Windows 8

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

Grzechu
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 565
Rejestracja: 2009-02-12, 18:44
Lokalizacja: Poznań

Re: Windows 8

Post autor: Grzechu »

ja.michal pisze:To i tak nie jest zła cena.
Dokładnie, sam nad tym myślę, chociaż nie mam dotykowego ekranu ;)
"Kiedy ginie Inkwizytor, czarne płaszcze ruszają do tańca."
Zapraszam na forum o laptopach. (Notebooki, netbooki, tablety)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 8

Post autor: ja.michal »

No tak. Faktycznie by się przydał.
Osobiście che kupić tablet a ma być coś na 8 niedługo to się zobaczy najpierw jak to tutaj chodzi.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Windows 8

Post autor: Maciek764 »

Dotykowy ekran wcale nie jest potrzebny. Wystarczy powywalać te aplikacje Modern UI jak z ich nie korzystacie, poprzypinać sobie do ekranu startowego co tam chcecie i całkiem fajny spersonalizowany ekran startowy jest. Ja wolę to, niż menu start.
Grzechu
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 565
Rejestracja: 2009-02-12, 18:44
Lokalizacja: Poznań

Re: Windows 8

Post autor: Grzechu »

No ja wiem że nie jest potrzebny. Ale myślę, że na tabletach to się bardzo sprawdzi. Raczej intuicyjna obsługa.
Maciek764 pisze:Ja wolę to, niż menu start.
Ze startu korzystałem jak potrzebowałem dostać się szybko do panelu sterowania i tego typu narzędzi, więc też jakoś strasznie ubolewam nad stratą Startu.
"Kiedy ginie Inkwizytor, czarne płaszcze ruszają do tańca."
Zapraszam na forum o laptopach. (Notebooki, netbooki, tablety)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 8

Post autor: ja.michal »

Pozdrawia z krainy W8. ;)

Na razie się rozpoznaję, ale już mi się podoba. No chodzi to jak rakieta. :) Okno wyboru systemów też eleganckie.

Nie ogarniam jeszcze włączania tego normalnego, że tak to ujmę, pulpitu. Tylko 3 klawisze prowadzą do klasycznego desktop. :P
Na razie tyle. Za jakiś czas napiszę czy Sierra i Watcher działa.

[ Dodano: 2012-08-18, 06:08 ]
No to tak.

Z instalacją systemu było zero problemów. Podobnie jak Grzechu, wydzieliłem sobie miejsce (50GB), zrobiłem partycję w NTFS i podczas instalacji wybrałem tą partycję. System z pena instalowałem i też przygotowałem go tym samym programem co Grzechu. Co ciekawe litery dysków się zmieniły w W8. System jest na C, partycja z danymi na E, a W7 na F. Ciekawe jest to, że w W7 był (nie wiem czy jest bo od pierwszego uruchomienia nie wyłączałem systemu ;) ) na C, E jest jak był, a W8 miał być na T. Mam tylko nadzieję, że ta wersja testowa nie namieszała za bardzo bo nawet było pytanie podczas instalacji czy nainstalować system na stary.
System niby po angielsku, ale wybrałem przy instalacji region Polska i klawiaturę też Polską programisty. Dzięki czemu kupa rzeczy w systemie jest po Polsku.

Jeśli chodzi o wykrycie sprzętu to nie miał system sterowników do trzech urządzeń.
- Do modemu Sierry co zrozumiałe, ale po instalacji Watchera wszystko się zainstalowało.
- Do czytnika linii papilarnych. Wystarczyło pobrać ze strony Della od W7.
- Głośniki Bose podpięte do USB bez problemu się zainstalowały.
- Prawdopodobnie do sensora wstrząsów. Prawdopodobnie bo system nie znajduje sterowników online, jak również po pobraniu wszystkiego co na stronie Della do mojego laptopa również nie znalazł.

Jeśli chodzi o oprogramowanie to pobrałem Nightly (wersja FF na x64) i wszystko chodzi bez problemu. Pobranie słownika polskiego mimo, że wyskakiwało, że nie do tego FF, przebiegło bez problemu i działa jak trzeba.
Skoro próbnie wszystko to pobrałem też Office 2010 x64 i mimo systemu po EN Office jest po Polsku.
WinRar x64 testowo też działa bez zarzutu.
Flash Player x64 bez problemu.
Problem jest z wtyczką Vividas Player. Przeglądarka instaluje i widzi jako taką, ale niestety filmy na iPlex zgłaszają brak wtyczki i nie idzie oglądać.

