Windows 8

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 8

Post autor: ja.michal »

Vostro 3500 waży 2,5 kg. Po czasie będzie łapa przy 2 kg boleć.
Niech może kolega gebus12 coś więcej napisze jak to wygląda. :) Chociaż XT2 widzę, że to 12" i 1,72 kg z baterią 6 komorową.
gebus12
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2007-04-11, 06:38
Lokalizacja: Milówka(okolice Zywca)

Re: Windows 8

Post autor: gebus12 »

Jesteś pewien, ekrany oporowe też można obsługiwać palcem. Rysiki były tam od zawsze, a te nie lubią się z ekranami pojemnościowymi.
Tak pojemnościowy. Obsługuje multi-touch do 4 punktów. Poza tym wiem jaka jest wygoda ekranu oporowego a jaka pojemnościowego bo ten pierwszy mam w telefonie ;)

Rysik to nie jest zwykły patyk tak jak w pierwszych smartphonach tylko magnetyczne pióro Wacomm. Zasilane indukcyjnie. Znacznie dokładniejsze niż takie rysiki zarówno do ekranów oporowych jak i pojemnościowych. Jak pisze jakieś notatki a potem je drukuję to wyglądają dokładnie tak jakbym je napisał ręcznie.
Jako że Wacomm pilnuje strasznie swoich patentów rysików generalnie nie można zamieniać. Tzn że jeżeli zgubisz to musisz dokupić dokładnie ten od twojego modelu. Podobno są jakieś wyjątki, ale ja sprawdzałem pióro Wacomm od jakiegoś Acera i nie działało. Takie rysiki są też dosyć drogie. Do Della XT około 120 zł.

Jak wymieniałem zawias to widziałem że jest komplet anten wbudowanych. Ponadto pod klapką mini pci-e są dwa wolne kabelki do wpięcia do modemu WWAN; jeden od anteny drugi od karty Sim którą wkłada się pod baterią.

Przy zwykłej baterii 42000 mWh komputer waży jakieś 1.66kg. Ja poszalałem i dokupiłem druga baterię doczepianą od spodu tableta i całość waży trochę ponad 2 kg. Pogrubia też całośc o jakieś 0,8 cm co już jest wyczuwalne przy trzymaniu na ręce, niemniej nie jest to aż tak uciążliwe. Prawdę mówiąc rzadko go używam na ramieniu.

Co do szybkości reakcji to tak jak w smartfonach. Nie ma lagów, chociaż nie jestem pewny czy sprawdziłoby się to w strzelankach.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 8

Post autor: ja.michal »

Kabelki dwa do WWAN obydwa są od anten. Jedno do Main drugie do AUX. Podłączenie czytnika SIM jest na pinach karty mPCIe i leci to po płycie głównej.
Mam Della w którym musiałem backcover na ten z antenami zmienić więc wiem jak to wygląda po rozmontowaniu. ;)

gebus12, ile ci na tych wszystkich bateriach trzyma?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Windows 8

Post autor: krystianb »

gebus12 pisze:Poza tym wiem jaka jest wygoda ekranu oporowego a jaka pojemnościowego bo ten pierwszy mam w telefonie
Ja mam jeden z ostatnich telefonów z czujnikiem rezystancyjnym i jakoś wcale mi to nie przeszkadza. A co do wielodotyku to też się da zrobić na ekranie oporowym http://www.youtube.com/watch?v=ld_kIpLWa3Y
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
gebus12
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2007-04-11, 06:38
Lokalizacja: Milówka(okolice Zywca)

Re: Windows 8

Post autor: gebus12 »

Co do kabelków faktycznie. Oba do anten.

Ten przykład co podałeś krystianb to tylko programowe wykrywanie dwóch punktów.
Fizycznie ekran wysyła informację o jednym punkcie. W takich ekranach jak wciśniesz jednocześnie dwa punkty to ten faktycznie wybrany (rozpoznany) znajduje się pomiędzy nimi. Taka średnia arytmetyczna. Nie zmienia to faktu że w XT ekran jest pojemnościowy.

Na bateriach różnie. Ale przy dwóch akumulatorach w pełni sprawnych (bo jeden mój ma tylko połowę swojej pierwotnej mocy) można wyciągnąć jakieś 7 godzin. Ja jak się postaram mam ponad 5
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 8

Post autor: ja.michal »

Wpiszcie w Google Grafika Windows 8 japan.
Fajne pudełka mają. :rotfl:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Windows 8

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze: Fajne pudełka mają. :rotfl:
Oni tam w Japonii mają bzika na tym punkcie, więc nie ma się co dziwić ;) Swoja drogą ciekawe czemu MS tylko w Japonii robi takie akcje.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 8

Post autor: ja.michal »

Taki rynek. A anime fajne jest. ;) Niekiedy lepsze to niż niejeden film. :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Windows 8

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:Taki rynek. A anime fajne jest. ;) Niekiedy lepsze to niż niejeden film. :)
Ja nie mówię, że nie. Ale i tak ja wolę nieco inne klimaty :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Windows 8

Post autor: ja.michal »

Też się broniłem kiedyś, ale kilka zobaczyłem i na prawdę fajnie się ogląda. Zwłaszcza, że gatunków tego jest kilka i różne grafiki.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Windows 8

Post autor: YaHooo »

Aż tak się nie wgłębiałem. Tym to bardziej moja żona się interesuje :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