Wydajność sieci 802.11n + MIMO

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Croxidor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2012-11-23, 13:47
Lokalizacja: Warszawa

Wydajność sieci 802.11n + MIMO

Post autor: Croxidor »

Witam serdecznie,
Jestem w trakcie zabierania się do pisania pracy inżynierskiej na temat wpływu techniki MIMO na wydajność sieci 802.11n. Głównym celem pracy jest przeprowadzenie badania wydajności sieci. Moimi pomysłem jest pomiar przepływności sieci utworzonej za pomocą urządzeń dostępowych 802.11n w różnych wariantach ilości anten: Urządzenia SISO, MIMO (2x2, 3x3, 4x4) oraz MIMO (2x3, 2x4, 3x4, 1x2…) – do tego celu chciałbym wykorzystać program iperf. Drugim pomysłem jest pomiar siły i jakości sygnału przy zastosowaniu punktów dostępowych z różną ilością anten- tutaj wykorzystałbym program inssider lub wavemon. Pomiary wykonywałbym w dwóch środowiskach: środowisko o małym współczynniku wielodrogowości, oraz o dużym współczynniku wielodrogowości.

Ewentualnie jakie pomiary byście polecili mi jeszcze wykonać? Może znacie jakieś ciekawe programy (Windows, LINUX) do pomiaru wydajności sieci WLAN, oraz jakieś pozycje literatury opisujące technikę MIMO i 802.11n?

Liczę na radę bardziej doświadczonych osób w tej branży :)

Pozdrawiam,
ODPOWIEDZ