Jeśli chodzi o sieć i modem.
Moduł chodzi bez problemu i po instalacji Watchera wszystko śmiga jak trzeba. Niestety nie x64 więc wszystko poleciało do folderu Program Files (X86). Niemniej jednak wszystko działa prawidłowo.
Bardzo ciekawe działanie jest WWAN i WLAN. W momencie gdy działa nam internet komórkowy, a znajdziemy i połączymy się z siecią WiFi system (albo Watcher, ale tylko na W8) rozłącza automatycznie połączenie komórkowe. Przyznam się, że nie głupie zważając na oszczędność energii (jednak modemy 3G trochę lubią prąd, zwłaszcza w HSPA+).
Jeśli chodzi o sieć WiFi to nic nowego. Tak samo jak w W7.

Ogólnie mam wrażenie, że system dużo lepiej radzi sobie z programami i niektórymi rzeczami typu filmy HD. Na W7 filmy w HD 1080 i 720 potrafią się ciąć przy oglądaniu. Tutaj w W8 wszystko płynnie jak po maśle w HD 1080. Nie wiem czy to ma związek z x64, czystą instalacją czy samym systemem. Zobaczymy za jakiś czas.

Jak ktoś ma trochę miejsca to niech instaluje i testuje. :ok:

No nic. To na tyle w tym momencie. ;)

P.S.
Faktycznie strasznie prosi się ekran dotykowy w tych kafelka, a nawet w niektórych programach. ;)

[ Dodano: 2012-08-18, 06:21 ]
Jeszcze jedno info.
W programach nadal jest tryb zgodności ze starszymi wersjami systemu. Także pewnie nie będzie problemu z programami.

System wykrył wbudowane mikrofony i kamerę. Dzięki temu Skype ma pełną funkcjonalność, ale niestety producent (chyba teraz właścicielem jest MS) nie pokusił się o wersję x64. :dobani:

[ Dodano: 2012-08-18, 06:45 ]
Poprawka. Watcher jest faktycznie x86, ale za to proces SwiCardDetect64 o Sierry jest x64. :)

[ Dodano: 2012-08-18, 06:47 ]
Dzień do nocy ten W8 x64 do W7 x86. Google Earth mimo, że x86 włącza się 3-4 sekundy. Można zasuwać po mapie i nic się nie zawiesza.
Dodam, że nie mam SSD, a HDD. ;)
Grzechu
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 565
Rejestracja: 2009-02-12, 18:44
Lokalizacja: Poznań

Re: Windows 8

Post autor: Grzechu »

ja.michal pisze:Nie ogarniam jeszcze włączania tego normalnego, że tak to ujmę, pulpitu. Tylko 3 klawisze prowadzą do klasycznego desktop.
Ja głównie klikam w lewe narożniki ekranu (góra albo dół), lub kafelek "desktop", uruchomienie z kafelków jakiegoś programu doinstalowanego przeze mnie też przenosi do okienek. Klawisz ESC też sobie dobrze z tym radzi. Dodam, że gdy system jest zahibernowany to po wybudzeniu pokazuje się ekran powitalny i wystarczy kliknąć lewym myszy, żeby zobaczyć desktop (zakładając, że podczas pulpitu był hibernowany)
ja.michal pisze:Co ciekawe litery dysków się zmieniły w W8. System jest na C, partycja z danymi na E, a W7 na F. Ciekawe jest to, że w W7 był (nie wiem czy jest bo od pierwszego uruchomienia nie wyłączałem systemu ) na C, E jest jak był, a W8 miał być na T
A to zdaje się standard. W Siódemce też tak było, po prostu aktywny Windows widzi swój systemowy dysk jako C i nie ma to żadnego związku z innym systemem, a kolejne partycje nazywa kolejno alfabetycznie. Nie ma tu za to czegoś takiego jak przy instalowaniu Windows 7 (chyba bety) obok XP, że partycja z XP była niewidoczna. Tutaj mamy dostęp do wszystkiego (czasem trzeba się tylko pobawić z prawami dostępu administratora)
ja.michal pisze:Mam tylko nadzieję, że ta wersja testowa nie namieszała za bardzo bo nawet było pytanie podczas instalacji czy nainstalować system na stary.
Jeśli podczas instalacji wybrałeś czystą instalację, a nie upgrade, to będzie ok.
ja.michal pisze:Dzięki czemu kupa rzeczy w systemie jest po Polsku.
Kafelki chyba całe są po polsku. Mnie w sumie nie przeszkadza ten angielski, w necie pojawiły się spolszczenia dla Win8, jednak nie wiem jak z legalnością tychże, więc nie będę tego ustrojstwa instalował.
ja.michal pisze:Prawdopodobnie do sensora wstrząsów.
Ja nawet tego nie sprawdzałem, zresztą i tak przy dysku SSD, wstrząsy są wykrywane, ale praca dysku nie jest wstrzymywana, bo i po co ;)
ja.michal pisze:Na W7 filmy w HD 1080 i 720 potrafią się ciąć przy oglądaniu. Tutaj w W8 wszystko płynnie jak po maśle w HD 1080. Nie wiem czy to ma związek z x64, czystą instalacją czy samym systemem.
Zaobserwowałem dokładnie to samo i mam takie same przemyślenia i wątpliwości.
"Kiedy ginie Inkwizytor, czarne płaszcze ruszają do tańca."
Zapraszam na forum o laptopach. (Notebooki, netbooki, tablety)
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Windows 8

