internet domowy

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Krogulec
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2012-12-22, 22:52
Lokalizacja: Lublin

internet domowy

Post autor: Krogulec »

Może głupie pytanie, dlatego zdecydowałem na ten dział


za rok kończy mi się umowa z T-mobile, i juz teraz rozgladam się za możliwosciami jakie mogę miec.

Interesuje mnie internet domowy minimum 15 Mb

i tu moje pytanie czy oferty typu netia UPC, czy inne wymagają podlaczania telefonu stacjonarnego i płacenia za niego abonamentu ?

Chodzi konkretnie o to że mieszkam jakieś 30 km od Lublina na wsi i nie wiem czy taki internet u mnie jest możliwy, posiadam łącze telefoniczne ale nie aktywne obecnie.

są obecnie ciekawe oferty np 59 zł za 20 MB, ale nie chce płacic dodatkowo abonamentu za posiadania telefonu stacjonarnego bo i tak go nie uzywam, jesli sie nie da inaczej to bede nadal rozgladał się za ofertą mobilna
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: internet domowy

Post autor: ja.michal »

Jeśli chodzi o UPC to jest to łącze, które nie wymaga posiadania linii telefonicznej. To dostawca telewizji kablowej, internetu i również telefonu (ale działającego jako VoIP).
Niestety UPC nie ma na ogół łączy w domkach jednorodzinnych, a tym bardziej w małych miejscowościach. Są głównie w większych miastach, na osiedlach bloków i szeregowców.
Niemnie jednak zawsze możesz do nich zadzwonić i sprawdzić dostępność.

Jeśli chodzi o wszystko co korzysta z linii telefonicznej to ADSL. Niestety, żeby można było uruchomić usługę musisz mieć aktywną linię telefoniczną. W takim wypadku musisz mieć, albo telefon, albo opłacać utrzymanie linii.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: internet domowy

Post autor: Jo_gurt »

Krogulec, z tego co mówisz to zostaje ci oferta mobilna lub jakiś lokalny dostawca.
O UPC na wsi możesz spokojnie zapomnieć. Lepszy by był ADSL, ale do tego potrzebna aktywna linia (czyli albo opłata za telefon albo opłata za utrzymanie linii - w obu przypadkach dopłacasz).
Krogulec
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2012-12-22, 22:52
Lokalizacja: Lublin

Re: internet domowy

Post autor: Krogulec »

opłata za utrzymanie lini = abonament za telefon ?


W takim wypadku pomysle raczej o radiowym internecie lecz póki co z tego co się orientuje to jedynie 6 Mb w mojej okolicy jest dostępne


Bo raczej z odległosci 5 KM bedzie ciezko coś złapac prawda ?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: internet domowy

Post autor: ja.michal »

Krogulec pisze:opłata za utrzymanie lini = abonament za telefon ?
Nie. Utrzymanie linii opłacasz wtedy gdy nie masz abonamentu na telefon (opcji z rozmowami).

Z ADSL też może być różnie w miejszych miejscowościach. Może być też sytuacja, że będzie tylko np. 1 Mb/s, albo 2. Technicy fizycznie muszą do ciebie przyjechać i sprawdzić jak to wygląda.
Krogulec pisze: Bo raczej z odległosci 5 KM bedzie ciezko coś złapac prawda ?
Zależy co, a właściwie na jakiej częstotliwości.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: internet domowy

Post autor: Jo_gurt »

Krogulec pisze:z tego co się orientuje to jedynie 6 Mb w mojej okolicy jest dostępne
A to nie wystarczy? Oczywiście zakładając, że działa dobrze.
Krogulec pisze:Bo raczej z odległosci 5 KM bedzie ciezko coś złapac prawda ?
Jeśli WiFi to zapomnij.
Krogulec
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2012-12-22, 22:52
Lokalizacja: Lublin

Re: internet domowy

Post autor: Krogulec »

ok, jeszcze jedno pytanie z innej beczki


Co sie dzieje gdy przekrocze limit który mam w umowie ?

Od kąd mam mozliwosc czyli od 2 tygodni, ogladam duzo filmikow HD itp, czasem coś sciaga, jednak martwi mnie czy nie beda to jakies dodatkowe koszta.. internet mi nie zwalnia, choc pare dni temu miałem komunikat że przekroczyłem limit i ze mam zwolniony internet ( moze teraz jest nowy miesiac rozliczeniowy ), ale czy sa jakies dodatkowe koszta ? za smsy ostatnio zapłaciłem słono i sie zdziwiłem dosc
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: internet domowy

Post autor: ja.michal »

Krogulec pisze: Co sie dzieje gdy przekrocze limit który mam w umowie ?
To co masz zapisane w umowie. Prędkość może, ale nie musi, zwolnić do około 16 kb/s.
Krogulec pisze:za smsy ostatnio zapłaciłem słono i sie zdziwiłem dosc
Nie czytałeś regulaminu i cennika promocji, które są częścią umowy, którą podpisałeś? ;)

[ Dodano: 2012-12-30, 22:09 ]
Krogulec pisze:internet mi nie zwalnia, choc pare dni temu miałem komunikat że przekroczyłem limit i ze mam zwolniony internet
Korzystasz z GPRS, EDGE czy czegoś szybszego?
Krogulec
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2012-12-22, 22:52
Lokalizacja: Lublin

