Bezprzewodowy, wielokanałowy system audio w mieszkaniu

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Daveed
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-08-16, 14:28
Lokalizacja: że znowu

Bezprzewodowy, wielokanałowy system audio w mieszkaniu

Post autor: Daveed »

Witam zwracam się do Was z zapytaniem związanym z bezprzewodową techniką audio, wielokanałową i w dodatku sterowaną z dowolnego komputera z specjalnym oprogramowaniem.

Jakiś kwartał temu, zamieszkałem w swoim nowym mieszkaniu, 64 m2, 3 pokoje, w każdym z nich podwieszany sufit (wielka nierówna płyta).
Wpadłem na pomysł, aby obok oczek z żarówkami wsadzić głośniki, koniecznie bezprzewodowe najlepiej WiFi.
Z poszukiwań takowych urządzeń nagłaśniających znalazłem nietanie głośniki wolno stojące, które nijak nie mają się co do moich zamierzeń.
Poszedłem krok dalej i zatrzymałem się przed wielkim dołem czyt. pytaniem, które przekładam tutaj. Czy jest możliwość zakupienia osobno głośnika i nadajnika WiFi, połączenia ich w jedność aby można było z komputera sterować natężeniem głośności itp.
Powyższe byłby krokiem pierwszym, drugi natomiast jest taki, aby stworzyć oprogramowanie, które by pobierało sygnał z głośników WiFi, nastepnie bym pukładał je na kanały <kuchnia, sypialnia, pokoj x, salon> i mógł w tym samym czasie puścić 2 różne dzwięki na np. w kuchni leci Doda, a w salonie Behemoth. i to tyle.

Mniej wiecej zamysł mojego przedsięwzięćia zilustrowałem, może troche chaotycznie ale jestem w trakcie osobistej burzy mózgów która co rusz podsyła mi nowe pomysły.
Sądze, ze sprawa jest warta poruszenia, bo jedno rozwiązanie może pozwolić na poruszenie wiekszej ilości zastosowań dla każdego z nas.

Kłaniam się każdemu kto poświecił chwile na przeczytanie moich wypocin, a już teraz dziękuje tym którzy nakreślą konstruktywną odpowiedz w tym temacie.

Daveed
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Bezprzewodowy, wielokanałowy system audio w mieszkaniu

Post autor: Jo_gurt »

Rozwiązań nie mam, ale mam jedno pytanie: po co? :zdziwko:
Daveed
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-08-16, 14:28
Lokalizacja: że znowu

Re: Bezprzewodowy, wielokanałowy system audio w mieszkaniu

Post autor: Daveed »

Jak to po co? Pełna kultura dzwięku w mieszkaniu. Nie jakieś radio stojące na blacie odbierające komercyjne stacji przepchane reklamami, tylko to co uważam za dobre.
Osobiście widze w tym wiele dobrego :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Bezprzewodowy, wielokanałowy system audio w mieszkaniu

Post autor: ja.michal »

Daveed, popatrz na rozwiązania Bose. Masz tak wszystko. Włącznie z ogrodami, łazienkami, na sufit i na ścianę. Wiele kanałów i nawet baza ze zgranymi utworami. Pilot ogólny do sterowania całością. Wszystko zarówno przewodowo jak i bezprzewodowo.
Jedyne ale to cena. ;)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Bezprzewodowy, wielokanałowy system audio w mieszkaniu

Post autor: Jo_gurt »

Daveed pisze: Pełna kultura dzwięku w mieszkaniu. Nie jakieś radio stojące na blacie odbierające komercyjne stacji przepchane reklamami, tylko to co uważam za dobre.
Osobiście widze w tym wiele dobrego
Nie pytam o to co masz zamiar puszczać przez ten system tylko po co ma to tak wyglądać. Nie widzę ani sensu praktycznego (to tak jakbyś miał krany sterowane centralnie przez wifi - i tak chcesz sterować tym najbliższym) ani finansowego (póki nie masz na zbyciu kilkudziesięciu tysięcy, takie wynalazki będą brzmiały jak kupa). Do tego akustyczny sens - żeby to brzmiało chociaż znośnie musiałby się tym zająć specjalista.
A i jeszcze jedna sprawa - podwieszany sufit jest po to, żeby właśnie nad nim prowadzić kable ;)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Bezprzewodowy, wielokanałowy system audio w mieszkaniu

Post autor: key »

Przyjzyj sie produktom firmy Sonos. "Bezprzewodowe" glosniki sa bez sensu - i tak musisz je zasilic. Byc moze wystaczy ci takie rozwiazanie jak ja mam - wzmacniacz z trzema niezaleznymi kanalami (kuchnia 2.0 - osobny wzmacniacz, sypialnia 2.0, salon 5.2) i sterowanie z poziomu smartphona.
Nie pomagam na PW.
Daveed
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-08-16, 14:28
Lokalizacja: że znowu

Re: Bezprzewodowy, wielokanałowy system audio w mieszkaniu

Post autor: Daveed »

No tak Michale, cena robi tu niezłą robote i jest dla mnie ograniczeniem, z resztą lubie sie samemu pobawić w takie rzeczy.

Jogurt, podwieszany sufit chce wykorzystać w taki sposób, ze 4 wmontowane głośniki będą połaczone (przewodowo) z modułem, który nadaje sygnał WiFi/B2 i będzie można nim sterować z komputera. Łącze się z modułem i wysyłam mu muzyke do otworzenia, z kązdego komputera, z każdego miejsca.
Według Ciebie nie jest to cudowne?

Zasilanie (prąd) jest sprawą oczywistą. Zwyczajnie z kontaktu. Nie chce udziwnień itp. itd.
Problem widze w wysyłaniu przez WiFi/B2 muzyki. Skoro sa samochodowe odtwarzacze B2 to chyba jest to wykonalne.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Bezprzewodowy, wielokanałowy system audio w mieszkaniu

Post autor: Jo_gurt »

Daveed pisze:Według Ciebie nie jest to cudowne?
Nie, ale co kto lubi :P
Daveed pisze:Problem widze w wysyłaniu przez WiFi/B2 muzyki
Zwykłe DLNA będzie ok.
ODPOWIEDZ