DLNA - dobry program (renderer) dla Windows

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
archi_voo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2012-09-26, 08:48
Lokalizacja: las

DLNA - dobry program (renderer) dla Windows

Post autor: archi_voo »

Witam

Poszukuję renderera DLNA dla Windows - domyślny Windows Media Player to porażka, działa ale przez DLNA nie odtwarza np. tak kluczowych formatów jak mkv

Sprawdziłem XBMC - bardzo dobry, ale ma problem z napisami i nie da go się uśpić np. do traya aby odpalał się gdy wybiorę go jako odtwarzacz na komórce, jak jest zminimalizowany owszem zaczyna odtwarzac ale się nie pojawia - dla filmów to bez sensu.

Znacie inne programy obsługujące funkcje odtwarzacza DLNA?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: DLNA - dobry program (renderer) dla Windows

Post autor: Jo_gurt »

archi_voo pisze:działa ale przez DLNA nie odtwarza np. tak kluczowych formatów jak mkv
Odtwarza, trzeba tylko podłubać:
http://answers.microsoft.com/en-us/wind ... 50920f14a1
archi_voo pisze:Znacie inne programy obsługujące funkcje odtwarzacza DLNA?
Ty nie chcesz odtwarzacz tylko serwer.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: DLNA - dobry program (renderer) dla Windows

Post autor: key »

Odtwarzacze: VLC albo MPC

Frontend: GeeXBoX, MediaPortal
Nie pomagam na PW.
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: DLNA - dobry program (renderer) dla Windows

Post autor: jarek999 »

jareq
archi_voo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2012-09-26, 08:48
Lokalizacja: las

Re: DLNA - dobry program (renderer) dla Windows

Post autor: archi_voo »

Jo_gurt pisze:Ty nie chcesz odtwarzacz tylko serwer.
Chyba wiem co chcę ;) Serwerem jest u mnie miniDLNA na ubuntu server (komp na strychu z 640GB chodzi non stop - typowy dysk sieciowy i media server). Dodatkowo serwerem może być u mnie router TP-Linka czy istotnie program na komputerze użytkowym albo komórka. Ale Dla mnie ważna jest funkcja odtwarzacza tak by program pojawił się w zakładce renderer w programie BubbleUPnP na androidzie w moim telefonie. Ze sterujących programów wybrałem właśnie Bubble. Jest bezkonkurencyjny.
key pisze:Odtwarzacze: VLC albo MPC
VLC fajny ale jak go udostępnić jako renderer DLNA? Poza tym napisy... kurcze no napisy w VLC to też trochę bolączka. Ze zwykłych odtwarzaczy BestPlayer jest dla mnie wzorem dla napisów.


WildMediaServer ściągam - zobaczymy.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2012-11-27, 20:56 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2012-11-27, 20:56 przez archi_voo, łącznie zmieniany 1 raz.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: DLNA - dobry program (renderer) dla Windows

Post autor: key »

Co masz na mysli piszac "renderer"? Uzywasz slow ktorych najwyrazniej sam nie rozumiesz ;)
Nie pomagam na PW.
archi_voo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2012-09-26, 08:48
Lokalizacja: las

Re: DLNA - dobry program (renderer) dla Windows

Post autor: archi_voo »

Renderer może kojarzy się z czymś innym. Ale renderowanie to nic innego jak (napiszę kolokwialnie byś Ty, key, zrozumiał) przetwarzanie zapisu cyfrowego na odpowiedni dla danego procesu.
W terminologii DLNA/UPnP renderer to właśnie odtwarzacz sieciowy. Napisałem tak nie bez powodu - każdy program sterujący na androida jakiego używałem tak określał odtwarzacze sieciowe. A skoro, key, nie spotkałeś się z tym to jak możesz mi pomóc? I proszę, tak na przyszłość, nie posądzać o nie rozumienie. No i czasem zajrzeć do encyklopedii zanim się wyleje byle co w pośpiechu.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: DLNA - dobry program (renderer) dla Windows

Post autor: key »

