zablokowane :) Z kartą od multimo nie mam po co wybierać się do salonu.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Czytnik kart SIM i pin

Post autor: Patryk »

raven18 pisze:Z kartą od multimo nie mam po co wybierać się do salonu.
Ale ona nie jest przecież zablokowana.
ODPOWIEDZ