Post autor: ryba825 »

Wrzucicie CRC dla 9200.16384.WIN8_RTM.120725-1247_X86FRE_ENTERPRISE_EVAL_EN-US-HRM_CENA_X86FREE_EN-US_DV5.ISO?

[ Dodano: 2012-08-18, 16:42 ]
Edit: MD5.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 8

Post autor: ja.michal »

Z dyskami ogarnąłem wszystko i jest ok. W zależności od systemu, albo jedno, albo drugie jest na C.

System bardzo szybko się odpala.

To przechodzenie między kafelkami i resztą już ogarnąłem. ;)

Jak na razie podtrzymuje to co napisałem czyli chodzi wszystko elegancko. Szybko, przyjemnie. :ok:

[ Dodano: 2012-08-18, 22:24 ]
Aktualizacja informacji ciąg dalszy.

Program pocztowy Earlybird (Thunderbird w wersji x64) działa bez najmniejszych problemów.
Pojawia się czasem dziwne zjawisko. W trakcie pisania tekstu na forum czasem pisane litery rozmazują się lub pojawia się pod nimi szare tło. Po przesunięciu lub po chwili wszystko wraca do normy. Nie wiem czy to wynika z samej przeglądarki, forum czy to wina grafiki. Gdzie indziej to nie występuje (np. Office).
System sam wykrył drukarkę sieciową, ale niestety nie miał sterowników (HP 1320n). Online również sam nie znalazł. Ręczne pobranie sterownika uniwersalnego do drukarek HP na W7 x64 i podanie go instalatorowi załatwiło sprawę. Co ciekawe w momencie wydruku wyskoczył mi komunikat o małej ilości tonera i to pojawiło się przy okazji informacji o wysyłaniu pliku do drukarki. Ciekawe bo to funkcja W8, a nie sterownika (na 90%).
Niestety Vividas Player nadal nie działa z Nightly jak trzeba i iplex nie działa.
Ad Block w Nightly bez problemu się zainstalował i wszystko filtruje.

Hmm. To chyba na tyle. Może ktoś ma jakieś pytania?
Nie wiem jeszcze, ale może jakieś krótkie filmiki ponagrywam.
gebus12
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2007-04-11, 06:38
Lokalizacja: Milówka(okolice Zywca)

Re: Windows 8

Post autor: gebus12 »

Ja u siebie zainstalowałem jako upgrade z windows 7 więc z zachowaniem wszystkich sterowników, programów i ustawień.
Wcześniej korzystałem ale N-Trig miał kiepskie sterowniki do ekranu dotykowego (i pióra Wacomm) więc generalnie nie działało.
Ostatnio jednak wypuścili nowe sterowniki i teraz wszystko śmiga tak sprawnie jak w Win7.

W moim odczuciu jest znacznie szybciej niż w windows 7. A instalowałem jako upg więc to raczej nie z powodu braku śmieci ^.^
Metro mi się podoba ale tylko jak komputer mam złożony do formy tabletu (Dell XT).
Jak ktoś używa na zwykłym komputerze (bez dotyku) to kafelki go będą prawdopodobnie irytować.

Jak na razie jestem zadowolony chociaż brakuje mi szkła Aero na zwykłym desktopcie.
Jeszcze w wersji consumer preview było aktywne,w rtm już niestety nie. Mam nadzieję że ktoś opracuje jakąś metodę na jego włączenie.