Nastepny mlody gniewny... Chciales zablysnac wiedza i wyszlo jak zwykle.... Srednio.
archi_voo pisze:Ale renderowanie to nic innego jak przetwarzanie zapisu cyfrowego na odpowiedni dla danego procesu.
To zdanie nawet nie jest kompletne. Przeczytaj jeszcze raz i dopisz to co brakuje ;)
archi_voo pisze:W terminologii DLNA/UPnP renderer to właśnie odtwarzacz sieciowy.
Niekoniecznie. Ale nie bede cie zanudzal, skoro i tak wiesz lepiej. Gdybys jednak chcial sie podciagnac, poszukaj sobie w specyfikacji roznicy miedzy DMR i DMP ;) Przy okazji znajdz role DMC, wtedy moze ci sie rozjasni, dlaczego aplikacje na androidzie uzywaja nazwy DMR dla odtwarzaczy.
archi_voo pisze:każdy program sterujący na androida jakiego używałem tak określał odtwarzacze sieciowe.
Pozwol ze zgadne - hardwarowe? :rotfl:
archi_voo pisze:A skoro, key, nie spotkałeś się z tym to jak możesz mi pomóc?
Zeby ci pomoc, to wypadalo by zrozumiec czego szukasz. Wydaje mi sie ze poszukujesz frontendu do HTPC - przegladales GeeXBoX? Jest moim zdaniem calkiem sensowny. No chyba ze koniecznie chcesz zostac przy windzie - wtedy XBMC lub MediaPortal.

Wszystkie propozycje juz byly.
BTW: gdybys sam skorzystal z wiki, znalazl bys wiecej ciekawych programow.
Nie pomagam na PW.
archi_voo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2012-09-26, 08:48
Lokalizacja: las

Re: DLNA - dobry program (renderer) dla Windows

Post autor: archi_voo »

No coś tam jednak poczytałeś... Dziwi zatem tylko czemu wcześniej pytałeś co mam na myśli pisząc renderer. Proszę tylko jak cytujesz to bez wycinania bo to już nie cytat - wyjaśniałem "kolokwialnie" gdyż sam myślałem, żeś młody gniewny hehe.

A teraz już na poważnie i bez docinek bo to niczemu nie służy, a ja nadal potrzebuje pomocy bo po to w ogóle zacząłem.
key pisze:Pozwol ze zgadne - hardwarowe? :rotfl:
no właśnie nie, jest chociażby windows media player czy xbmc albo bubble na innej komórce. A ja potrzebuje dla windy. W każdym razie dzięki za wszystkie podpowiedzi. A dyskusja sama w sobie ma zwracać uwagę na ważną, a pomijaną całkiem darmową możliwość kontroli multimediów w domu.
Ostatnio zmieniony 2012-11-27, 23:48 przez archi_voo, łącznie zmieniany 1 raz.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: DLNA - dobry program (renderer) dla Windows

Post autor: key »

archi_voo pisze:Dziwi zatem tylko czemu wcześniej pytałeś co mam na myśli pisząc renderer.
Dlatego, ze to co pytasz nie pasuje do tego o co chcesz.
archi_voo pisze: jest chociażby windows media player czy xbmc
To nie jest DMR. Te rozwiazania sa DMP. Bubble nie znam.
A ja potrzebuje dla windy.
Trzeci raz: MediaPortal :cry:
Evtl. Freevo albo MythTV
Nie pomagam na PW.
archi_voo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2012-09-26, 08:48
Lokalizacja: las

Re: DLNA - dobry program (renderer) dla Windows

Post autor: archi_voo »

Tak, pisałeś już. Dziękuję raz jeszcze. Pościągam, potestuję, na pewno napiszę tu jak chodzą. A dziś... dobranoc.

[ Dodano: 2012-11-27, 23:40 ]
i jeszcze dla ogółu by nie było nie jasności Windows Media Player i XMBC to owszem DMP ale gdy aktywujemy (zezwolimy na) sterowanie zewnętrznym programem stają się tym samym DMR... Windows Media Player jest tez do tego DMS - całkiem domyślnie ;) BubbleUPnP na androida to przede wszystkim DMC, ale też DMP, a raczej z przedrostkiem M- bo bezprzewodowy. I mam sobie w ręce taki M-DMC i pytałem o DMR :)
archi_voo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2012-09-26, 08:48
Lokalizacja: las

Re: DLNA - dobry program (renderer) dla Windows

Post autor: archi_voo »

Po wielu testach w kilku mieszkaniach i konfiguracjach sprzętowych odpowiadam na zadane przez siebie kilka miesięcy temu pytanie: Najlepszy renderer (i nie tylko) DLNA na wszystkie platformy systemowe wg. mnie to XBMC.
ODPOWIEDZ