Re: internet domowy

Post autor: Krogulec »

z GPRS


Czytałem, ale nie ja ja podpisywałem tylko mój ojciec, nigdy nie miałem problemu z przekroczeinem limitu bo siedząc ciagle na 2G to ciezko coś przekroczyc, w zasadzie tylko FB i pare stron, zadnych filmików ani pobrań.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: internet domowy

Post autor: ja.michal »

To dlatego nie widzisz różnicy. ;) GPRS jest do około 57 kb/s. W praktyce pewnie masz różne warunki i masz koło 30-40 kb/s. Jak przekroczysz limit to i tak masz koło 16 kb/s (może nawet koło 30 kb/s?; nie jestem pewien). Nie widzisz po prostu różnicy. ;)
Krogulec
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2012-12-22, 22:52
Lokalizacja: Lublin

Re: internet domowy

Post autor: Krogulec »

na top net info mam napisane Max ULS: 34 KB/S
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: internet domowy

Post autor: ja.michal »

No to dlatego nie widzisz limitu bo zwyczajnie masz teraz łącze niewiele szybsze od limitu. :)

[ Dodano: 2012-12-30, 22:53 ]
Nie myślałeś jakoś złapać czegoś szybszego? W jakiej miejscowości korzystasz z internetu? Możesz na pw wysłać jak nie chcesz oficjalnie pisać.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: internet domowy

Post autor: Jo_gurt »

Krogulec pisze: Max ULS: 34 KB/S
A TNI nie wyświetla KiloBajtów/s? To by sugerowało EDGE.
Krogulec
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2012-12-22, 22:52
Lokalizacja: Lublin

Re: internet domowy

Post autor: Krogulec »

Nie nic nie wyświetla się tam.


Typ połączenia to regularnie HSPA++


..............


Skoro utrzymanie to około 30 zł wiec z wmiare rozsądną ofertą mogę przełknąc koszta ale która oferta jest odpowiednia ? dodam że mój ojciec ma abonament komórkowy w T-mobile czy to jakos zmniejszy koszty przy internecie domowym ? i która oferta którego dostawcy jest najlepsza ? 10 Mb też ostatecznie może byc
editby
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-01-11, 14:28
Lokalizacja: Pomorze

Re: internet domowy

Post autor: editby »

Krogulec, opłata za utrzymanie linii abonenta jest przeważnie proporcjonalna to najniższego abonamentu.

W TPsie (Aktualnie Orange) opłata za utrzymanie lini wynosi około 20PLN (15-20 nie pamiętam już ) a najniższy abonament telefoniczny wynosi 32,36 więc nie ma wielkiej różnicy (delikatnie ponad 10PLN msc)

A jak wiadomo niższa cena jest gdy decydujemy się na pakiet Internet + Telefon (Chodź to nie reguła ale w większości przypadków)

Także opłata za utrzymanie linii nie jest czymś idealnym no chyba , że ktoś liczy każde 10zł w skali miesiąca.

Krogulec, Podaj miejscowość w ktorej chcesz dokonać przyłącza , sprawdzi się co tam najbardziej się opłaca i jakie sa możliwości

A może internet radiowy ?
Tam gdzie nie docierają kable dociera często radiówka.
Na 5 Ghz możesz w zależności od operatora tam występującego ( o ile ) dobrać ciekawą propozycje pod siebie.
5Ghz daje sporo możliwości odnośnie szybkości łącza i odległości działania od bazy.

I Najważniejsze - BRAK LIMITÓW !! :) [/b]
grzechotnik
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-01-10, 17:37
Lokalizacja: Zamienie k/w-wy

Re: internet domowy

Post autor: grzechotnik »

Krogulec pisze:
są obecnie ciekawe oferty np 59 zł za 20 MB, ale nie chce płacic dodatkowo abonamentu za posiadania telefonu stacjonarnego bo i tak go nie uzywam, jesli sie nie da inaczej to bede nadal rozgladał się za ofertą mobilna
59zł + ok 20zł za utrzymanie linii to ok 80 zl ,duzo ludzi (łącznie ze mną) by dało tyle za internet bez limitu.
Więc doceń to co możesz mieć.

grzechotnik
Ostatnio zmieniony 2013-06-09, 07:07 przez grzechotnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzechotnik
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: internet domowy

Post autor: ja.michal »

Jeśli jest LLU Netii to od marca tego roku jest oferta, w której nie płaci się za utrzymanie linii.
Łącze do 20 Mb/s za 65,90 zł miesięcznie.
http://blog.netia.pl/netia/entry/idzie- ... eci-tp-llu
http://www.netia.pl/files/pomoc/2013/sw ... u_druk.pdf
grzechotnik
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-01-10, 17:37
Lokalizacja: Zamienie k/w-wy

Re: internet domowy

Post autor: grzechotnik »

ja.michal pisze:Jeśli jest LLU Netii to od marca tego roku jest oferta, w której nie płaci się za utrzymanie linii.
Łącze do 20 Mb/s za 65,90 zł miesięcznie.
http://blog.netia.pl/netia/entry/idzie- ... eci-tp-llu
http://www.netia.pl/files/pomoc/2013/sw ... u_druk.pdf
Niestety nie dla wszystkich. Od 6 lat walcze z TP o kabel i nic ,więc śmieszą mnie posty
gdzie ktoś bierze internet mobilny tylko dletego by nie płacić paru zł za utrzymanie łącza,
mimo że wie co się z tym netem łączy (limity i obciążone BTS-y).
Grzechotnik
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: internet domowy

Post autor: ja.michal »

grzechotnik, napisałem - jeśli jest LLU.
ODPOWIEDZ