Zabezpieczenie dostępu do internetu - FireWall

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Zabezpieczenie dostępu do internetu - FireWall

Post autor: zDaleKi »

Wszystkich zainteresowanych zachęcam do zapoznania się z wynikami testu FireWalli: http://www.firewallleaktester.com/tests.php
i Wciskami View Results.
Trzeba dla tej stronki mieć włączone ciasteczka, żeby coś pokazało.


Ja ostatnio testowałem Comodo Personal Firewall -> http://www.personalfirewall.comodo.com/
I jak widzę testowali tutaj wersję 1.1.005, a obecna 2.2.0.11 ma sporo zmian i jak się domyślam wypadłaby znaczniej lepiej.
Dodam, że sam pokusiłem się o takie testy i większość z nich wypadła pomyślnie :)
Większość, bo niektórych nie mogłem przeprowadzić.

Tak na marginesie to zadziwiająco słabo wypada tutaj Zone Alarm Free, że o Windowsowym FW nie wspomnę :lol:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
tamgo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-07-17, 09:25

Re: Zabezpieczenie dostępu do internetu - FireWall

Post autor: tamgo »

Przeglądałem wyniki testu, wyniki testu świadczą, że najlepiej wypadł Jetico.
Wygląda na to, że ów Jetico w wersji 1.0 jest Free, wymaga jedynie rejestracji, a po niej będzie miał w pełni dostępne funkcje - chyba, że się mylę, ach ten mój angielski!. Jednakże chciałem się zapytać - bo nie mogłem nigdzie znależć w opisie - czy można go stosować to łączy typu DSL? Wydaje się, że nie znalazłem żadnych przeciwskazań.

dzięki z góry za opowiedź
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zabezpieczenie dostępu do internetu - FireWall

Post autor: zDaleKi »

tamgo pisze:Przeglądałem wyniki testu, wyniki testu świadczą, że najlepiej wypadł Jetico.
Ale zauważ, że testowano Comodo 1.1.005, a obecna 2.2.0.11.
W wersji 2.x poprawiono wiele, więc i wynik byłby wyższy :)

Co do samego Jetico, używałem go ale interfejs mnie nie zachwycił.

Mi też się wydaje, że jest free. Ale dawno tego już nie sprawdzałem.
Na DSLu możesz go używać, nie ma powodów żeby nie było można.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