Już jestem pewny że kupię oryginał jak się pojawi bo za jakieś 150zł będę mieć oryginalny system dzięki któremu będę mógł w końcu korzystać w pełni z funkcji tabletu.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 8

Post autor: ja.michal »

Co do kafelek to kwestia przyzwyczajenia. Przynajmniej u mnie. ;)

Co do Aero to mi tego nie brakuje, ale jak sądzę będzie do zainstalowania jako ewentualny dodatek, niekoniecznie od MS.

gebus12, jak te Delle dotykowe działają? Szybko to reaguje?
gebus12
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2007-04-11, 06:38
Lokalizacja: Milówka(okolice Zywca)

Re: Windows 8

Post autor: gebus12 »

Zależy co rozumiesz przez "szybko" :D
Ja nie narzekam. Dotyk na palce to normalny ekran pojemnościowy. W moim odczuciu działa tak jak w smartphoneach. Tylko że jest znacznie większy ^^
Dotyk na pióro Wacomma to jak dla mnie poezja. Notatki odręczne, rozpoznawanie pisma czy jakaś kolorowanka dla dzieci.
Nie kupię więcej komputera bez tych bajerów. Gdy tylko siadam do innych laptopów łapię się na tym że biję palcami po ekranie bo tak się przyzwyczaiłem przy dellu :D

A teraz metro i ogólne przyśpieszenie w Win8 dają mi możliwość korzystania z komputera jako prawdziwego tabletu.
Ale gdybyś się chciał decydować to ja poleciłbym Ci jednak tylko nówki. Ja kupiłem używany 3 letni i po 3 miesiącach strzelił zawias obrotowy (~200PLN). Druga sprawa że Dell XT jest już dosyć słaby jak na dzisiejsze czasy. Dell XT2 jest tylko marginalnie szybszy a XT3 który jest fantastyczny kosztuje ponad 4 tysiące...

Ale mam nadzieję że kiedyś sobie taki sprawię :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 8

Post autor: ja.michal »

Chodziło mi o reakcje. Jednak w jednych tabletach działa to szybciej w innych wolniej, ale pewnie zależy to wszystko od oprogramowania.

No fajny ten XT3. Widzę, że ma ponad 13". :) Wyszło mi Cena od 11 403,99 PLN BEZ podatku VAT i kosztów transportu. :hyhy:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Windows 8

Post autor: krystianb »

gebus12 pisze:Dotyk na palce to normalny ekran pojemnościowy.
Jesteś pewien, ekrany oporowe też można obsługiwać palcem. Rysiki były tam od zawsze, a te nie lubią się z ekranami pojemnościowymi.
ja.michal pisze:Chodziło mi o reakcje. Jednak w jednych tabletach działa to szybciej w innych wolniej,
To mowa o zabawkach na androidzie, ewentualnie eksperymentach na cudacznych prockach. Tu mowa o komputerze PC architektury x86 albo nawet amd64, ekran nawet oporowy będzie miał laga nie większego niż touchpad. Nawet jakby miało to laga 0.1s to i tak by się tego nie zauważyło, pomijając przeciąganie ikon po całym ekranie.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 8

Post autor: ja.michal »

OK. Czyli taki Dell mimo pewnie swojej wagi będzie lepszym rozwiązaniem. Do tego Windows i pełno aplikacji.

[ Dodano: 2012-08-21, 19:38 ]
Tak w ogóle to jest dok do tego XT?

[ Dodano: 2012-08-21, 19:39 ]
Jeszcze jedno. Bo czytam i nie mogę znaleźć. Ma to WWAN?

[ Dodano: 2012-08-21, 19:41 ]
Dobra, mam. ;)
Minikarta HSPA Dell Wireless™ 5550 z obsługą jednego trybu i moduł A-GPS

Waga trochę duża bo 2kg z baterią 6 komorową. Na ręce długo się tego nie potrzyma.

[ Dodano: 2012-08-21, 19:42 ]
Dok też jest.
http://www.dell.com/pl/firmiinstytucji/ ... ude-xt3/pd
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Windows 8

Post autor: krystianb »

Przynajmniej stare miały zarówno dock jak w wwan i raczej 100% sprzętu miała wbudowany komplet anten.

[ Dodano: 2012-08-21, 19:44 ]
ja.michal pisze:Waga trochę duża bo 2kg z baterią 6 komorową. Na ręce długo się tego nie potrzyma.
Trzeba być mężczyzną.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 8

Post autor: ja.michal »

Vostro 3500 waży 2,5 kg. Po czasie będzie łapa przy 2 kg boleć.
Niech może kolega gebus12 coś więcej napisze jak to wygląda. :) Chociaż XT2 widzę, że to 12" i 1,72 kg z baterią 6 komorową.
gebus12
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2007-04-11, 06:38
Lokalizacja: Milówka(okolice Zywca)

Re: Windows 8

Post autor: gebus12 »

Jesteś pewien, ekrany oporowe też można obsługiwać palcem. Rysiki były tam od zawsze, a te nie lubią się z ekranami pojemnościowymi.
Tak pojemnościowy. Obsługuje multi-touch do 4 punktów. Poza tym wiem jaka jest wygoda ekranu oporowego a jaka pojemnościowego bo ten pierwszy mam w telefonie ;)

Rysik to nie jest zwykły patyk tak jak w pierwszych smartphonach tylko magnetyczne pióro Wacomm. Zasilane indukcyjnie. Znacznie dokładniejsze niż takie rysiki zarówno do ekranów oporowych jak i pojemnościowych. Jak pisze jakieś notatki a potem je drukuję to wyglądają dokładnie tak jakbym je napisał ręcznie.
Jako że Wacomm pilnuje strasznie swoich patentów rysików generalnie nie można zamieniać. Tzn że jeżeli zgubisz to musisz dokupić dokładnie ten od twojego modelu. Podobno są jakieś wyjątki, ale ja sprawdzałem pióro Wacomm od jakiegoś Acera i nie działało. Takie rysiki są też dosyć drogie. Do Della XT około 120 zł.

Jak wymieniałem zawias to widziałem że jest komplet anten wbudowanych. Ponadto pod klapką mini pci-e są dwa wolne kabelki do wpięcia do modemu WWAN; jeden od anteny drugi od karty Sim którą wkłada się pod baterią.

Przy zwykłej baterii 42000 mWh komputer waży jakieś 1.66kg. Ja poszalałem i dokupiłem druga baterię doczepianą od spodu tableta i całość waży trochę ponad 2 kg. Pogrubia też całośc o jakieś 0,8 cm co już jest wyczuwalne przy trzymaniu na ręce, niemniej nie jest to aż tak uciążliwe. Prawdę mówiąc rzadko go używam na ramieniu.

Co do szybkości reakcji to tak jak w smartfonach. Nie ma lagów, chociaż nie jestem pewny czy sprawdziłoby się to w strzelankach.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 8

Post autor: ja.michal »

Kabelki dwa do WWAN obydwa są od anten. Jedno do Main drugie do AUX. Podłączenie czytnika SIM jest na pinach karty mPCIe i leci to po płycie głównej.
Mam Della w którym musiałem backcover na ten z antenami zmienić więc wiem jak to wygląda po rozmontowaniu. ;)

gebus12, ile ci na tych wszystkich bateriach trzyma?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Windows 8

Post autor: krystianb »

gebus12 pisze:Poza tym wiem jaka jest wygoda ekranu oporowego a jaka pojemnościowego bo ten pierwszy mam w telefonie
Ja mam jeden z ostatnich telefonów z czujnikiem rezystancyjnym i jakoś wcale mi to nie przeszkadza. A co do wielodotyku to też się da zrobić na ekranie oporowym http://www.youtube.com/watch?v=ld_kIpLWa3Y
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
gebus12
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2007-04-11, 06:38
Lokalizacja: Milówka(okolice Zywca)

Re: Windows 8

Post autor: gebus12 »

Co do kabelków faktycznie. Oba do anten.

Ten przykład co podałeś krystianb to tylko programowe wykrywanie dwóch punktów.
Fizycznie ekran wysyła informację o jednym punkcie. W takich ekranach jak wciśniesz jednocześnie dwa punkty to ten faktycznie wybrany (rozpoznany) znajduje się pomiędzy nimi. Taka średnia arytmetyczna. Nie zmienia to faktu że w XT ekran jest pojemnościowy.

Na bateriach różnie. Ale przy dwóch akumulatorach w pełni sprawnych (bo jeden mój ma tylko połowę swojej pierwotnej mocy) można wyciągnąć jakieś 7 godzin. Ja jak się postaram mam ponad 5
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 8

Post autor: ja.michal »

Wpiszcie w Google Grafika Windows 8 japan.
Fajne pudełka mają. :rotfl:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Windows 8

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze: Fajne pudełka mają. :rotfl:
Oni tam w Japonii mają bzika na tym punkcie, więc nie ma się co dziwić ;) Swoja drogą ciekawe czemu MS tylko w Japonii robi takie akcje.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 8

Post autor: ja.michal »

Taki rynek. A anime fajne jest. ;) Niekiedy lepsze to niż niejeden film. :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Windows 8

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:Taki rynek. A anime fajne jest. ;) Niekiedy lepsze to niż niejeden film. :)
Ja nie mówię, że nie. Ale i tak ja wolę nieco inne klimaty :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 8

Post autor: ja.michal »

Też się broniłem kiedyś, ale kilka zobaczyłem i na prawdę fajnie się ogląda. Zwłaszcza, że gatunków tego jest kilka i różne grafiki.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Windows 8

Post autor: YaHooo »

Aż tak się nie wgłębiałem. Tym to bardziej moja żona się interesuje :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